فعالیت هاى تبلیغاتى HP

فعاليت-هاى-تبليغاتى-HP-

فعالیت هاى تبلیغاتى HP

فعالیت شرکت Hewlett- Packard در حوزه ى فراهم کردن زیرساخت هاى IT ، تولید رایانه هاى شخصى ، طراحى ابزارهاى تخصصى تصویربردارى و چاپگرها براى بسیارى از مشترى ها آشناست. در سال هاى اخیر ، این شرکت با گرایش به توسعه و تعمیم فعالیت هاى خود ، به طراحى و اجراى فعالیت هاى تبلیغاتى جدید روى آورده است. در سال ٢٠٠٢ ، HP  پس از ادغام با Compaq با پیاده سازى مبارزه ى تبلیغاتى HP+  تلاش کرد تا توانمندى هاى نوین Hewlett – Packard را به جامعه معرفى کند.

این مبارزه ى تبلیغاتى بر دو حوزه ى مصرف کنندگان نهایى و مشترى هاى سازمانى ( شرکت ها و کسب و کارها ) متمرکز بود. در حوزه ى مصرف کنندگان نهایى ، HP  با شعار “You +HP ” در صدد برآمد تا محصولات و توانمندى هاى خود را به مردم معرفى کند. این شرکت براى معرفى فناورى تصویربردارى و عکاسى دیجیتالى ، با راه اندازى یک مبارزه ى تبلیغاتى و استفاده از تصاویر بى نظیر ، شعار ” تصویرى از تو ” را به عنوان محور فعالیت هاى خود انتخاب کرد. تیم بازاریابى این شرکت همچنین با طراحى گالرى عکس در محیط اینترنت و بیلبورد دیجیتالى امکان ایجاد تعامل میان شرکت و علاقه مندان به هنر عکاسى را فراهم آورد.

مبارزه تبلیغاتی HP

در سال ٢٠٠۴ ،  HP تصمیم گرفت مبارزه ى تبلیغاتى HP+ را براى مشترى هاى سازمانى اجرا کند و با شعار “Change + HP ” تحولات و نوآورى هاى جدید خود را به آنها معرفى کند. این پیام با هدف تأثیر گذارى بر مدیران حوزه ى انفورماتیک ( IT ) و همچنین مدیران ارشد سازمان طراحى شده بود و شرکت تصمیم داشت تا با طراحى این پیام و به نمایش گذاشتن یکى از دشوارترین جنبه هاى کسب و کار هاى امروز ، یعنى موفقیت در محیط پرتحول و رقابتى موجود ، به عنوان همراه و یاریگر در کنار شرکت ها ظاهر شود. در بخشى از این مبارزه ى تبلیغاتى   HP  براى برقرارى ارتباط با مخاطبان ، از اجاره ى یک بیلبورد در سان فرانسیسکو ( یکى از شاوغ ترین شهرها ) و درج شعار ” تحول نزدیک است ” استفاده کرد. یکى دیگر از اقدامات شرکت ، نصب این شعار روى درب ورودى فرودگاه هاى بزرگ بود و توانست به دلیل متفاوت بودن ، از سوى صاحب نظران و منتقدان تبلیغات در مجله ى Ad Week به عنوان موفق ترین مبارزه ى تبلیغاتى سال ٢٠٠۴ معرفى شود.

تأثیر یک شعار بر بازار

در سال ٢٠٠۵ تبلیغات HP بر پایه ى شعار ” همه چیز امکان پذیر است ” بر قدرت فناورى امروز و سخن گفتن از نقش آن در تحولات آینده متمرکز بود. این مبارزه ى تبلیغاتى درصدد بود تا نقش HP را در موفقیت برخى از کسب و کارها و شرکت هاى پرطرفدار به مصرف کنندگان معرفى کند. HP در این تبلیغات شرکت هاى نظیر Dream Works, Federal Express  و گالرى ملى لندن ( National Gallery Of London)  را به عنوان مشترى هاى خود معرفى مى کرد و نقش مؤثر محصولات خود را در موفقیت این کسب و کارها به نمایش مى گذاشت. به این ترتیب ، این شرکت ضمن تشریح فعالیت هم پیمانان خود به معرفى تأثیرات این کسب و کار بر سایر کسب و کارها مى پرداخت. به عنوان مثال ، در یکى از این تبلیغات با نشان دادن تصویر یکى از انبارهاى آمازون ، این عبارت ذکر مى شد : ” فروشگاه هاى آمازون هیچگاه تعطیل نیستند.  HP  با استفاده از Linux محیطى امن ، انعطاف پذیر ، اقتصادى و مطمئن براى آمازون طراحى کرده است. این سایت به شما امکان مى دهد تا در ساعت دو نیمه شب مایحتاج روزانه خود را سفارش دهید و خریدارى کنید. ” ذکر این عبارات و ایجاد ارتباط میان آن ها و شعار ” آمازون HP +   = همه چیز امکان پذیر است . ” تأثیر بسزایى در موفقیت این شرکت و ایجاد رابطه ى عمیق تر با مشترى هاى سازمانى داشت.

فعالیت هاى تبلیغاتى HP با تمرکز بر تحولات امروز

در سال ٢٠٠۶ ،  HP با طراحى و معرفى یک مبارزه ى تبلیغاتى چند صد میلیون دلارى براى پیشبرد یکى از اصلى ترین حوزه هاى کسب و کار خود یعنى رایانه هاى شخصى ، شعار ” رایانه دوباره شخصى مى شود ” را برگزید. تبلیغات تصویرى و چاپى این شرکت نیز همگام با این شعار تلاش مى کردند تا بر رابطه میان فرد و رایانه به عنوان یکى از ضروریات زندگى امروز تأکید کنند و نقش رایانه را به عنوان ” محرم اسرار مردم ” با عباراتى نظیر ” رایانه ى شخصى شما مغز پشتیبان زندگى شما و تداوم بخش حیات کسب و کارتان است. رایانه ى شما در برگیرنده ى راه حل هایى حیرت انگیز و منحصر به فرد براى مشکلات ، پیشنهادات شما براى رشد آینده و تمامى محاسبات و اعداد و ارقام محرمانه ى شما است ” . نشان دهند. تبلیغات تلویزیونى این شرکت نیز با نشان دادن پیک ه ى نیم تنه ( بدون نشان دادن چهره ) شخصیت ها و چهره هاى سرشناس و محبوب جامعه در حین استفاده از لپ تاپ هاى HP شیوه هاى متنوع استفاده از لپ تاپ را در زندگى هر کدام از آن ها به نمایش مى گذاشت.

0/5 (0 Reviews)