فروشگاه مواد غذایی کامل

برندشناسی فروشگاه مواد غذایی کامل

برندشناسی فروشگاه مواد غذایی کامل

در سال ۱۹۷۸ جان ماکی و شریکش یک فروشگاه مواد غذایی طبیعی در آوستین تگزاس ، تحت برند سیف وی باز کردند. دو سال بعد ادغام با یک برند کوچک محلی دیگر ، باعث شد اولین فروشگاه مواد غذایی کامل افتتاح شود. با این آغاز ، فروشگاه مواد غذایی کامل ، تحت رهبری ماکی ، یک خرده فروشی مهم و منبع مواد غذایی طبیعی( مواد غذایی بدون مواد افزودنی ، مواد نگهدارنده و شیرین کننده ها ) و مواد غذایی آلی ( مواد غذایی که در معرض مواد شیمیایی و آلوده کننده های مرتبط در طول تولید قرار نگرفته اند ) شد. موفقیت آن تا حدودی براساس توانایی برای کسب یا ادغام با دیگر سوپر مارکت های منطقه ای با تفکر مشابه و رسوخ در آن ها با فرهنگ ، عملیات و ویژگی های فروشگاه مواد غذایی کامل بود. در سال ۲۰۰۹ در حدود دویست و هفتاد و پنج فروشگاه داشتند ، تعدادی از آن ها در اروپا بودند و فروش نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار بود. در این فرایند ، حداقل در سه مورد از زنجیره های  مواد غذایی دیگر بسیار متفاوت شدند.

اول ، شرکت در مورد مسئولیت های اجتماعی با بیانیه ای در مورد حمایت از جوامع ، افراد و محیط زیست با شعار ” غذاهای کامل ، مردم کامل ، سیاره کامل ” فعال بود. اگر چه همه شرکت ها تمایل دارند تا به صورت اجتماعی پاسخگو باشند ، ولی تعداد کمتری می خواهند برای آنچه انجام می دهند اعتبارات بازار کسب کنند. فروشگاه مواد غذایی کامل برنامه های ملموسی دارد که تمایز ایجاد می کنند. علاوه براین ، این برنامه ها در مجموع قابل مشاهده هستند و شهرتش را به عنوان نه تنها بیشتر از دیگران مسئول بودن تقویت می کنند ، بلکه نشان می دهند که واقعاً توجه می کنند. نتیجه آن ، ارتباط با بخش های اولیه هدف براساس ارزش های مشترک و احترام برای برنامه های مؤثر است.

برنامه های اجتماعی فروشگاه مواد غذایی کامل و اطلاعات مربوط به مشتریان و حمایت از ابتکارات ، مؤثر و برانگیزاننده هستند. این عوامل ، استانداردهای غذاهای دریایی پرورشی را تقویت کرده است و اولین خرده فروشی ایالات متحده برای ارئه غذاهای دریایی ثبت شده توسط شورای دریایی استوار شیپ بود. سازمانی مستقل که شیوه های پایدار ماهیگیری را ترویج می کند و استاندارد های فرهنگ زیست محیطی برای غذاهای دریایی پرورشی را ایجاد کرده است. این موجب رفتار انسانی تر با حیوانات شد. در سال ۲۰۰۶ ، فروشگاه مواد غذایی کامل تنها بخت از میان ۵۰۰ شرکت برتر مجله فورچون شد که بتواند ۱۰۰ درصد انرژی خود را با قدرت باد تأمین کند. در سال ۲۰۰۷ ، برنامه های گارانتی نجات را ایجاد کرد که تأکید می کرد که محصولات شناسایی شده شامل حقوق خوب کارگران و شرایط کاری و محیطی مناسب به علاوه یک درصد از قیمت خرده فروشی به بنیادی به نام سیاره کامل برای کمک به فقر اختصاص می یابد. این شرکت ، آشکارا استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را در کیسه های مواد غذایی ، با فروش کیسه های بزرگ و رنگارنگ از بطری های بازیافت شده حذف کرد. این برنامه ها و برنامه های مشابه در مجموع آنقدر عالی بودند که شرکت ، انبوهی از جوایز مرتبط را به دست آورد.

دوم ، فروشگاه مواد غذایی کامل ، اشتیاق فراوانی برای مواد غذایی و سلامت دارد که برنامه هایش منتقل کننده آن هستند. آن ها برای راضی کردن و لذت ، اشتیاق فراوانی دارند تا فرآیند خرید را سرگرم کننده و جالب نمایند. طبقه بندی محصول شامل اقلامی مانند سوپ تازه ، مواد غذایی نانوایی و غذا است و فرصت چشیدن و انتخاب هایی گسترده وجود دارد. با این شرایط خرید یک ماجراجویی جالب می شود. بسیاری از اقلام برای اولین بار در فروشگاه دیده می شوند و بقیه نیز مختص فروشگاه هستند. در دسترس بودن اقلام ساده ، نشان دهنده علایق و اولویت های فروشگاه هستند ” اعضای تیم ” ، کارکنان ، ارزش های اصلی را در خوراک طبیعی ، آلی و سالم تقویت می کنند زیرا آن ها مطلع ، درگیر و مراقب هستند.

سوم ، فروشگاه مواد غذایی کامل توانایی ارائه مواد غذایی آلی و طبیعی با کیفیت سازگار و انتخاب گسترده را توسعه داده است. برنامه ای برای مدیریت فعال رسیدگی و برچسب زدن بر محصولات ارگانیک و طبیعی دارد. این تجربه با یافتن منابع و ارائه چنین محصولات غذایی به آسانی قابل کپی برداری نیست. برای بخش در حال رشدی که به دنبال محصولات ارگانیک و طبیعی هستند. فروشگاه مواد غذایی کامل محل مناسبی است.

فروشگاه مواد غذایی کامل یک استراتژی تعهد دارد. آن هم شور و شوق در مورد کسب و کارشان است که در فرهنگ و عملیات آن ها می توان دید و برای کپی برداری سخت است. ادغام افقی و استراتژی اکتساب ، شرکت را در طول سال ها برای تبدیل شدن از یک کسب و کار ملی و به طور بالقوه جهانی قادر ساخته ، بنابراین مزیت مقیاس برای آن ها به وجود آمده است. فروشگاه مواد غذایی کامل چشم خود را مستقیماً بر روی هدف ثابت نگه داشته است و توسط سرمایه گذاری بر کسب و کارهای دیگری که به طور مستقیم به کسب و کار و علاقه آن ها مرتبط نیست ، منحرف نشده است.

فروشگاه مواد غذایی کامل ، زمان بندی درستی داشت و مزایای سختی را توسعه داد که برای رقبا غلبه بر آن ها سخت بود. تقاضا برای مواد غذایی طبیعی و ارگانیک ، تا حدودی ناشی از تغییری در حساسیت و نگرش به غذا خوردن ، از ۲۰ درصد رشد سالیانه برخوردار بوده است که قابل چشم پوشی نیست. خوراک سالم و مسائل زیست محیطی در اخبار و کتابفروشی ها بوده و نگرش نسبت به برندها را تحت تآثیر قرار داده است. با وجود این روند فزاینده قابل مشاهده ، جنبش طبیعی و ارگانیک در بسیاری از فروشندگان مواد غذایی اصلی برای سال های زیادی به چشم نمی خورد. به هر حال ، در انتها بازار کوچک رشد یافته و بعضی از خرده فروشان حاشیه ای به این جنبش پیوستند.

این ماجرا تا حدود سال ۲۰۰۵ دیگر وجود نداشت ؛ یعنی زمانی که فروش محصولات طبیعی و ارگانیک به حدود ۱۴ میلیارد دلار رسید و فروشگاه های زنجیره ای عمده فهمیدند و شروع به تغییر محصولاتشان به آن سمت کردند فروشگاههای زنجیره ای ثبت شده دریافتند که با یک مشکل ارتباطی مواجه شده اند. بخش رو به رشدی وجود داشت که مواد غذایی طبیعی و ارگانیک تقاضا می کردند. علاوه براین ، حضور یا عدم حضور چنین مواد غذایی نشانی بود که آیا فروشگاه به مواد غذایی سالم علاقمند است یا خیر. از آنجا که این روند به نقطه اوج رسیده بود. فروشگاهها باید مواد غذایی طبیعی و ارگانیک را به انتخاب هایشان اضافه می کردند. مشکل بعدی برند بود ؛ زیرا ان ها بسترهای مناسب برند برای حمایت از ارائه معتبر مواد غذایی آلی و طبیعی نداشتند.

یک راه برند سازی ، استفاده از برند فرعی بود. در سال ۲۰۰۶ سیف وی برند O Organic را ارائه کرد که بسیار هم موفق بود و خارج از زنجیره سیف وی هم فروخته شد. در همان سال کلاگ یک نسخه آلی از محصولات مواد غذایی صبحانه ، از قبیل سبوس کشمشی آلی را توسعه داد. با این حال ، فروشگاه ها مشکلات متعددی داشتند. برندهای آن ها ، حتی با وجود یک برند فرعی قوی مانند O Organic یا یک برند حامی مانند کلاگ ، در موقعیت پایین تری در مقایسه با فروشگاه مواد غذایی کامل بودند که نه تنها اعتبار ارائه داشت ، بلکه باور این کار نیز در آنها وجود داشت. زنجیره مواد غذایی در بهترین حالت به سمت ارائه مزایای عملکردی بود و تحویل آسان نبود ، زیرا عرضه محدود بود و شرکت کنندگان درگیر در حفظ خلوص آلی بودند.

0/5 (0 Reviews)