اهمیت داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل در سال ۲۰۱۶

داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل ابزار ضروری بازاریابی

تقریباً سه چهارم (۷۴ درصد) کاربران گوشی های هوشمند درگیر خدمات موقعیت مکانی هستند، داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل به سرعت در حال تبدیل شدن به ابزاری ضروری در بازاریابی می باشند.

در سال ۲۰۱۶، بازاریابان به طور فزآینده ای به دنبال داده های مبتنی بر موقعیت مکانی تلفن همراه به منظور تعامل با مصرف کنندگان از طریق دستگاه های تلفن همراه و اندازه گیری اسناد چند کاناله و مسدود کردن آگهی های غیر مجاز هستند.

مرور دنیا بر روی دست

با موج ساعت های هوشمند نسل بعدی از جمله واتچ ۲ اَپل (Apple Watch 2)، سال ۲۰۱۶ سالِ مرور اینترنت با این نوع دستگاه هاست. این نوع دستگاه ها به طور فزآینده ای به زندگی روزانه اضافه شده، بازاریابان شناخت درستی از زمان واقعی مصرف کنندگان استفاده کننده از این ابزار بوسیله داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل برای ایجاد تجربه ی لمس صفحه ی نمایش فراهم می نمایند.

ویژگی اندازه گیری

ظهور این ابزار پیچیده تر شده و با گردش مشتری بوسیله محیط های فاقد کوکی نیز پیچیده تر می شود. بازاریابان با استفاده از ردیابی موقعیت با استفاده از این ابزار به این نتیجه خواهند رسید که آیا خرید مشتری نتیجه یک برنامه بازاریابی موبایل است؟

مبارزه با مسدود کردن آگهی

تقریباً یک پنجم بزرگسالانِ آنلاین بریتانیا در حال استفاده از نرم افزار مسدود کردن آگهی بوده که این رقم به سرعت در حال افزایش است. به جای مبارزه با این تکنولوژی، بازاریابان آنچه را که باعث استفاده مصرف کنندگان از این ابزار می وشد را در نظر می گیرند.

مصرف کنندگان تبلیغات مفید و مرتبط با خود را انتخاب می کنند، و داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل به ابزار حیاتی برای بازاریابان به منظور اطمینان از اینکه مصرف کنندگان در زمان و مکان مناسب از تبلیغ آگاه خواهند شد، تبدیل می گردد.

ایجاد تجربیات شخصی

بازاریابان به صورتی فزآینده به دنبال کسب اطلاعات از این ابزار و استفاده هوشمندانه از آن برای ایجاد محتوای مناسب هستند. با استفاده از داده های مبتنی بر موقعیت مکانی تلفن همراه برای درک بهتر مصرف کننده، بازاریابان قادر به ارائه خلاقیت سفارشی شده تجربه لذت بخش موبایل برای مصرف کنندگان خواهند بود.

افزایش رقابت بین کسب و کارها

کسب و کارهای هوشمند، داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل را به عنوان یک مزیت رقابتی با شناخت افراد در مکان های خاص و مورد هدف قرار دادن ایشان در مکان رقبا بوسیله بازاریابی محلی استفاده می کنند.

عامل محرک رشد برنامه ریزی شده

 بازاریابان با فن آوریهای بازاریابی چندگانه ی در اختیار خود  نیاز به تحکیم و سازمان دهی داده های خود در داخل یک پلت فرم به منظور مدیریت مصرف کنندگان فعلی، کشف چیزهای جدید، ایجاد بخش مخاطب، برنامه ریزی اقدامات متقابل رسانه ها و سازماندهی محتوا دارند. داده های مبتنی بر موقعیت مکانی موبایل – از طریق ارائه بازاریابان با دسترسی به دیدی ۳۶۰ درجه از مصرف کنندگان – نقشی کلیدی در رشد پیوسته برنامه های بازاریابی ایفا می کنند.

منبع : marketingtechnews

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)