نسل ایکس

نسل ایکس

جمعیت نسل X

تعداد نسل ایکس که بین ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۵ متولد شده اند ، کم می باشد اما این گروه دارای ۱۲۵ میلیارد دلار درآمد اختیاری می باشند. این گروه که اسامی مختلفی از قبیل بعد از نسل جنگ جهانی دوم و پروازگرها ( یعنی جوان دوست داشتنی در مسیر موفقیت ) به آنان داده می شود به جهت ارزش گذاری برای مذهب ، شعائر رسمی ( مانند جشن فارغ التحصیلی ) و مادی گرایی ، به علاوه نگرش های منفی تر نسبت به کار و حرکت به جلو در مقایسه با متولدین پس از جنگ جهانی دوم مورد توجه می باشند. به خاطر اندازه کوچک این گروه ، کارفرمایان باید برای دستیابی به آنان در بازار شغل رقابت کنند. برای مثال ، ارتش ایالات متحده صندوق دانشکده ارتش را ایجاد کرد که به سربازان وظیفه امکان دهد تا ۲۵۲۰۰ دلار در طول دوره خدمت در این دانشکده پس انداز کنند. یک گروه تحقیقاتی ، نسل ایکس را در یالات متحده و اروپای شمالی واقع گرایان نوین می نامد زیرا این حقیقت را به خودشان قبولانده اند که هرگز به رفاه نسل والدینشان نخواهند رسید.

بازاریابی و نسل X

اعضا نسل ایکس تا این اواخر از طریق بازاریابان نادیده گرفته می شدند. همانطور که یک مدیر اجرایی ارشد توضیح داده : « هنگامی که نسل بعد از جنگ جهانی دوم وارد میانسالی شوند ، بازاریاب ها مجبور می شوند تا نسل ایکس روبرو گردند. این افراد رشد مربوط به گروه های کالا از غذاهای آماده تا نوشیدنی های الکلی و پوشاک تا نوشیدنی های غیر الکلی را تشدید خواهند کرد». در عرصه تلویزیون ، فاکس برودکستینگ ( مانند سیمسانس ) و ام . تی . وی نسل ایکس را به طور خاص هدف قرار داده اند. مدیران تبلیغات به طور اخص نگران چگونگی دستیابی به این بازار هستند. تعداد کثیری مجلات نسل ایکس شروع به کار کرده اند اما آنها به طور بارزی همانند هستند و بر موسیقی ، آدم های مشهور و سبک های زندگی تمرکز دارند. از میان این مجلات آنهایی که اندکی بعد از برپایی به کار خود پایان دادند عبارتند از رای ال فور هد ، نوز و هایپنو.

علت توجه بازاریابان به نسل ایکس

نسل ایکس به خاطر قوه خریدشان شدیداً مورد توجه بازاریابان قرار می گیرند. به علاوه ، این گروه در حال حرکت در جهت حیطه زمانی که اعضا شروع به خرید اتومبیل ، خانه و اقلام گران بهای دیگر می کنند می باشند. معاون مدیر کل نیسان آمریکا خاطر نشان کرد که نسل ایکس هم اکنون ۲۵ تا ۳۰ درصد فروش اتومبیل این شرکت را تشکیل می دهند. او اضافه کرد « همچنان که آنان مسن می شوند و از نظر درآمد ترفیع می یابند ، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند شد. ما می خواهیم یک برداشت اولیه خوبی ایجاد کنیم.»

نوجوانان جهانی

اعضاء نسل ایکس از یک شیدایی نوین هستند که نوجوانان جهانی نامیده می شوند. برای مثال ، بازاریابان بین المللی توجه کرده اند که مردم در کشورهای مختلف با پیش زمینه های تحصیلی و درآمدهای مشابه به نظر می رسد به روش بسیار همانندی عمل کنند. اعضای نسل ایکس می توانند اولین نسل باشند که دارای همانندی های نزدیکتر هستند : این جمعیت نمایش های تلویزیونی یکسانی را تماشا می کنند ، کوکاکولا می نوشند همبرگر مک دونالد می خورند ، فیلم های سینمایی یکسانی را می بینند. در اینترنت جستجو می کنند و هماپوش نوجوانان جهانی بگی لی وایز ، دایزل جین ، زیر پیراهنی ، نایکز یا داک مارتنز را به تن می کنند. این هم پیوندی از طریق شبکه رسانه های وسیع جهانی که نوجوانان را در هر جایی به زندگی همانندی هدایت می کند نشانه آن است که فرصت های بازاریابی چند ملیتی بسیار بیشتر هستند.