رابطه پوکمون گو با دنیای بازاریابی

رابطه پوکمون گو با دنیای بازاریابی

از دست پوکمون گو (Pokémon Go) نمی توانید فرار کنید، مگر اینکه زیر یک تخته سنگ قرار گرفته باشید. علیرغم ارائه این بازی در آمریکا تنها در دو هفته و در انگلستان فقط در چند روز، در حال حاضر بیش از ۲۱ میلیون کاربر فعال در ایلات متحده را سرگرم خود کرده و از مخاطبان ۲۰ میلیونی Candy Crush  پیشی گرفته است. ینس نیلسن مدیر عملیاتی نت بوستر (آژانس بین المللی بازاریابی دیجیتال) در بریتانیا معتقد است که پوکمون گو برای بازاریابان به یک کانال کلیدی برای حل بزرگترین معمای بازاریابی تبدیل شده است، که این نشان دهنده ی رابطه پوکمون گو با دنیای بازاریابی است.

وی می گوید: “در حالیکه تقریباً در حدود دو سوم از بازیکنان این بازی بین ۱۸ تا ۲۴ سال دارند، برندهای تجاری بایستی نهایت استفاده را برای ارائه تبلیغات مستقیم در این بازار هدف داشته باشند.”

یکی از ویژگی های این بازی قرار گرفتن کاربر در دنیای واقعی و کشف هیولاهای کوچولو ،که پوکمون نامیده می شود، می باشد. این بازی باعث شده تا افراد برای پیدا کردن این هیولاهای کوچولو به سمت مراکز شهری و پارک ها سرازیر شوند. در حال حاضر بسیاری از کسب و کار ها از رونق خود به دلیل ترافیک کاربران این بازی خبر می دهند.

روزانه میلیون ها نفر به واسطه استفاده از این بازی در تعامل با افراد و مکان های فیزیکی قرار گرفته اند، و این امر فرصتی را برای برندها و کسب و کارهای محلی به منظور استفاده از آن به وجود آورده است.

منبع : Marketing Week

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

اخبار بازاریابی پیشنهادی به شما :

 پوکمون گو با در دنیای اقتصاد و سیاست

0/5 (0 Reviews)