زنان و دنیای آنلاین

زنان و دنیای آنلاین

زنان و دنیای آنلاین

زنان با نیرویى باور نکردنى در حال وارد شدن به فضاى آنلاین هستند . آنها در حال حاضر ۵۵ درصد جمعیت آنلاین را تشکیل مى دهند . این نسبت در سال ٢٠٠٠ ، عدد ۴٨ را نشان مى داد . از آنجا که ٨٠ درصد تصمیمات خرید را آنها رأساً اتخاذ مى کنند و یا بر انجام آن تأثیر مى گذارند ؛ بنابراین ، روشن است که نسبت حضور آنها در فضاى وب نیز به سرعت از مردها پیشى خواهد گرفت . تعداد مادرانى که به طور معمول از رسانه هاى اجتماعى استفاده مى کنند به طرز چشمگیرى از سال ٢٠٠۶ ، از ١١ درصد به ۶٣ درصد افزایش یافته است .

۴۴ درصد زنان هم اکنون از رسانه هاى اجتماعى به منظور ارتباطات شفاهى و توصیه هاى دهان به دهان در مورد برندها استفاده مى کنند ، و ٧٣ درصد آنها احساس مى کنند که از طریق جوامع آنلاین اطلاعات ذیقیمتى درباره ى محصولات و خدمات به دست خواهند آورد .

فعالیتهای زنان در دنیای آنلاین

زنان و دنیای آنلاین

زنان و دنیای آنلاین

اصلى ترین فعالیتهاى آنلاین در میان زنان به قرار زیر است :

  • جمع آورى اطلاعات ( کسب و کار ، شغل ، مسائل خانواده ، بهداشت و سلامت ، سفر ، کامپیوتر )

  • ارسال و دریافت رایانامه و پیامهاى فورى

  • گپ و گفت و ارسال عکس

  • جستجوى کوپنهاى تخفیف و موارد پس انداز

با وجود آنکه تعداد فراوانى از زنان بر پایه ى تفریح ، سرگرمى و لذت جویى وارد فضاى وب مى شوند ، تعداد زنانى که با هدف صرفه جویى در وقت وارد اینترنت مى شوند رو به افزایش است .

در نظرسنجى انجام شده از سوى نت اسمارت ، ٨٨ درصد زنان اظهار داشتند که اینترنت زندگى آنها را راحت مى کند.

تفاوت عمده میان زنان و مردان آنلاین در آن است که زنان بنا به منظورى خاص آنلاین مى شوند ، و مردان بیشتر دوست دارند جستجو کننده باشند و سایتها را پیمایش کنند .

آنچه که در مورد زنان در مقام مصرف کننده دانستیم ، بخوبى قابل انتقال و تسرى به دنیاى وب نیز هست .

تکریم :

زنان از وب براى انجام تحقیقات در مورد محصولات ، خدمات و شرکتها به منظور اتخاذ تصمیمات آگاهانه استفاده مى کنند . بررسى تعاملى انجام شده ى نورت استار نشان مى دهد که نسبت استفاده ى زنان از وب به عنوان یک منبع جمع آورى اطلاعات در زمینه ى خرید ، از روزنامه ، تلویزیون ، رادیو و حتى دوستان پیشى گرفته است : ۶٧ درصد اینترنت ، ۵۵ درصد دوستان ، ۴۴ درصد روزنامه ها ، ٢٧ درصد تلویزیون ، و ٢٠ درصد رادیو.

استقلال فردى :

زنان از وب به منظور تقویت حواس خودشان به عنوان افرادى چند بعدى استفاده مى کنند . آنها از قدرتى که وب در اختیار آنها قرار مى دهد تا افقهاى فکرى خود را گسترش دهند ، لذت مى برند . آنها از وب به منظور انجام کسب و کار ، تحقیقات شخصى و دنبال کردن رخدادهاى جارى ، مدها ، سفر و وارد شدن به سایتهاى سرگرم کننده استفاده مى کنند .

رهایى از فشار :

دلیل عمده ى خریدهاى آنلاین زنان ، سهولت و راحتى است . دسترسى ٢۴ ساعته به معناى آن است که خرید در نیمه شب پس از سپرى کردن یک روز پر مشغله گزینه ى بواقع قابل دوامى است . زنان همچنین وب را تا حدى یک منبع ارزشمند براى تمدد اعصاب و رضایت شخصى یافته اند . در تحقیق نت اسمارت معلوم شد که ٩۶ درصد زنان به وب به عنوان وسیله اى براى تفریح ، سرگرمى و کسب لذت نگاه مى کنند .

پیوند و دلبستگى :

سایتهایى همچون وُمِن دات کام ، و آى ویلیج در میان زنان در حال محبوب شدن هستند . این سایتها در سایه ى ارائه ى اطلاعات رایگان ، پیمایش آسان و محتوایى متناسب با شرایط زنان از موفقیت چشمگیرى برخوردار شده اند . آنها همچنین منابعى همچون وضعیت آب و هوا و مظنه ى سهام شرکتها را نیز عرضه مى کنند .

ارتباط :

زنان از وب به منظور کمک به خود و دیگر اعضاى خانواده ى خود استفاده مى کنند . ٨٣ درصد زنان مصاحبه شونده در یک مطالعه ى آنلاین که نت اسمارت اجرا کرد ، گفتند که وب به آنها کمک کرده است تا به بچه هایشان کمک کنند ( ۶٩ درصد گفتند آنها از وب در انجام تکالیف درسى فرزندانشان بهره مى گیرند . )