هوش مصنوعی چیست ؟

هوش مصنوعی چیست ؟

هوش مصنوعی چیست؟

شاید بیشتر از ده معنی متفاوت برای هوش مصنوعی (AI) از طرف اهل فن ارائه شده است . ولی بهترین تعریف از دمیس هاسیبیس موسس و مدیر عامل DeepMind می باشد.

از نظر او هوش مصنوعی علم ساخت ماشین های هوشمند است. این ماشین ها، به نوبه خود، دانش و توانایی های انسانی را افزایش می دهند.  (بله، گاهی اوقات انسانها نیز جایگزین خواهند شد، اما این یک داستان برای زمان دیگری است.)

در حال حاضر، اگر هوش مصنوعی موضوع جدیدی برای شماست، حتی تعریف اولیه آن کمی خلاصه است و به ذکر این نکته کمک نمی کند که ما تفاوت بین هوش مصنوعی و سایر شرایط مرتبط با AI مانند

  • شنیدن دستگاه،
  • پردازش زبان طبیعی،
  • تولید نسل طبیعی،
  • یادگیری عمیق،
  • شبکه های عصبی،
  • بینایی کامپیوتر و
  • تشخیص چهره

درک کنیم.

اما خوشبختانه، روزنامه نگار و تحلیلگر جان کوتسیر در پست خود، ۲ دقیقه ای توضیح،  توضیح کوتاه بصری سودمندی داده است:

AI در برابر یادگیری ماشین در مقابل یادگیری عمیق، برای کمک به تقسیم بندی آن برای ما.

هوش مصنوعی در یگ نگاه

هوش مصنوعی چیست ؟

اساسا، هوش مصنوعی ، اصطلاح چتر برای الگوریتم ها، فن آوری ها و تکنیک هایی است که دستگاه های هوشمندانه تر را طراحی می کنند و توانایی های فوق العاده انسان را به آنها می دهد.

از دیدگاه بازاریابی، با نگاه کردن به چالش های خاص و موارد استفاده، ساده ترین راه حل آن است. اساسا، هوش مصنوعی ، اصطلاح چتر برای الگوریتم ها، فن آوری ها و تکنیک هایی است که دستگاه های هوشمندانه تر را طراحی می کنند و توانایی های فوق العاده انسان را به آنها می دهد.

از دیدگاه بازاریابی، با نگاه کردن به چالش های خاص و موارد استفاده، ساده ترین راه حل آن است. به عنوان مثال، در مورد کیس یک کتاب الکترونیک.

هنگامی که یک نفر یک کتاب الکترونیک را دریافت می کند، یک بازاریاب  مجموعه ای از قوانین را تعریف می کند که به ماشین می گوید چه کاری باید انجام دهد (یعنی اگر بازدید کننده کتاب را دانکود کند، سپس ایمیل سه بخش ارسال کند). این مجموعه قوانین الگوریتمی نامیده می شود. و جداگانه، تنظیم این قاعده واحد برای یک بار دانلود بسیار سرراست و مستقیم است.

با این حال، اگر ۱۰ هزار بار دانلود شده است، در میان پنج نفر، منشاء از کانال های مختلف (اجتماعی، ارگانیک، پرداخت، مستقیم)  که نیاز به ایمیل های شخصی و تجربیات وب سایت بر اساس سابقه (history) کاربر دارد؟

انسان ها نمی توانند مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای هدایت دستگاه در مورد نحوه شخصی سازی تجربیات در این مقیاس بفهمند. این جاییست که هوش مصنوعی فوق العاده گسترده شده این وظایف پیچیده و پیچیده ای را به ارمغان می آورد و آنها را آسان می کند.

اما، هوش مصنوعی در تنظیم قوانین اولیه برای به حداکثر رساندن عملکرد متوقف نمی شود، از یادگیری ماشین برای پیاده سازی فعالیت های خود استفاده می کند. به عبارت دیگر، آن را یاد می گیرد، دقیق تر می شود، و الگوریتم های خود را ایجاد می کند.

 

هوش مصنوعی در پشت چشم انداز ساده پنهان میشود :

شما از هوش مصنوعی ده ها، نه صدها باردر روز استفاده می کنید و احتمالا حتی آن را نمی دانید. فیس بوک با استفاده از تشخیص چهره توصیه می کند که کدام یک از عکس های شما را نشان دهد.

فیس بوک و نمونه ای از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست ؟

Google از پردازش زبان طبیعی برای فعال کردن جستجوی صوتی و یادگیری ماشین برای جستجوی سطوح مرتبط استفاده می کند و نتایج جستجو را تولید و اولویت بندی می کند.

گوگل و بکارگیری هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست ؟

گوگل همچنین از پردازش زبان طبیعی ، نسل زبانی طبیعی و یادگیری دستگاه برای توصیف پاسخ های سه تا پنج کلمه در برنامه Gmail استفاده می کند.

  و با توجه به این واقعیت که مخترع مشهور، نویسنده و متخصص AI ری کورزوییل، تیمی حدود ۳۵ مهندس در Google را در Gmail Smart Response هدایت می کند، این یک شرط امن است که با پاسخ کوتاه به ایمیل ها متوقف نخواهد شد.

هوش مصنوعی چیست ؟

Netflix با استفاده از یادگیری ماشین به طور مداوم فیلم سازگار و شخصی سازی خود را نشان می دهد . این برند توصیه هایی را بیان می کند و نشان می دهد که براساس عادت ها و ترجیحات نمایش مشترکین تولید می شود.

هوش مصنوعی چیست ؟

واشنگتن پست ، که متعلق به جف بزوس ، مدیر اجرایی آمازون است .

واشنگتن پست از سیستم هوشمند سازی هوش مصنوعی Helilog خود برای نوشتن مقالات مبتنی بر داده ، نقشه دانش خود برای شناسایی و محاسبه محتوای متنی و ابزار Bandito خود برای مدیریت تعامل استفاده می کند.

و، البته، آمازون آمازون سرمایه گذاری های عظیمی در استفاده از هوش مصنوعی ایجاد کرده است تا به طور مداوم بهینه سازی قابلیت های شخصی سازی خود را افزایش دهد و تجارب کاربر را افزایش دهد. (به این ترتیب شما چیزهای بیشتری را خریداری می کنید).

 

آمازون و هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست ؟

این فقط چند نمونه مثال از موارد  بی پایان است که چگونه AI  رایج شده است در شرکت هایی که روزانه از آنها استفاده میکنیم.

به عبارت دیگر، زندگی ما در حال حاضر با کمک ماشین است، و بازاریابی نیز خواهد بود.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent