مدیر ارشد بازاریابی

مدیر-ارشد-بازاریابی

مدیر ارشد بازاریابی :

Chief Marketing Officer


مدیر ارشد بازاریابی (CMO) مسئول نظارت بر برنامه ریزی، گسترش و اجرای طرح های بازاریابی و تبلیغات در یک سازمان است. این مدیر به طور مستقیم به مدیر اجرایی گزارش می دهد. مسئولیت اولیه این افراد ایجاد درآمد با افزایش فروش از طریق بازاریابی موفق برای کل سازمان با استفاده از پژوهش بازار، قیمت گذاری، بازاریابی محصول، ارتباطات بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی است.

در بسیاری از موارد نقش این مدیران شامل مدیریت فروش، توسعه کسب و کار جدید، توسعه محصول، مدیریت کانال توزیع و خدمات مشتری می باشد. این مدیران بایستی اطمینان کسب نمایند که پیام سازمان از طریق کانال ها و مخاطبان هدف به منظور برآورده شده اهداف فروش به درستی ارسال می گردد. در زمان حاضر این اطمینان از طریق روش های جدید انتقال پیام یعنی سیستم عامل های تلفن همراه، ویدئوها و رسانه های اجتماعی مرتفع می گردد.

مشاغل بازاریابی و فروش مهارتها

مهارتها  :

به عنوان یک سطح حرفه ای ارشد در بازاریابی، مدیر ارشد بازاریابی بایستی دو توانایی را در کنار هم دارا باشد : توانایی تحلیلی و توانایی خلاقیت. این مدیران باید دانش گسترده ای در رشته های مختلف مانند تولید، فن آوری اطلاعات، مسائل حقوقی و امور مالی داشته باشند. مدیران ارشد بازاریابی بایستی توانایی های  برنامه ریزی، هدایت و هماهنگی را داشته باشند.

مهارتهای تحلیلی عالی

توانایی رهبری الهام بخش برای تیم های کاری

مهارتهای فرد برجسته و ارتباطات قوی

انعطاف پذیری

توانایی حمایت از مشتریان بزرگ

دانش کامل از اصول مدیریت بازاریابی، مدیریت برند، مدیریت محصول و مدیریت خدمات

روحیه کارآفرینی

درک عمیق از تغییرات پویایی بازار

مشاغل بازاریابی و فروش تحصیلات

تحصیلات :

معمولاً مدرک کارشناسی ارشد در رشته های بازاریابی، کسب و کار و یا MBA مورد نیاز است. علاوه بر این دارا بودن سابقه ای ده ساله و همچنین سوابق اجرایی و رهبری تیم های پویا از ضروریات این پست سازمانی است.

تهیه و تنظیم : تیم منابع انسانی Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)