روندهای عمده بازاریابی در سال ۲۰۱۷

اخبار بازاریابی

شکل جدید بازاریابی در سال ۲۰۱۷

در بطن روندهای سال ۲۰۱۷، بازاریابی شکلی از برقراری ارتباط با مصرف کنندگان را با امید فروش محصولات یا خدامت ارائه می نماید. با این حال، پیچیدگی بسیاری در شیوه های جدید و هیجان انگیز برای جذب مشتریان وجود دارد.

در دنیای تحت تسلط رسانه های اجتماعی، طراحی برنامه های بازاریابی به طور فزآینده ای جزئیات گرا و تکنولوژی گرا شده اند. با این وجود هنوز انسان- محوری پایه تمام این برنامه هاست. عمده ترین روندهای بازاریابی سال ۲۰۱۷ به بازاریابان در درگیر کردن مستقیم حواس مصرف کنندگان و افزایش دستیابی به اهداف بازاریابی کمک شایانی خواهند کرد.

محلی شوید یا به خانه بروید.

Joe Pulizzi ، یکی از مبلغان بازاریابی محتوا، تبلیغات محلی را کاتالیزوری برای بازاریابی محتوا اعلام نموده است. صرف هزینه بر روی این تبلیغات تا سال ۲۰۱۸ از میزان تقریبی ۸ میلیارد دلار به ۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید. انتظار می رود تبلیغات بومی در سراسر پلت فرم های آنلاین گسترش یابند.

در آغوش گرفتن بازاریابی محتوا.

گاهی اوقات بازاریابی محتوا با بازاریابی محلی گیج کننده می شود. اگر چه هر دوی این تکنیکهای بازاریابی دست در دست هم دارند، بازاریابی محتوا ارجحیت داشته و تکنیک اصلی است.

بازاریابی محلی شیوه ای برای بازاریابان برای توزیع محتوا است. بازاریابی محتوا یک تکنیک استراتژیک بازاریابی برای ایجاد و انتشار اطلاعات به منظور جذب مشتریان هدف است. این کار مانند اجرای یک آگهی بومی نیست، بلکه یک فرآیند مستمر در جهت استراتژی کلی بازاریابی یکپارچه است. بازاریابی محتوا را می توان سنگ بنای هر طرح بازاریابی عنوان نمود و برای تمام انواع برندها قابل استفاده است.

یافتن تأثیرگذاران مورد نظر.

تأثیرگذاران همواره یکی از عناصر اصلی در بازاریابی بوده اند، و به سرعت به یکی از مؤثرترین شیوه های دستیابی به مشتریان، بویژه در رسانه های اجتماعی، تبدیل شده اند. بازاریابی تأثیرگذار به برندها فرصتی برای ایجاد هیاهوهای دهان به دهان از طریق اشخاصی که مورد تأیید و تحسین مصرف کنندگان هستند، می دهد. این اشخاص با قدرت خود دنیای از امکانات را برای هر بازاریاب زرنگ و دانا فراهم می آورند. آنها روشهایی طبیعی برای ایجاد مخاطبان هدف بکار می گیرند.

تجربه با ویدئوهای پخش زنده و داستان سرایی بصری.

محتوا ویدئویی به سرعت بازدید می شود، انتقال احساسات و پیام ها از این طریق اغلب به یادماندنی تر از کلمات ایستا در اخبار وب سایت هستند. پخش زنده ویدئو به انتقال پیام کسب و کارها سرعت می بخشد. با در نظر گرفتن محبوبیت سایت های به اشتراک گذاری ویدئو مانند یوتیوب، با بازدید منظم یک میلیاردی که نسبت به سال ۲۰۱۴ در حدود ۴۰ درصد رشد داشته، می توان به قدرت این تکنیک پی برد. فیس بوک، غول رسانه های اجتماعی، نیز با راه اندازی Facebook Live قدم بزرگی در جهت جذب این ویدئوهای زنده برداشته و کمپین تبلیغاتی بین المللی برای کمک به افزایش آگاهی از ویژگی جدید این خدمت آغاز نمود.

چت بات ها.

چت بات ها نقش عمده ای در بهبود زمان واقعی تعامل ۲۴ ساعته با مصرف کنندگان ایجاد نموده اند. پیشرفت در هوش مصنوعی و برنامه نویسی این ابزار را قادر می سازد به سؤالات مشتری پاسخ احساسی دهند، چرا که کارکرد آنها بر اساس چگونگی کارکرد مغز انسان طراحی شده است. چت بات اساساً برای فروش طراحی شده اند و هرگز نمی خوابند و تمام وقت آماده پاسخگویی سریع به مشتریان هستند. اگر شما صاحب یک آیفون (iPhone) هستید، در جیب خود یک چت بات دارید : Siri . این چت بات اپل برای تشخیص صدا طراحی شده است. این چت بات یک اسکریپت از قبل طراحی شده و با شبکه های عصبی یادگیرنده به منظور پاسخ صحیح و سریع به سوالات و اظهارات کاربران است.

خودکار نمودن تلاشها.

خودکارسازی بازاریابی با نرخی عجیب در حال رشد است، ۷۱% از کمپین های فعلی از این تکنولوژی استفاده می کنند. اتوماسیون بازاریابی دقیقاً همان خلبان خودکار (autopilot) است، یعنی با استفاده از سیستم عامل طراحی شده کلیه کارهای تکراری را به صورت خودکار انجام می دهد. این جعبه ابزار شامل راه حل هایی برای بازاریابی ایمیلی (email marketing)، بازاریابی رسانه های اجتماعی، پیامک و تبلیغات دیجیتال می باشد.

برنامه های کاربردی مانند Marketo و Hubspot باهوش تر، بصری تر و مقرون به صرفه تر می شوند و برای هر بازاریاب رقابتی ضروری است.

منبع : Entrepreneur

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)