سوالات مصاحبه فروش

سوالات مصاحبه فروش

سوالات مصاحبه فروش

در این مقاله بازاریابی و فروش شما با سوالات مصاحبه فروش و نحوه پاسخ دهی به سوالات مصاحبه فروش آشنا می گردید. شخصیت شما بخش مهمی در فروش را به خود اختصاص می دهد.

برای همین است که شخصیت نقش بسیار بزرگی در مصاحبه شغلی فروش دارد. افراد حرفه ای در فروش توانایی های منحصر به فردی برای تشخیص تغییرات رفتاری شما و بهره برداری و نتیجه گیری درست در مصاحبه های فروش دارند.

بهترین متقاضیان برای شغل فروش کسانی هستند که پاسخ ها و رفتارهای خود را با آنچه که مصاحبه کننده انتظار شنیدن و مشاهده آنرا را دارد، تطبیق می دهند.

برای استفاده از این قدرت ، متقاضیان شغل فروش بایستی از قبل سوالات مصاحبه فروش و پاسخ های احتمالی مصاحبه های فروش را بدانند، تا بتوانند به طور ذهنی پاسخ هایی ارائه و پست فروش مورد نظر را بدست آورند. در ادامه سوالات مهم مصاحبه های فروش و نحوه پاسخ دهی صحیح به این سوالات مصاحبه فروش را ارائه می کنیم.

فایل بازاریابی پیشنهادی

پاورپوینت مدیریت نیروی فروش

بهترین پاسخ ها به سوالات مصاحبه فروش

سوال :مهمترین مهارتهای فروش کدامند ؟

پاسخ :هر کسی قادر به مدیریت فروش نمی باشد. شما نیازمند توانایی ها و نگرش درست در فروش هستید. در مصاحبه شغلی شما ، مصاحبه کننده به دنبال مهارتهای فروش شما ، و جنبه هایی است که می تواند یک فروشنده را در یک معامله موفق گرداند.

یک پاسخ خوب می تواند بدین شکل باشد :

توانایی تشخیص نشانه های کلامی و غیر کلامی برای تطبیق استراتژی های فروش به منظور تحت تاثیر قرار دادن آینده نگری خریداران.

سوال : چه چیزی در مورد فروش را کمتر دوست دارید ؟

پاسخ : هر بار که در مصاحبه فروش از شما خواسته می شود تا یک موقعیت منفی را تشریح نمایید ، باید در ارائه خود دقت کافی را به عمل آورید.

مصاحبه کننده فروش قصد دارد موقعیتی را پاسخ دهید که قطعاً منجر به فروش نمی شود. مثالی از یک پاسخ حرفه ای می تواند بدین گونه باشد :

فاصله گرفتن از بعضی از موقعیت های فروش در حالی که می دانیم خواهیم توانست چشم انداز و راه حل مناسب تری در موقعیتی دیگر را فراهم آوریم.

این پاسخ نشان می دهد که می دانید زمان هایی وجود دارد که شما باید از بعضی از موقعیت های فروش دوری نمایید و نشان می دهد که درک درستی از ایجاد راه حل دارید.

سوال : آنچه شما می بینید چه تاثیری در فروش موفق خواهد داشت؟

پاسخ : سوالات و پاسخ های مصاحبه فروش در یک جنبه خاص از فروش (مشاهدات در فروش) در ارزیابی مصاحبه کننده بسیار اهمیت دارد.

آنچه شما می بینید یکی از کلیدی ترین مهارتها در یک فروش موفق است. پاسخ به این سوالات مصاحبه های فروش بایستی همیشه در بردارنده میزان توجه شما به خریدار باشد. این توجه شامل نگرانی های خریدار ، نیازهای وی و تحلیل موقعیت فروش است.

سوال : آیا شما در یک برخورد سرد از طرف مشتری ناراحت می شوید ؟

پاسخ : هر پاسخی در مواجه با سوالات مرتبط به ناراحتی شما از یک موقعیت فروش بایستی با پاسخی صریح همراه باشد و اولین جواب شما به وی این باشد : نه .

حتی اگر در شرایط واقعی پاسخ شما مثبت باشد در جلسه مصاحبه نبایستی این پاسخ را بدهید. مصاحبه کننده گان حرفه ای در فروش می دانند که بعضی از موقعیت های فروش برای هر فروشنده ای می تواند دلسرد کننده باشد. اما هدف اصلی وی میزان سنجش اعتماد به نفس شما است .

سوال : در مواجه با رد درخواست خود در فروش چه می کنید؟

  پاسخ : رد شدن درخواست فروش یکی از رایج ترین مواردی است که هر فروشنده با آن مواجه خواهد شد. آینده نگری و داشتن روحیه قوی همان پاسخی است که مصاحبه کننده به دنبال آن است. حرفه ای عمل کنید و پاسخی مثبت اندیشانه و درست ارائه دهید . شاید یکی از بهترین پاسخ ها این باشد که :

در هر موقعیتی امکان رد درخواست ما می تواند وجود داشته باشد مهم این است که بدانیم این پایان کار نیست و مهمتر از آن اینکه متوجه شویم چرا درخواست ما رد شده است.

نکاتی بیشتر در مورد موفقیت در مصاحبه های فروش

به یاد داشته باشید چه از نظر ذهنی و چه از نظر فیزیکی بایستی برای هر مصاحبه ای آماده باشید. همیشه با یک مصاحبه کننده حرفه ای مواجه نخواهید بود و همواره پاسخ هایی که فکر می کنید موثر است ، مفید واقع نخواهد شد. حفظ خونسردی و پاسخ های مثبت همواره دو عنصر مفید در تمام مصاحبه ها بویژه مصاحبه های بازاریابی و فروش است.

یکی از مهمترین دلایل عدم پذیرش افراد در مصاحبه های فروش عدم توجه افراد به پاسخ هایی است که می دهند.

تهیه و تنظیم : تیم منابع انسانی Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)