آماده سازی برای مصاحبه شغلی

آماده سازی برای مصاحبه شغلی

آماده سازی برای مصاحبه شغلی

مقدمه ای کوتاه به منظور آماده سازی برای  مصاحبه شغلی

مصاحبه های شغلی  طراحی می شوند تا ببینند که آیا کارجو مناسب استخدام توسط کارفرما هست . کارفرما امیدوار است که در عرض یک یا دو ساعت بتوانند کارجویانی را برای استخدام در شرکت انتخاب کنند.

کارفرمایان حرفه ای می دانند که اکثر کارجویان خوب هستند اما بیشتر آنها به دنبال کارجویان عالی برای مشاغل سازمانی خود هستند. چه مواردی در یک مصاحبه شغلی از کارجو نتیجه گیری می گردد ؟

  • آیا شخصیت متقاضی شغل مناسب است ؟

  • آیا متقاضی شغل تجربه کار قبلی در این زمینه دارد ؟

  • آیا متقاضی شغلی دارای هوش و خلاقیت کافی برای احراز پست سازمانی مورد نظر هست ؟

 حقیقت این است که موفقیت در یک مصاحبه عمدتاً در گرو آماده سازی برای مصاحبه شغلی مناسب است . با آماده سازی برای مصاحبه شغلی برای پست مورد نظرتان می تواند با اطمینان بیشتری شخصیت فردی و کاری خود را برای کارفرما به نمایش گذارید.

مصاحبه های شغلی علاوه بر تعیین متقاضی شغلی مناسب ، سایر خصوصیات فردی و ویژگی های ذاتی مصاحبه شونده را نیز استخراج می کنند.

چگونگی آماده شدن برای مصاحبه شغلی

گام های مختلفی برای آمده شدن به منظور مصاحبه شغلی وجود دارد. شما نمی توانید بیش از حدآماده باشید. اما آماده سازی خود قبل از مصاحبه شغلی مزایای برایتان به همراه خواهد داشت .

روشها ، نکات و تکنیک های آماده سازی برای مصاحبه شغلی

روشهای آماده سازی برای مصاحبه شغلی عبارتند از :

تحقیقات راجع به شرکت

این گامی حیاتی برای آماده شده به منظور مصاحبه شغلی است. موارد بسیاری برای تحقیق در مورد شرکت هایی که قصد استخدام دارند، وجود دارد. این موارد شامل بررسی وب سایت یا شبکه های اجتماعی ، بویژه بررسی پروفایل لینکدین شرکت در صورت وجود ، و حتی تماس تلفنی و پرسش در مورد شغل مورد نظر است.

چگونه قبل از مصاحبه شغلی در مورد شرکت تحقیق کنیم

آماده سازی برای مصاحبه شغلی

تمرین پاسخ های مصاحبه

پاسخ های خود را به سوالات معمول و غیر معمول مصاحبه تکرار کنید. ایده خوبی است که تعدادی از سوالات احتمالی را که ممکن است در مصاحبه شغلی مطرح گردد را بررسی و هوشمندانه پاسخ دهید.

به یاد داشته باشید که یکی از فاکتورهای قبولی در مصاحبه های شغلی تاثیر گذاری بر روی مصاحبه کننده شغلی است.

مصاحبه های کاذب

یک روش جالب برای آماده سازی مصاحبه شغلی ، ایجاد یک مصاحبه کاذب است. شما می توانید با افرادی که به خلاقیت و علم آنها اعتماد دارید یک مصاحبه شغلی فرضی را ترتیب دهید .

تعدادی سوالات مصاحبه را از قبل تعیین و از مخاطب خود بخواهید آنها را از شما بپرسد و سپس بازخورد بگیرید. این یکی از روشهای آماده سازی برای مصاحبه شغلی است که باعث افزایش اعتماد به نفس مصاحبه شونده می گردد.

آماده کردن مدارک شغلی و تحصیلی

در صورتی که در رزومه کاری خود ادعایی مبنی بر گذراندن دورهای آموزشی ویژه دارید می توانید از قبل گواهینامه این دوره ها را آماده نمایید. همچنین سایر مدارک شغلی و تحصیلی خود را نیز می توانید برای ارائه در اختیار کارفرما قرار دهید.

نکات و تکنیک های مهم در آماده سازی برای مصاحبه شغلی

  • رزومه خود را در جلسات مصاحبه به همراه داشته باشید.

  • قبل از انجام مصاحبه استراحت کافی داشته باشید.

  • همیشه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از شروع جلسه تعیین شده برای مصاحبه در مکان مورد نظر حضور داشته باشید.

تهیه و تنظیم : تیم منابع انسانی Marketing Iran Talent