تعاریف بازاریابی

تعاریف بازاریابی

تعاریف بازاریابی بسیار زیاد ارائه شده است. تعریف بازاریابی مهم تر عمدتاً بر مشتری گرایی و تأمین نیازهای مشتری تمرکز کرده اند.

۵۹ تعریف از بازاریابی

تعریف بازاریابی از انجمن بازاریابی آمریکا

1

بازاریابی فعالیت مجموعه موسسات و فرآیندهایی است که به منظور ایجاد، برقراری ارتباط، ارائه و تبادل پیشنهاداتی است که برای مشتریان، شرکای تجاری و در مقیاس بزرگتر جامعه دارای ارزش باشد (انجمن بازاریابی آمریکا – ۲۰۰۷)

تعریف بازاریابی از دیدگاه بیکر

2

معمای بازاریابی یکی از قدیمی ترین فعالیت های انسان است و در عین حال هنوز به عنوان تازه های اصول کسب و کار در نظر گرفته می شود (بیکر – Baker – ۱۹۷۶). بیکر فیل در اتاق را معرفی می کند. بازار همیشه بخشی از کسب و کار بوده است، و افسانه ای است که صرفاً یک ایده معاصر است.

تعریف بازاریابی از دیدگاه کاتلر و آرمسترانگ

3

بازاریابی فرآیندیی اجتماعی است که بوسیله آن افراد و سازمانها آنچه را که نیاز دارند و می خواهند از طریق ایجاد و تبادل ارزش با دیگران بدست می آورند (کاتلر و آرمسترانگ – Kotler and Armstrong – ۲۰۱۰) . این تعریف براساس یک فرآیند اساسی تبادل در بازاریابی، و به رسمیت شناختن اهمیت ارزش به مشتری ارائه گشته است.

4

فرآیندی که در آن شرکت ها به منظور کسب ارزش از سوی و بازگشت آن به مشتری برای مشتریان ارزش ایجاد کرده و روابط مستحکم می سازند (کاتلر و آرمسترانگ – Kotler and Armstrong – ۲۰۱۰) . کاتلر و آرمسترانگ تعریف اصلی خود را با به رسمیت شناختن اهمیت روابط بلند مدت با متشری توسعه دادند. این امر با بازاریابی رابطه ای و مدیریت روابط مشتری – CRM – حاصل می گردد.

5

بازاریابی فرآیند شناسایی، پیش بینی و ارضای نیازهای سودآور مشتری است (The Chartered Institute of Marketing CIM – ۲۰۱۲). به نظر می رسد تعریف CIM نه تنها در شناسایی نیازهای مشتری بلکه جلب رضایت آنها ( در کوتاه مدت) و پیش بینی آنها در آینده (بلند مدت) نیز در نظر گرفته است. این تعریف همچنین اهمیت فرآیند بازاریابی، با اهداف و نتایج آنرا در نظر می گیرد.

6

بازاریابی یک مبادله ارتباطی مداوم با مشتریان است به گونه ای که با گذشت زمان آموزش ، اطلاع رسانی و ایجاد رابطه برقرار می کند. زمان بخش مهمی است زیرا تنها با گذشت زمان می توان اعتماد ایجاد کرد. با ایجاد اعتماد ، یک جامعه به طور ارگانیک پیرامون محصولات و خدمات ایجاد می شود و مشتری ها به همان اندازه نسبت به محصولات هیجان زده می شوند – آنها طرفدار ، و وفادار می شوند . تکرار خرید و معرفی به دوستان در رویه کار آنها قرار می گیرد.

بازاریابی یک روش واقعا عالی برای مشخص کردن چیزهایی است که افراد را به خود جلب می کند و باعث می شود از برند شما هیجان زده شوید . به آنها هدیه دهید ، آنها را درگیر فرآیند کنید ، و بله بهترین بخش ، ایجاد دوستی های عالی در این فرایند است.

منبع : Renee Blodgett – Chief Executive Officer/Founder, Magic Sauce Media

7

پروفسور فیلیپ کاتلر توضیح می دهد که بازاریابی “بر طرف نمودن نیاز مشتری با ایجاد سود است”. این تعریف فراتر از ارتباط ویژگی های محصول است. بازاریابان مسئول یک تجربه ۳۶۰ درجه هستند. به عنوان مثال ، در دنیای رسانه های اجتماعی ، نیازهای توییتر مشتری ممکن است از نظر تبلیغ بازی اجتماعی ، با نیازهای وی به “بازی با نام تجاری” متفاوت باشد. هر نقطه لمسی مشتری از خدمات به مشتری گرفته تا فروش تا حسابداری و موارد دیگر بخشی از “بازاریابی جدید” است.

منبع : Toby Bloomberg – Bloomberg Marketing/Diva Marketing

8

بازاریابی وقتی به خوبی انجام شود (اول) استراتژی تجارت – گزاره ارزش آن ، در جهت استراتژی بازار حرکت می کند و موضع یابی برند و تصویر برند به همگان معرفی می گردد. بازاریابی وقتی به خوبی انجام نشود ، (دوم) لیست هزینه های بی پایان تبلیغات و پرموشن است که هرگز نمی تواند تکمیل شود. بازاریابی در قرن بیست و یکم باید (سوم) تا حد زیادی ، اما به طور کامل ، قابل اندازه گیری و پاسخگو بودن در مورد هدایت اهداف مشاغل باشد.

بازاریابی هنگامی که درخشان انجام می شود توسط (قسمت اول) هدایت می شود و شامل زیر مجموعه ای کوچک و انضباطی از (قسمت دوم) است و در فرهنگ (قسمت سوم) سرریز می شود.

منبع : Matt Blumberg – Chairman and Chief Executive Officer, Return Path

9

بازاریابی فرایندی است که توسط آن یک شرکت سودآور نیازهای مشتری را به درآمد تبدیل می کند.

منبع : Mark Burgess – Managing Partner, Blue Focus Marketing

با طراحی بصری ، بازاریابی با پیام مناسب / دلیل مناسب و شخص مناسب مطابقت می یابد . کسی را پیدا کنید که با محصول ، خدمات شما ارتباط شخصی داشته باشد و به روشی غیرقابل مشاهده و دعوت کننده باشد. بازاریابی می تواند به اندازه ایجاد شبکه در یک رویداد ساده یا به همان اندازه پیچیده باشد به عنوان یک کمپین جهانی چند میلیون دلاری که ادغام چاپ ، دیجیتال ، روابط عمومی ، رسانه های اجتماعی و پخش یک پیام خاص با یک هدف واحد را در اختیار دارد. برخی از بهترین نتایج بازاریابی از ساده ترین ابتکارات حاصل می شود. ساده نگه داشتن بعضی اوقات بهترین استراتژی است.

منبع : Lisa Buyer – President and Chief Executive Officer, The Buyer Group

10

بازاریابی در حال ایجاد برند شماست و مردم را متقاعد می کند که نام تجاری شما (به معنی محصول / خدمات / یا شرکت شما) بهترین و محافظ از روابطی است که شما با مشتریان خود ایجاد می کنید.

منبع : Marjorie Clayman – Director of Client Development, Clayman Advertising, Inc.

11

بازاریابی پاسخگوی نیازها و خواسته های یک مصرف کننده است.

منبع : Andrew Cohen

12

در راستای اهداف تجاری شرکت ، بازاریابی منابع کمیاب مصرف کنندگان ، توجه و درآمد آنها را به سمت درآمدهای سودآور جذب می کند. بازاریابی فرایند دریافت یک محصول یا خدمات از یک شرکت به مشتریان نهایی خود از طریق توسعه محصول تا فروش نهایی و پشتیبانی پس از خرید است. برای این منظور ، بازاریابی شامل اهداف تجاری ، مشتریان هدف ، استراتژی های بازاریابی ، تاکتیک های بازاریابی و معیارهای مرتبط می باشد. به عنوان یک عملکرد ، بازاریابی در کل فرآیند خرید مشتری شامل تحقیق ، تعامل ، خرید ، خرید پس از خرید (از جمله پشتیبانی و بازده های اضافی) و پشتیبانی گسترش می یابد.

منبع : Heidi Cohen – President, Riverside Marketing Strategies

13

بازاریابی در حال ایجاد تجربیات غیرقابل مقاومت است که شخصاً با افراد ارتباط برقرار می کند و تمایل به اشتراک گذاری با دیگران را به وجود می آورد.

منبع : Saul Colt – Head of Magic, Fresh Books

14

بازاریابی به این صورت است که شما برای جذب مشتری ، شرکا ، سرمایه گذاران ، کارمندان و افراد دیگری که شرکت شما با آنها تعامل دارد ، داستان خود را بیان می کنید. این اسکریپتی است که به کاربران کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا شما را به عنوان یک دلخوری اساسی ، دلپذیر یا ضروری در زندگی خود بپذیرند یا نه. این راهی است که همه با برند شما ارتباط برقرار می کنند. این برداشت ، اول ، آخر و همه چیز در این بین است.

منبع : Jeff Cutler – Executive Vice President and General Manager, Vitals.com

15

بازاریابی باعث ایجاد ارتباط بین مشتریان با محصولات ، برند (ها) و تجارت شما می شود ، به گونه ای که احتمالاً آنها از شما خریداری می کنند. یا همانطور که رجیس مک کنا گفت : “بازاریابی همه چیز است.”

منبع : Sam Decker – Co-founder and Chief Executive Officer, Mass Relevance

16

بازاریابی فعالیت کمی در مورد ارائه خدمات و همه امور مشتری دارد. بازاریابی مشتری را آموزش داده و وی را درگیر می کند و نیازهای آنها را برآورده می کند و همزمان موقعیت مکانی ارائه دهنده خدمات را به عنوان یک مشاور و منبع معتبر قرار می دهد. بازاریابی خوب خیابانی دو طرفه است. بازاریابی عالی آنچه مشتری می خواهد را می فهمد و به آنها می دهد.

منبع : Shennandoah Diaz – President and Master of Mayhem, Brass Knuckles Media

17

بازاریابی یک مصرف کننده ، مشتری و / یا کاربر را برای دستیابی به سود یا دیگر اهداف از پیش تعیین شده خوشحال می کند.

منبع : Steve Dickstein – Chief Executive Officer, Hugo Naturals

18

بازاریابی اساساً در ارتقاء اهداف شرکتی که در آن خدمت ارائه می دهد ، و در ارتباطات بیرونی نقش دارد. این فرایندی است که از طریق آن شرکتها با تراز کردن کلیه اهداف ارتباطی (تبلیغات ، بازاریابی ، فروش و غیره) ، بازده را در یک بخش تسریع می کنند تا با هدف کارآمدتر رسیدن به اهداف کلی شرکتها بیشتر شود.

منبع : Antoine Didienne

19

بازاریابی برندسازی ، نامگذاری ، قیمت گذاری و ارتباط بین رسانه های پولی و درآمد است. بازاریابی ، فروش نیست.

منبع : ini Dietrich – Chief Executive Officer, Arment Dietrich, Inc.

20

بازاریابی امروزی نهایتاً موضوع مشتری مداری است. رسانه های اجتماعی این اتفاق را رقم زده اند. بازارها ابزار مکالمه هستند. بازاریابی به معنای شناخت بازار ، ایجاد محصول مناسب ، ایجاد میل به آن محصول و اطلاع رسانی به افراد مناسب است که شما از آن برخوردار هستید. این جمله قدیمی که می گوید: “اگر شما یک تله موش بزرگتر بسازید ، مردم به راحتی به سراغ شما می آیند” بدون بازاریابی صادق نیست. شما واقعاً ممکن است یک تله موش بهتر داشته باشید ، اما اگر مردم ندانند شما آن را دارید ، و آنها ندانند که مکان شما کجاست ، هیچ فروشی وجود نخواهد داشت و هیچ مکالمه ای ادامه نخواهد یافت.

منبع : Sally Falkow – APR, PRESSfeed

21

بازاریابی به مردم کمک می کند تا محصول یا خدمات شما را بخرند.

منبع : ason Falls – Social Media Explorer

22

بازاریابی بازیگر تجارت است. همانطور که در مورد بازیکن موفق می گوییم ، ارزشمندترین بازیکن همیشه بازیکنی نیست که بیشترین گل ها را به ثمر برساند بلکه بازیکنی است که بازی را ایجاد می کند که به دیگران امکان گلزنی می دهد . یک تیم بازاریابی عالی ، زمینه بازی این برند را ارزیابی می کنند ، به سرعت موقعیت ، نقاط قوت و ضعف رقیب خود را ضبط می کند ، آن را در مقابل موقعیت ، نقاط قوت و ضعف تیم خود قرار می دهد و بیشترین فرصت برای گلزنی را به فروشندگان می دهند. “

منبع : Sam Fiorella – Web/Social Media Strategist, The Social Roadmap

23

بازاریابی عملی برای ایجاد یک رابطه جذاب با هر انسانی است که علاقه شما را نشان می دهد.

منبع : Paul Flanigan – Consultant, Experiate.net

24

بازاریابی فرایند قرار گرفتن مشتریان هدف از طریق محصول بوسیله تاکتیک ها و کانال های مناسب ، سنجش واکنش و بازخورد آنها و در نهایت تسهیل مسیر خرید آنها است.

منبع : Dr. Augustine Fou, Founder, Marketing Science Consulting Group, Inc

25

بازاریابی فرایند برقراری روابط با چشم اندازها و مشتریان است به گونه ای که می توانید محصولات و خدمات را با سودآوری توسعه داده و تبلیغ کنید.

منبع : Chris Garrett – Chrisg.com

26

بازاریابی کلمه ای است که ما برای توضیح چگونگی ترغیب مردم به خرید محصولات خود استفاده می کنیم. اگر این کار به شکلی بزرگ انجام شود ، نیاز به یک استراتژی یا ایده بزرگ برای مشتعل کردن اشتهای مردم برای آنچه ما می فروشیم وجود دارد. وقتی بازاریابی می کنیم ، ما با یک برنامه شروع می کنیم: اهداف ، استراتژی و تاکتیکها (نحوه اجرای استراتژی). این فرایندی است که به شرکتها کمک می کند تا با مشتری بالقوه و بالفعل رابطه برقرار کنند و ارزش بی نظیری را برای آنها ایجاد می کند … اما فقط وقتی درست انجام شود.

منبع : President, Lois Geller Marketing Group, Author of Response: The Complete Guide To Profitable Direct Marketing

27

بازاریابی باید فراتر از کانال ها باشد ، در واقع بازاریابی باید داده محور و مشتری محور باشد. این تعریف نتایج قابل اندازه گیری را افزایش می دهد که از بازار به طور گسترده استفاده می کند. پاسخ به علایق و نیازهای مصرف کننده / تجارت.

منبع : Senior Vice President and Chief Communications Officer, DMA

28

بازاریابی مکالمه بین یک شرکت یا برند تجاری و یک مصرف کننده است که در نهایت منجر به فراخوان برند ، ترجیح یا معامله می شود. در دنیای شبکه اجتماعی امروز ، این مکالمه با مراجعه به کلمات از دهان مشتری شروع می شود. بازاریابان سنتی برای پیشبرد و تأثیرگذاری از این روند باید سخت تر تلاش کنند.

منبع : Josh Glantz – Vice President and General Manager, PCH Online-Publishers Clearing House

29

بازاریابی راهی است برای ارتباط دادن آنچه محصولات و خدمات شما را با مشتریانی که می خواهند و به چنین محصولات و خدمات نیازی دارند. این تعریف بازرایابی چند وجهی است ، با تحقیق در مورد بازار هدف شما و اینکه چگونه می توانید پیام را برای اجرای برنامه تبلیغاتی خود از طریق رسانه های مختلف بازاریابی ارائه دهید ، بیان می شود. هدف این است که یک استراتژی برای ایجاد ، قیمت گذاری و توزیع محصولات و خدمات خود برای مبادله ای که اهداف شما و مشتریان شما را برآورده کند ، تهیه کنید. این یک فرایند همیشه در حال تحول است – همیشه ارزیابی می کنید که پیام شما هنوز نیازها و خواستهای بازار شما را برآورده می کند.

منبع : Trish Green – Executive Vice President, Head of Marketing, Student Funding Group, LLC

30

در نهایت بازاریابی وظیفه ایجاد ارزش شرکت از طریق برند ، چهره استراتژی تجارت را بر عهده دارد. برای انجام این کار ، بازاریابی بخش های جذاب ، و رشد بالا را مشخص می کند. بازاریابی سازمان را سوق می دهد تا گزاره ارزش برند متمایز را تعریف کند و هر روز را ارزشی را  تحویل دهد.

بازاریابی تحویل یک پیشنهاد قانع کننده و متمایز به آن هدف و گزاره را تضمین می کند. بازاریابی ، رضایت مصرف کنندگان / مشاغل / شرکاء و سلامت و قدرت برند را بهبود می بخشد. بازاریابی تنها نقطه پاسخگویی برای رشد ، شناسایی و ارائه به مشتریان جدید ، عرضه های جدید و رشد سودآور در بازار جدید است.

منبع : Cathy Halligan – Senior Vice President Sales & Marketing, PowerReviews

31

بازاریابی چیزی است که شما ایجاد می کنید یا به اشتراک می گذارید که داستان شما را بیان می کند.

منبع : Ann Handley – Chief Content Officer, MarketingProfs, Author with C.C. Chapman of Content Rules

32

با داشتن یک محصول خوب ، بازاریابی می تواند آنرا به همه افراد بازار نشان دهد . آموزش موثر مردم در مورد هر محصول خوب ، میل مورد نیاز برای خرید را ایجاد می کند.

منبع : Jeffrey Harmon – Chief Marketing Officer, Orabrush

33

بازاریابی باید بررسی کند که چرا در این بازی حضور دارید و سوالات سختی را می پرسد. در مرحله بعد ، باید برنامه ای وجود داشته باشد – و باید با انتظارات خاص فروش – شرایط شفاف رضایت مرتبط باشد. اشتیاق جایگزینی برای برنامه ریزی نیست. به یاد داشته باشید ، همهمه فروش نیست. تنش خوب است. بحث سالم خوب باعث ایجاد تنش می شود و گروه شما را به جلو سوق می دهد. ریسک ها را بپذیرید و از اشتباه نترسید. هیچ کس به دلیل انجام بازاریابی از بازار حذف نشده است. اگر می خواهید رشد کنید ، باید ریسک کنید. تجارت خود را وارد یک سفر جدید کنید.

منبع : Jeffrey Hayzlett – The Hayzlett Group, Author of The Mirror Test

34

بازاریابی اصطلاح چتر پوشش تحقیقات ، برندسازی ، روابط عمومی ، پروموشن ، پاسخ مستقیم ، تبلیغات ، وفاداری ، تولید تقاضا و غیره است.

منبع : Anne Holland – Publisher, WhichTestWon.com

35

بازاریابی تعریف می شود زیرا ما به مردم کمک می کنیم تا کالاهای بیشتری را بفروشیم.

منبع : Joey Iazzetto – President, UniCom Marketing Group

36

بازاریابی هنر و دانش ایجاد ، لذت بردن و نگه داشتن مشتری است ، در حالی که سودآوری ایجاد می کند و ارزش شرکت را بالا می برد. بازاریابی ، به صورت رسمی یا غیر رسمی ، بسیاری از اصول و عملکرد سازمانی را در اختیار دارد. بازاریابی باید از بالاترین استانداردهای اخلاقی استقبال کند ، به محیط زیست احترام بگذارد و تلاش کند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

منبع : Max Kalehoff – Vice President of Marketing, Clickable

37

بازاریابی سودآور یادآور احتمال خرید محصولات / خدمات شما برای تأمین نیازهای مشتری ، بارها و بارها ، با هزینه تملک کمتر از هزینه دستیابی مجاز به شما است.

منبع : Jerry Kaup – MemberLink.org

38

بازاریابی هنر و علم ارتباطات اقناعی است .

منبع : Dave Kerpen – Chief Executive Officer, Likeable Media

39

بازاریابی عملی افزایش آگاهی ، توجه ، خرید / خرید مجدد و ترجیح یک محصول یا خدمات از طریق مزایای مصرف کننده محور ، تبلیغات ، بسته بندی ، قرار دادن ، قیمت گذاری و تبلیغات است. از نظر تاریخی ، بازاریابی یک تعامل یک طرفه بود اما به واسطه استفاده و تأثیر رسانه های اجتماعی و بازاریابی ویروسی که اغلب توسط شرکتی که کالا یا خدمات را ارائه می دهد ، تقویت می شود ، و به طور فزاینده ای دو طرفه می شود.

منبع : Robin Korman – Senior Vice President, Global Loyalty and Partnerships, Wyndham Hotel Group

40

بازاریابی در حال کشف آنچه چشم انداز می خوانند ، می باشد و خواستار آن است که کارآمدتر و مؤثرتر از رقابت باشد .

منبع : Paul Kulavis – Managing Partner, Sterling Park Group

41

بازاریابی که به عنوان مبادله ارزش تعریف شده است ، مبادله ای دو طرفه از ارزش بین بازاریاب و مصرف کننده با ارائه محصول یا خدمات مناسب به هدف مناسب در وضعیتی متناسب با نیاز و با استفاده از وسایل مناسب برای تعامل و خرید. . به عنوان یک مکالمه ، بازاریابی در مورد محصول یا خدمات ابزاری است که مصرف کننده را در یک مکالمه معتبر از جمله گوش دادن واقعی ، تعامل ، وابستگی و در نهایت خرید قرار می دهد . بازاریابی کشف و گفتگو می کند.

منبع : Gerry Lantzm – Stories That Work, Inc

42

بازاریابی یک فرایند استراتژیک و تاکتیکی چند وجهی است که از فروش و همچنین خدمات و حفظ مشتری پشتیبانی می کند. مراحل اولیه شامل شناسایی مخاطبان هدف ، تدوین استراتژی بازاریابی / ارتباطات است که معمولاً چندین روش و کانال را شامل می شود (به عنوان مثال تبلیغات ، روابط عمومی ، محتوا ، رویدادها / چاپ دیجیتال ، پخش و … ) .

بازاریابی اندازه گیری و ارزیابی نتایج ، و به طور مداوم فرآیند بر اساس یادگیری ها می باشد. و تحولات بازار بازاریابی همچنین می تواند به یک حلقه بازخورد بین یک سازمان و مشتریان و چشم اندازها تبدیل شود که به اطلاع رسانی و شکل گیری مشاغل پیش رو کمک می کند.

منبع : Rebecca Lieb, Author of The Truth About Search Engine Optimization

43

بازاریابی فرصت کسب و کار را مشخص می کند ، مشتریان و محصولات و خدمات سودآور را شناسایی می کند که نیاز مشتری را برآورده می کند ، روابط مشتری ایجاد می کند ، تقاضای مشتری را هدایت می کند و ارزش شرکت یا محصولات یا خدمات را به بازار ارائه می کند.

منبع : Marshman – Executive Director, TheLeadersCouncil.com

44

بازاریابی هنر و دانش ایجاد تقاضا برای رشد سودآور است.

منبع : David W. Mischler – President, Altascend Consulting

45

بازاریابی به مشتریان شما کمک می کند تا درک کنند که چقدر به چیزی احتیاج دارند که هرگز نتوانسته اند ان احتیاج را برطرف کنند.

منبع : Doreen Moran – Digital Strategist

46

بازاریابی هنر و علم ترغیب خریدار بالقوه یک محصول / خدمات برای خرید از شرکتی است که وظیفه ایجاد پیام قانع کننده و برقراری ارتباط آن پیام از طریق کانالهای هدفمند با دسترس و فرکانس کافی برای هدایت آن خریدار بالقوه از طریق چرخه خرید را دارد. “توجه ، علاقه ، میل ، عمل”

منبع : Paul Mosenson President, NuSpark Marketing

47

بازاریابی یک فرآیند یکپارچه ، چند کاناله (آنلاین و آفلاین) ، مشتری محور است که برای تعریف ، تقسیم بندی ، دستیابی و ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید محصول یا خدمات شما استفاده می شود و به دنبال آن ، تجزیه و تحلیل معیارها برای اصلاح استراتژی شما و تکرار روند در صورت نیاز برای بهینه سازی ROI (بازده سرمایه گذاری) صورت می پذیرد.

منبع : Sharon Mostyn – Assistant Vice President, 1st Mariner Bank

48

بازاریابی فرصتی بی نظیر برای برقراری احترام و ارتباط با مخاطبان هدف شما به گونه ای است که آنها را وادار به خو گرفتن به محصولات یا خدمات ، و پشتیبانی از آنها می کند. بازاریابی موفقیت آمیز در لحظه ای دقیق شناخته می شود که مصرف کننده هدف شما نسبت به شرکت شما انقدر حس قوی داشته باشد  که در امور روزمره و سبک زندگی وی داخل گردد .

منبع : Jeanniey Mullen – Global Executive Vice President, Chief Marketing Officer, Zinio and VIVmag

49

بازاریابی ارتباطات استراتژیک و تبلیغاتی است که در قالب اشکال مختلف از جمله تبلیغات ، روابط عمومی و بازاریابی مستقیم از طریق کانال های آنلاین و آفلاین برای دستیابی به مشتری ، حفظ مشتری ، افزایش سهم کیف پول و کوتاه کردن چرخه فروش صورت می پذیرد.

منبع : Valerie Oben – President, Foxboro Consulting Inc

50

بازاریابی همه کارهایی است که یک شرکت انجام می دهد ، از نحوه پاسخگویی به تلفن ، چقدر سریع و مؤثر به ایمیل پاسخ می دهد ، نحوه رسیدگی به حساب های پرداخت شده ، و اسنکه نحوه برخورد با کارمندان و مشتریان چقدر ردست انجام می شود. بازاریابی یک محصول یا خدمات عالی را با روابط عمومی ، فروش ، تبلیغات ، رسانه های جدید ، ارتباط شخصی ادغام می کند. به عبارت دیگر ، بازاریابی یک رشته یا فعالیت نیست – بلکه همه چیز یک شرکت است – حداقل اگر شرکت بخواهد موفق باشد.

منبع : B.L. Ochman – President, What’s Next

51

تعریف مدرن از بازاریابی ، عملی برای ایجاد ارزش برای سود متقابل تأمین نیازهای مصرف کننده و اهداف تجاری است. در عمل ، این بدان معناست که می دانید و با مخاطبان / اکتشاف اطلاعات هدف جامعه ، مصرف و به اشتراک گذاشتن رفتارها با ارتباطات مرتبط و به موقع در طول چرخه مشتری ، آشنا شده و برخورد می کنید. این ارتباطات و روابط بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد تا نتایج درآمدها را تحت فشار قرار دهد.

منبع : Lee Odden – Chief Executive Officer, TopRank Online Marketing

52

بازاریابی روند مداوم تعامل است که به موجب آن افراد غریبه و نآشنا به مدافعان تبدیل می شوند.

منبع : Trey Pennington

53

بازاریابی کلیه فعالیتهایی است که برای جذب و اتصال مشتری با محصولات و خدمات مورد نیاز آنها طراحی شده است. شامل تاکتیک های بازاریابی ورودی و خروجی در تمام کانال ها – یک به یک و یک به بسیار است. در حالت ایده آل ، بازاریابی باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شود ، این فرآیند شامل کل تجربه نام برند توسط مشتری – یعنی پشتیبانی و خدمات به مشتری می گردد. بازاریابی با طراحی محصول شروع می شود و از طریق خرید پس از آن گسترش می یابد.

منبع : Patrick Prothe – Marketing Communications Manager, Viewpoint Construction Software

54

بازاریابی سعی دارد محصول یا خدمات را با بازار مربوط به آن محصول یا خدمات متصل کند.

منبع : Michael Puican – Associate Director of Corporate Training, DePaul University

55

بازاریابی توانایی برقراری ارتباط یک پیام به مخاطبان شما و درخواست پاسخی از آنها است. این پاسخ می تواند به شکل یک احساس مثبت از برند شرکت شما باشد ، یک اصرار برای خرید کالای مورد نظر ، جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرکت شما یا حتی انتشار پیام خود به دیگران. و مهم نیست که پاسخ مورد نظر چیست ، بازاریابی همیشه باید آن را به اهداف کلی تجاری شما بازگرداند.

منبع : Cece Salomon-Lee – PR Meets Marketing

56

بازاریابی ترکیبی از پیام ها و برنامه ها (۴P’s – محصول / بسته بندی ، قیمت ، ترفیعات) است که خریداران را به سمت انتخاب محصول یا خدمات شما سوق می دهد.

منبع : Charlene Samples – Director of Marketing, Heartland Sweeteners

57

بازاریابی در واقع درک خوبی از خریداران به شما می دهد. سپس ایجاد محصولات ، خدمات و اطلاعات با ارزش به ویژه برای کمک به حل مشکلات آنها را ارائه می دهد .

منبع : David Meerman Scott – Bestselling author of Real-Time Marketing and PR

58

بازاریابی برای تأمین مداوم این اصل اساسی مبنی بر اینکه این چیزی نیست که شما بخواهید بفروشید ، بلکه آنچه مشتریان به دنبال خرید هستند ، تعریف می گردد. بازاریاب های موفق دائماً از دید مشتری فکر می کنند و دائما می پرسند ، “چه چیزی در این محصول وجود دارد؟”. بازاریابان موفق از طریق هر مخاطب و معامله ایجاد اعتماد می کنند.

منبع : Jim Siegel – Director of Marketing and Communications, HealthCare Chaplaincy

59

به طور کلی بازاریابی ، ارتباط اطلاعات مربوط به یک محصول یا خدمات به مخاطب است. بازاریابی کارآمد یک ارتباط دو طرفه است که ترکیبی از هنر و علم است. بازاریابی یک بازی بدون پایان است که باید دائماً مورد اصلاح ، بازنگری و آزمایش قرار گیرد. بازاریابی مؤثر روابط ایجاد می کند و باعث ایجاد اعتماد می شود این “فشار” یا “کشش” نیست. نکته مهم در بازاریابی موثر ، ترکیب صحیح ارتباطات برای برند ، محصول یا خدمات شما ، درک چگونگی تعامل با مشتریان یا کاربران در مناسب ترین حالت و پذیرش محیط است.

منبع : Mike Sprouse – Chief Marketing Officer, Epic Media Group

0/5 (0 Reviews)