بازاریابی موبایل یک اسطوره است

بازاریابی موبایل یک اسطوره است

بازاریابی موبایل یک اسطوره است

امروزه برندها به ندرت استراتژی های مجزا  برای هر کانال ارائه می دهند بدون توجه به اینکه، تاثیر و بهینه سازی از یک اصول دیجیتالی(digital discipline) در جایی داشته باشند.  اما اخیرا برای بازاریابی از طریق دستگاه های الکتریکی به این مقوله توجه می شود. مفهوم داشتن استراتژی مارکتینگ مجزا برای دستگاهای الکترونی مانند موبایل، تبلت و کامیپیوتر  برای دسترسی به مشتریان بالقوه منسوخ شده و حتی میتوانیم درخواست زیادی از تولید کنندگان محتوا را برای موبایل در کانال های رابطه ای (affiliate channel) را ببیبنیم.

بازاریابی موبایل یک اسطوره است

بازاریابی موبایل یک اسطوره است

در شکل زیر انقلاب بازاریابی موبایل را مشاهده می کنید و متوجه می شوید که بازاریابی موبایل یک اسطوره است :

بازاریابی موبایل یک اسطوره است

در حقیقت شما یک پیام بازاریابی برای هر مشتری احتمالی دارید و آنرا برای دستگاهی که مشتری از آن استفاده میکند بهینه سازی میکنید. و به نظر  روشی بدیهی  برای نزدیکی به یک استراتژی بازاریابی است و سوال زیر را مطرح میکند:

  چگونه ما در موقعیتی قرار گرفتیم که در آن بسیاری از تبلیغ کنندگان، تیم های جداگانه ای و یا حتی استراتژی خاصی برای فعالیت های مبتنی بر تلفن همراه دارند؟

جواب در مواجهه با مشکلات دروغ میگوید وقتی برای ایجاد یک بازدید  مشتری تلاش میکند. به طور کلی ، بازدید مشتری یک مجموعه همه جانبه از اطلاعات جمع آوری شده توسط تبلیغ کننده در ارتباط با مشتریانش میباشد.

اگر از هر تبلیغ کننده(advertiser) بخواهید که به شما اطلاعاتی که در مورد مشتریان خود می دانند ارائه دهد، اولین چیزی که متوجه می شوید این است که چگونگی کیفیت داده های متفاوت به اینکه داده ها از کجا آمده اند بستگی دارد.

تجزیه و تحلیل سایت های مدیریت ارتباط با مشتری و ابزارهای شخص ثالث، معمولا جایی برای چنین اطلاعات هستند و در اغلب موارد عمق بینش آنها در مورد مشتری به طور قابل توجهی متفاوت است. به علاوه در بعضی موارد اکثریت فروش عمده آفلاین اتفاق می افتد و قابل درک است که چرا ایجاد یک نمایه مشتری بسیار چالش برانگیز است.

چالش داده ها در کانال های بازاریابی

آنانی که به اندازه کافی دارای داده های ثابت در بین همه منابع خود هستند خوش شانس هستند و تنها با چالش دشوار تطبیق آن در میان کانال های بازاریابی شان مواجه می شوند. به طور مثال تبلیغ کننده، که کانال های مارکتینگ جستجوی پولی کاربردی ، ایمیل، هدف بندی مجدد و برنامه های وابسته را  اداره می کند. 

همه کانال های مجموعه تحلیل های خود را دارند و به روش های مختلفی ردیابی می شوند. برخی قابلیت ردیابی متقابل ابزارها را دارند در حالی که هدف بندی و تارگت مجدد معمولا بر مکالمات بازدید پست تکیه دارد و به جستجوی پولی مبتنی بر کلیک است. و در آخر هیچ اماری از مسیر حرکت مشتری و حتی مهمتر بدون یک بازدید نمی دهد.

اگر چه این پیچیدگی ها باعث می شود که بازدید مشتری تنها یک آرزو برای بسیاری باشد، ما باید از خودمان بپرسیم که آیا رویکرد متفاوتی که ما مشاهده می کنیم، جایگزین مناسب است.

به طور معمول، سیلو ها نه تنها مبتنی بر دیوایس ها، بلکه مبتنی بر کانال نیز هستند. نتایج اجتناب ناپذیر رقابت برای بودجه، فرصت های مشارکت را از بین میبرد و یک رویکرد مانعی “این مربوط به دپارتمان من نیست”  ایجاد میکند به جای همکاری با تبلیغ کننده  به رقبا مجال پیشرفت سریعترو رویکرد channel- agnostic را میدهند.

“یک بازدید مشتری تجربه مشتری خاص و هوشمندانه را ایجاد میکند.”

محض احتیاط بگوییم:

تقسیم هر نقطه داده ممکن در یک مشتری بعید است کافی باشد.

اطلاعات باید با توجه به اطمینان از هماهنگی در همه منابع و پس از آن، مهمتر از همه، با مدیریت داده های معقول، رد رکورد های قدیمی و غیر ارادی مورد بررسی قرار گیرد.

اخرین گزارش Salesforce این بینش را میدهد که بین شش تا هشت نقطه ارتباطی با مشتری طول میکشد که علاقه مشتری واقعی ایجاد شود. با اطمینان اینکه آن نقاط ارتباطی اطلاعات مفید را مطابقت می دهند که تنها راه پشبرد چگونگی بازاریابی خود تبلیغ کنندگان است.  آنان به پیشرفت خوب در بازدید مشتری، با روش های نو آورانه و غیر قابل مقایسه در دنیای بازاریابی رسیده اند. محدودیت بازدید هوشمند بین رویکرد های چند رشته ای فقط برای شروع است.

محیط بازاریابی آرمانی توسط یک بازدید مشتری قدرت میگیرد که دارای پتانسیل ایجاد عصر طلایی تبلیغاتی است. توانایی تغییر پیام بازاریابی بر اساس تعداد دفعات است که یک مشتری با تبلیغ برند شما در کل اکو سیستم آنلاین مواجه شده و در هر دیوایسی میتواند به رساندن یک فرم کاملا انفرادی مارکتینگ کمک کند.

تکامل وسایل اینترنتی

این یک امر مسلم است که یک بازدید مشتری به واقعیت تبدیل میشود. حجم اطلاعاتی که برای هر کاربر قابل شناسایی است، در حال حاضر کم است اما همچنان در حال رشد است.

تکامل “وسایل اینترنتی” (که لوازم خانگی روزانه دارای یک اتصال به اینترنت و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد چگونگی استفاده از آنها هستند) به نقطه اوج رسیده و مصرف کنندگان از ترس خود از بازاریابی تک به تک شده غلبه خواهند کرد. در حقیقت، آنها آن را با ارائه اطلاعات حتی بیشتر از آنچه که در حال حاضر در دسترس است، از انجایی که برای خریداران بالقوه به وضوح روشن است  دادن اطلاعات بیشتر به تجربه خرید بهتر کمک میکند.

به طور مثال مشتریان هرگز برای لباس هایی که از طریق دستگاه های الکترونیکی یا مرورگرهای مختلف خریده اند هدف گزاری نمیشوند.   در عوض، رفتار متقابل و چند رسانه ای آنها پیامهایی را برای خرید دوباره یا حتی نوشتن آخرین تجربه خرید خود به آنها ارائه می دهد.

اگر ما بتوانیم فقط یک مشاوره برای هر شرکتی که به دنبال یک بازدید مشتری است، ارائه دهیم،  این است:

سیستم  CMSیا مدیریت محتوا ( content management system) خود را برای منابع و برنامه های کاربردی بیرونی آماده کنید. بدون شک شرکت هایی وجود خواهند داشت که می توانند هر گونه راه حل را با مجموعه داده های جدیدی شبیه به دنیای برنامه های کاربردی بهبود دهند – قطعا نیازی نیست که هر کس به طور جمعی دوباره چرخ را مجددا راه اندازی کند.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)