روندهای بازاریابی در سال ۲۰۱۶

استفاده یکپارچه از ابزارهای بازاریابی محتوا تضمین کننده پیروزی یا شکست یک کمپین بازاریابی است.

بازاریابی به صورت پیوسته، بویژه در دنیای آن لاین و بازاریابی دیجیتال، در حال تکامل است؛ این تکامل شامل تکنولوژی های جدید، ابزار متفاوت، رسانه های جدید، رفتار خریداران، و بسیاری از موارد دیگر می باشد. این روند می تواند به راحتی برای کسب و کارهای کوچک تری که تخصص لازم را ندارند، به یک میدان مین تبدیل گردد. به راستی برای حصول نتایج مطلوب چه تاکتیکی مؤثر خواهد بود؟

بازاریابی محتوا :

توسعه استراتژی های مؤثر بازاریابی محتوا به عنوان بخش جدایی ناپذیر آمیخته بازاریابی تلقی می شوند. ایجاد روابط قوی و درگیر نمودن مخاطبان هدف ابزاری مفید در جهت توسعه فروش می باشند. اجرای یک توصیر ذهنی یکپارچه در تمامی کانال های رسانه های یک کسب و کار به منظور ایجاد یک برند متمایز بسیار حائز اهمیت است.

رسانه های اجتماعی :

رسانه های اجتماعی همچنان به عنوان یک نیروی قدرتمند بازاریابی در سال ۲۰۱۶ ایفای نقش می کنند، کانال های جدید در این حوزه در حال رشد هستند؛ اینستاگرام و اسنپ چت، و فیس بوک در این عرصه یکتاز و مسلط هستند. این امر به ویژه در مورد پلت فرم های تبلیغاتی صادق است، به عنوان مثال فیس بوک ویژگی های خود را بهبود و ارتقاء بخشیده است. پرداخت برای تبلیغات هدفمندِ کسب و کارها از طریق فیس بوک به عنوان فرآیندی مقرون به صرفه اثبات شده است.

تلفن همراه :

این جمله دیگر نیاز به اثبات ندارد که : “آیا بازاریابی از طریق تلفن همراه دارای اهمیت می باشد؟” کانال تلفن همراه به صورت پیوسته در حال رشد و گسترش است، اکثر افراد از طریق تلفن همراه خود به اینترنت و رسانه های اجتماعی دسترسی دارند.

اینکه وب سایت شما با تلفن همراه سازگار باشد، بسیار حیاتی است. گوگل نمایش “سازگار با تلفن همراه” را در جستجوی خود برای وب سایت ها در اختیار کاربران قرار داده است، لذا بایستی اطمینان حاصل نمائیم که کمپین های بازاریابی ما در صفحات رسانه های اجتماعی بایستی قابلیت ارائه در ابزار تلفن همراه را داشته باشند.

ویدئو :

گفته شده که تبلیغات ویدئویی آن لاین به تنهایی می توانند در ایالات متحده فرصتی ۱۷ میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۱۷ در اختیار قرار دهند. استفاده از ویدئو همچنان به عنوان یک کانال ارتباطی مؤثر در حال افزایش است، و یوتیوب و فیس بوک گواهی بر این ادعا هستند.

اینها مجموعه ای از ابزارهای تأثیر گذار در روند بازاریابی در سال ۲۰۱۶ می باشند که همگی در استفاده یکپارچه قابلیت تضمین پیروزی یا شکست یک کمپین بازاریابی را تضمین می نمایند.

منبع : elitemarketingservices

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

       

0/5 (0 Reviews)