نیاز برندهای کالاها مصرفی به خرده فروشی اینترنتی

بازاریابی و فروش
CPG: Consumer Packaged Goods

تغییر رفتار مصرف کننده

نیاز برندهای کالاها مصرفی به خرده فروشی اینترنتی : بسیاری از مصرف کنندگان به سایت هایی چون آمازون (Amazon) برای شروع جستجوی محصولشان روی آورده اند؛ در سال ۲۰۱۴، تهدید موتورهای جستجوی عمودی در برابر گوگل مطرح شد. رشد سریع این موارد تا به امروز نشان می دهد : رفتار مصرف کننده به شدت در حال تغییر بوده، و طبق مطالعه Bloom Reach، بیش از نیمی از جستجوی محصولات از آمازون شروع شده و به آن خاتمه یافته است.

بازاریابی جستجوی خرده فروشی اینترنتی

رشد فعالیت جستجو در موتورهای جستجو، صنعت جدیدی ایجاد کرده است : بازاریابی جستجوی خرده فروشی اینترنتی (e-retail search marketing).

آژانس ها و شرکت های سخت افزاری و رسانه ای برای کسب سود از این رفتار انتقالی مصرف کننده شروع به یافتن فرصت های تازه نموده اند و بازاریابان هوشمندتری را در اختیار گرفته اند. حال چرا برندهای کالاهای بسته بندی شده مصرف کننده یا CPG (و هر برندی با سیستم فروش خرده فروشی) بایستی تغییر موضع داده و بودجه خود را بر پلت فرم های جدیدتر و به روزتری متمرکز نمایند؟

  • هزینه کمتر برای هر کلیک

جستجوی برای پرداخت خرده فروشی اینترنتی تقریباً حوزه تمرکز بسیاری از بازاریابان است. رقابت اندک است، لذا هزینه هر کلیک نیز پایین است. اکثر کلیک ها در آمازون با کمتر از یک دلار صورت می پذیرد و این در حالی است که در شرایط یکسان این هزینه ۱۰ برابر کمتر از موتورهای جستجویی مانند گوگل می باشد.

با توجه به آنچه ذکر شد، بسیاری از برندهای CPG در حال رقابت واقعی برای واژگان جستجوی مشابه در گوگل بوده، تا نه تنها مصرف کنندگان را ترغیب به توجه به خرده فروشی اینترنتی نمایند، بلکه آنها را تشویق به خرید نیز نمایند.

  • نرخ بازگشت سرمایه قابل توجه

نه تنها میانگین هزینه هر کلیک در مقایسه با گوگل پائین تر است بلکه، نرخ بازگشت سرمایه نیز به مراتب بالاتر است. جستجوی آمازون دقیقاً انتهای قیف فروش است. بعضی از جستجوها در آمازون برای خرید یک بطری آب صورت می پذیرد؛ این خریداران تمایلی به یادگیری در مورد فرآیندهای تولید، هزینه یا تأثیرات زیست محیطی ندارند.

  • ارزش بلند مدت

برنامه های اشتراک از خرده فروشان به برندها اجازه می دهد که به صورت خودکار در خرید مجدد مصرف کنندگان تخفیف دهند. این در حالی است که این برنامه ها برندها قادر به ایجاد اندازه گیری دقیق روابط بلند مدت با مشتریانشان نموده و همچنین ارزش طول عمر واقعی مصرف کنندگان را نشان می دهد.

  • قابلیت اندازه گیری

اکثریت بازاریابان CPG چالش محاسبه تأثیر فعالیت های دیجیتال بر فروش های آف لاین را درک کرده اند. زمانیکه که اکثر برندهای CPG فروش مستقیم به مصرف کنندگان نداشتند و مدلهایی برای تخمین تأثیر و نرخ بازگشت سرمایه استفاده می کردند، تنظیم کمپین ها در زمان واقعی بیشتر به یک خدعه شبیه بود تا یک حرکت حساب شده؛ اکنون در شرایط جدید بازاریابان قادر به ارائه کمپین های دقیق در زمان های واقعی هستند.

  • ترفیع بنیادی

خرده فروشان اینترنتی مانند آمازون تنها با یک هدف فعالیت می کنند: فروش محصولات. اغلب نتایج جستجوهای بنیادی مقایسه ای تک به تک به منظور رتبه فروشنده هستند. هنگام استفاده از جستجوی پرداخت برای افزایش فروش، بازاریابان تا حد زیادی فروش خود را بهبود می دهند.

در حالیکه پلت فرم ها هنوز در اول کار خود هستند، پتانسیل بسیاری برای رشد فروش بوسیله محصولات بهینه شده و علل استفاده از برنامه های هزینه هر کلیک در پلت فرم های خرده فروشان اینترنتی وجود دارد.

مصرف کنندگان به صورت فزآینده ای عادات خرید روزانه خود را به سایت هایی چون آمازون معطوف می دارند.

منبع : Marketing Land

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)