هاینز

هاینز

هاینز

نام تجارى اعتماد

در قرن نوزدهم ، تعداد بسیار محدودى از نام هاى تجارى به جهانى شدن مى اندیشیدند. هاینز ( Heinz )  در این میان یک استثنا بود. هنرى هاینز اهل پیترزبورگ و مؤسس شرکتى به همین نام بود. او مدت کوتاهى پس از معرفى نام تجارى هاینز در سال ١٨٧۶ چنین گفت : ” بازار فروش ما سراسر جهان است . ” ( البته در واقع این زمان معرفى دوباره ى هاینز بود. زیرا او از هفت سال پیش تر ، تجارت مواد غذایى اش را با فروش پودر خردل آغاز کرده بود. )

اولین محصولات تولید شده هاینز

هاینز

هاینز

در دهه ى ١٨٨٠ ، هنرى هاینز با صندوق هایى مملو از محصولات هاینز ( از جمله بطرى هاى کچاپ [ سس گوجه فرنگى ] که یکى از اولین محصولات تولیدى هاینز بود ). با کشتى عازم اروپا شد. در توقفى که در لندن داشت ، از فروشگاه ها و میادین عرضه ى مواد غذایى به ویژه فروشگاه بسیار بزرگ و مورد احترام مردم ، فورتنام اند میسون ( Fortnum and Mason ) بزرگ ترین فروشگاه لندن عصر ویکتوریایى دیدن کرد. هاینز از عظمت این فروشگاه نترسید و پس از ورود به سرسراى  وسیع آن با اعتماد به نفس ، سراغ مسؤول خرید را گرفت. مسؤول خرید ، محصولات هاینز را امتحان کرد و مطمئن شد که مى تواند مقدار زیادى خرید کند. سپس جمله اى به زبان آورد که تا یک قرن نقل قول مشهورى شد : ” آقاى هاینز ، فکر مى کنم که ما خریدار تمام محموله ى شما باشیم. “

وفاداری کارمندان

خیلى زود فروشندگان هاینز ، براى فروش محصولات شان ، تمام گوشه و کنار دنیاى مدرن را پیمودند. معروف بود که تمامى آن ها به شدت به رئیس شان وفادار و علاقمند بودند و او نیز در مقابل حسابى به کارمندانش مى رسید و مراقب شان بود.

تجار و کار آفرینان سراسر امریکا ، از کارخانه هاى هاینز دیدن مى کردند ، تا آنچه که درباره ى نظافت ، امنیت و محیط کار دوستانه ى هاینز شنیده بودند را از نزدیک ببینند.

نام تجاری هاینز پس از مرگ وی

هاینز

هاینز

هنرى هاینز در سال ١٩١۶ در گذشت ولى حرفه ى او تا سال ١٩۶۵ درون خانواده باقى ماند. نام تجارى هاینز ، تحت نظارت هاوارد (Howard) و جک ( Jack ) ، پسر و نوه ى هاینز ، به عنوان نام تجارى اى با کیفیت بالا و قابل اعتماد ، شهرت یافت.

هنرى هاینز شعار تبلیغاتى عجیب ولى بسیار موفق ” ۵٧ محصول مختلف ” را براى تولیداتش ابداع کرده بود ( عجیب بودن این شعار به این دلیل است که در آن زمان هاینز در حقیفت شصت نوع محصول تولید مى کرد و این جمله حتى با گذشت زمان و افزایش انواع محصولات هم ، بدون تغییر باقى ماند).

توسعه سبد کالای برند هاینز

شاید هاوارد و جک به اندازه ى هنرى در طراحى شعار تبلیغاتى ابتکار نداشتند ؛ ولى به همان اندازه بلند همت بودند. آن ها به تنوع محصولات هاینز وسعت بخشیدند تا جایى که غذاى بچه ، کنسرو حبوبات و کنسرو سوپ هم تولید کردند. در سال ١٩۴۶ جک هاینز امپراطورى هاینز را به یک شرکت سهامى عام تبدیل کرد.

برند هاینز پس از یک قرن

امروز تحت رهبرى ویلیام جانسون ( William Johnson ) ، ششمین مدیر عامل هاینز در ١٣٠ سال گذشته ، نام تجارى هاینز به احتمال زیاد از تمام تصورات جاه طلبانه ى هنرى هاینز ، عظیم تر شده است و محصولاتش تقریباً در تمام کشورهاى جهان یافت مى شود. نزدیک به پنجاه هزار کارمند و کارگر دارد و هنوز در بسیارى از رسته هاى مواد غذایى مقام اول را دارد ( آیا هیچ سس گوجه فرنگى دیگرى موفق تر از هاینز به یاد دارید ؟ ) 

در حال حاضر ، شرکت ، میلیاردها دلار ارزش دارد و ” ۵٧ محصول مختلف ” آن به پنج هزار رسیده است.

0/5 (0 Reviews)