آینده بازاریابی هوش مصنوعی

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

کارشناسان می گویند ، بازاریابان بایستی انتظار تغییرات سریع با قابلیت بالقوه هوش مصنوعی را برای رشد و تکامل آن داشته باشند. در دنیای امروز تکنولوژی بازاریابی با بحث بازاریابی هوش مصنوعی در حال توسعه در بخش های بازرگانی و بازاریابی بوده و این بحث تنها به سیستم های اتوماسیون ختم نمی گردد. در طی پنج سال گذشته تکنولوژی به شدت در حوزه بازاریابی رشد و توسعه یافته و هر روز با سرعت بیشتری در این حوزه نفوذ می کند.

آنچه باید در بازاریابی جدید بدانید

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی استانداردی طلایی برای تکنولوژی است و بازاریابی بسیاری از کسب و کارها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. شرکتها بایستی از نحوه ی اجرای بازاریابی هوش مصنوعی و تغییرات آن آگاه بوده و به عنوان ابزاری در جهت رقابت در بازار از آن استفاده نمایند.  

بازاریابی بصری

در فضای تغییرات کنونی بازاریابی در حال بصری تر شدن است. اکنون بازاریابان می دانند که از نقطه نظر مصرف کنندگان تصاویر در جستجویشان بسیار مهم هستند. و بویژه خرده فروشان بایستی خود را با این موضوع تطبیق دهند. هوش مصنوعی به مردم اجازه می دهد تا تصاویری مرتبط با نیاز خود را در اینترنت آپلود کرده و محصولاتی که شباهت بیشتری با محصول مورد نظرشان دارند را پیدا کنند.

هنوز راهکار مشخصی وجود ندارد که کسب و کارها بایستی چه فعالیتی انجام دهند تا تصویر محصولشان در این نوع از جستجوها قرار بگیرد. هوش مصنوعی جستجوی تصویری را دقیق تر می کند.

اتوماسیون مهم تر است

آیا پایان دوره بازاریابان انسانی فرا رسیده است ؟ یکی از تغییرات بوجود آمده و حائز اهمیت توسط هوش مصنوعی، خلق سطح جدیدی از اتوماسیون است. مهم نیست که هوش مصنوعی چطور تکامل می یابد اما آنچه کاملاً مشخص است این ابزار هیچ گاه نمی توانند جایگزین انسان گردند. بسیاری از مدیران کسب و کار در تلاشند تا جهت کلی یک کمپین را کنترل نمایند ، و تنها انسان است که می تواند انگیزه ها و رفتارهای انسان های دیگر را درک نماید. اختراع هوش مصنوعی به عنوان یک مزیت در اختیار بازاریابان انسانی قرار گرفته است.

روشی بهتر برای آنچه مشتریان می خواهند

قلب هوش مصنوعی این است که به طور مداوم آنچه را مردم می خواهند به آنها می دهد. برندها نیاز دارند که سطحی از خدمات را که مخاطبان آنها احتیاج دارند، در اختیارشان قرار دهند. هوش مصنوعی به بازاریابان کمک می کند تا محصولات مناسب به افراد مناسب ارائه گردد. به عنوان مثال در بازاریابی هوش مصنوعی بر اساس تجزیه و تحلیل نتایج جستجوی قبلی به مشتریان خدمات ارائه می گردد. آمازون (Amazon) برندی است که این کار را باهوش تر از بقیه انجام می دهد. آنها فقط محصولاتی را مشتریان جستجو می کنند ترویج می کنند.

تسریع در توسعه الگوریتم ها

الگوریتم ها توانایی ارائه چیزهای فوق العاده را برای بازاریابان دارد. توسعه الگوریتم ها در حال تبدیل شدن به میدان جنگی برای بازاریابان در تمام صنایع است. هوش مصنوعی سرعت یادگیری ماشین را افزایش می دهد و کسب و کارها بدون بهره گیری از افراد با استعداد قادر به توسعه این الگوریتم ها هستند. هوش مصنوعی مزایای بسیاری برای بازاریابان در اختیار کسب و کارها قرار می دهد و مسافرت های طولانی برای جمع آوری اطلاعات ، و انجام کارهای سخت و کسل کننده را حذف کرده است. توسعه الگوریتم های مناسب برای اصلاح فرآیندهای بازاریابی شما از اولویت های اصلی آینده بازاریابی تان است.

بازاریابان در کنار مشتریان خواهند بود

خریداران شخصی برای سالهای متمادی عامل اصلی در تجارت خرده فروشی بودند.  هوش مصنوعی منجر به افزایش خریداران شخصی آنلاین شده است. مشتریان می توانند با وارد نمودن اطلاعات خود در لحظه نتایج را دریافت نمایند. هوش مصنوعی می تواند در ظرف چند ثانیه از طریق هزاران محصول نتجیه مورد انتظار را ارائه دهد.

بازاریابی هوش مصنوعی برای بازاریابان مهم است

به دو دلیل بازاریابی هوش مصنوعی برای بازاریابان دارای اهمیت ویژه است. اول آنکه ، بازاریابان را قادر می سازد دقیقاً همان چیزی را می خواهند به مشتری ارائه دهند. این هدف هر بازاریابی است. دوم ، برند را موضعی قرار می دهد که نیاز مخاطبان هدف را برطرف سازد. ایجاد این اعتبار برند نه تنها مفید است بلکه به برند در برابر سایر رقبا کمک می نماید.

بسیار زودتر از آنکه فکر می کنید به بازاریابی هوش مصنوعی نیاز دارید

هوش مصنوعی برای سالهاست که وجود دارد اما در حال حاضر نقش مهم خود را رشد کسب و کارها نشان می دهد و زودتر از آنکه فکر کنید بایستی از بازاریابی هوش مصنوعی برای حفظ موجودیت برندتان در بازار استفاده کنید. در شرایط فعلی بسیاری از برندها در حال تفکر بر روی این مسئله هستند که چطور می توانند بسیاری از فرآیندهای عادی بازاریابی خود را خودکار کنند. این اولین اقدام اساسی هر برند برای ایجاد کارآیی است.

تکامل بازاریابی هوش مصنوعی

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

آینده بازاریابی هوش مصنوعی

بر اساس گزارشی از Forrester که در ژوئن ۲۰۱۶ منتشر شد ، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، ربات ها و اتوماسیون باعث حذف بعضی از مشاغل به میزان ۷% تا سال ۲۰۲۵ در آمریکا خواهند شد. این تکنولوژی ها عمدتاً کارمندان اداری را مورد هدف قرار می دهد و شغل جدیدی نظیر پژوهشگران محتوا ، دانشمندان داده و متخصصان نظارت بر ربات ها را ایجاد خواهند نمود. بازاریابی هوش مصنوعی بسیار بر آینده بازاریابی تاثیر گذار خواهد بود و ضمن حذف بعضی از مشاغل مشاغلی نوین و پرکاربردتر را ایجاد خواهد نمود. در واقع این مشاغل جدید بر اساس نیازهای جدید بوجود می آیند . بازاریابی هوش مصنوعی در حال پیشرفتی حیرت انگیز است و دنیای بازاریابی را متحول و دگرگون خواهد ساخت.

0/5 (0 Reviews)