اینستاگرام و جذب تبلیغات

پیشی گرفتن اینستاگرام از توییتر در جذب تبلیغات

طبق یک بررسی انجام شده، مشخص شده که آژانس های تبلیغاتی برای اولین بار از اینستاگرام (Instagram) بیشتر از توییتر (Twitter) برای نمایش آگهی در رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند.

شرکت پژوهشی eMarketer می گوید: پیش از این اسنپ چت (Snapchat) در ایالات متحده از توییتر در این زمینه پیش گرفته و آنچه مشخص است رشد سریع تر رقبا نسبت به توییتر در این حوزه می باشد.

در ادامه مبارزات جاری توییتر با رشد کاربران راکد، آشفتگی مدیریت و قیمت سهام، عملیات های تبلیغاتی زیر نظر دفتر مدیریت عملیات آدام بِین (Adam Bain) به یک ثبات نسبی دست یافت. آدام بِین که در سال ۲۰۱۰ به این کمپانی ملحق شده، کمک نمود تا توییتر در ۳ سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب نماید.

امّا طبق گزارش درآمد سه ماهه اول این شرکت، شکافی در کسب و کار آگهی ها به وقوع پیوسته است؛ چرا که تبلیغ کنندگان بزرگ از دست رفته اند و انتظار می رود درآمد از آنچه که هست کمتر شود. همچنین اُفت ۱۵ درصدی قیمت سهام از عایدات اعلام شده در آوریل سال جاری گواهی بر این مدعاست.

بررسی به عمل آمده از ۸۳ آژانس تبلیغاتی که ترجیح پلت فرم اجتماعی مشتریان خود را بیان کرده اند، ۶۳% اعلام کرده اند که به احتمال زیاد از برنامه به اشتراک گذاری عکسِ اینستاگرام استفاده می کنند، در حالی که ۵۶% گفته اند شبکه اجتماعی توییتر را ترجیح می دهند. فیس بوک رهبری این عرصه را با پاسخی ۹۶% در اختیار دارد.

توییتر نتایج این پژوهش را رد کرده است، و به بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۵ توسط Advertiser Perception اشاره می نماید که نشان می دهد ۳۷% تبلیغ کنندگان تمایل به خرید تبلیغات در توییتر داشته اند در حالی که ۲۸%  اینستاگرام را انتخاب کرده بودند و فیس بوک نیز بیشترین سهم این رقابت را داشته است.

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

منبع : Entrepreneur

0/5 (0 Reviews)