بازاریابی ، برندسازی ، تبلیغات

بازاریابی ، برندسازی ، تبلیغات

بازاریابی ، برندسازی ، تبلیغات

برندسازی ، بازاریابی و تبلیغات همگی ابزاری برای کمک به کسب و کار به منظور ترویج و توسعه آن هستند. هر سه بازاریابی ، برندسازی ، تبلیغات در جذب ، نگه داشت و فروش به بازار هدف طراحی می شوند. از آنجا که هر سه ابزار بازاریابی ، برندسازی ، تبلیغات به یکدیگر مرتبط بوده و به نوعی در جهت پشتیبانی از هم عمل می کنند، اما نبایستی آنها را مترادف با یکدیگر دانست. درک تفاوت بین برندسازی ، بازاریابی و تبلیغات به شما در جهت تمرکز و سودآوری کسب و کار تان کمک بی اندازه می نماید.

برندسازی

برندسازی چیزی جز اعتقاد و باور کسب و کار نیست. برندسازی احساسی را که مصرف کننده یا مشتری به شرکت دارد، بیان می کند. برندسازی استراتژی برای ترویج وفاداری و تعهد بلند مدت است. اجزا بصری برند شامل نام شرکت ، لوگو ، شعار ، فونت و طرح و رنگ هستند. این عناصر برای شناسایی برند شما و ایجاد یک ذهنیت مثبت از کسب و کار توسط بازار کمک می کنند.

درباره برندسازی بیشتر بدانید …

برندسازی

بازاریابی

بازاریابی با بکار گیری استراتژی ها و تاکتیک هایی برای ایجاد آگاهی از محصولات و خدمات شرکت بکار گرفته می شود. بازاریابی ابزاری قوی برای حفاظت و حمایت از برند و برندسازی استفاده می گردد. هر پیامی در مورد کسب و کار شما بخشی از بازاریابی محسوب می شود. از جمله تعامل با رسانه های اجتماعی ، خدمات مشتری ، روابط شخصی ، موارد چاپی ، وب سایت ها و هر چیزی که حاوی تصویری از برند شما باشد.

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی را اینجا مطالعه نمایید …

چارچوب بازاریابی

تبلیغات

تبلیغات زیر مجموعه ای از بازاریابی است که عمدتاً بر دستیابی به مشتریان به منظور فروش بکار گرفته می شود. به طوری کلی تبلیغات شامل برنامه ریزی و اجرای کمپین هایی برای رسیدن به مخاطبان بازار است. تبلیغات با استفاده از ابزارهای زیر به این هدف می رسند :

  • فعالیت های تبلیغاتی آنلاین
  • آگهی های روزنامه ها ، مجلات ، پوستر ها
  • آگهی های تلویزیونی و رادیویی
  • کاتالوگ ها و بوروشورها

در مورد تبلیغات می خواهید بیشتر بدانید …

مفاهیم تبلیغات

هرم بازاریابی ، برندسازی و تبلیغات  

هر سه ابزار برندسازی ، بازاریابی و تبلیغات با مشارکت و تعامل با هم به نتیجه می رسند. تبلیغات می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد ، در حالی که برند سبک و جهت کمپین های تبلیغاتی را مشخص می کند. بازاریابی می تواند مسئولیت مدیریت برند به عهده بگیرید. به یاد داشته باشید هیچکدام از ابزارهای بازاریابی ، تبلیغات و برندسازی به تنهایی در موفقیت بلند مدت کسب وکار موثر نخواهند بود.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent