برترین کمپین های بازاریابی سال ۲۰۱۷

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

اکنون وقت آن رسیده تا برترین کمپین های بازاریابی سال ۲۱۰۷ را بررسی کنیم و با کمی نگاه به گذشته از فراز و فرودهای برندها در کمپین های بازاریابی سال ۲۰۱۷ درس های بزرگ فرا گیریم. بیاموزیم . تغییر کنیم و حرفه ای عمل کنیم.

وب سایت Marketing Iran Talent به عنوان مرجع آموزش بازاریابی و فروش هر سال به بررسی برترین کمپین های بازاریابی سال پرداخته ، امسال نیز طبق روال گذشته برترین کمپین های سال ۲۰۱۷ را بررسی می نماید.

برترین کمپین های بازاریابی سال ۲۰۱۷

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

Spotify : این را در مراسم خاکسپاری من بازی کنید

اسپاتیفای برندی در حوزه رسانه موسیقی ، پادکست و ویدئو است که فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۲۰۰۸ آغاز نمود. این رسالت Spotify است :

با Spotify ، پیدا کردن موسیقی مناسب برای هر لحظه – بر روی تلفن همراه ، کامپیوتر و یا تبلت شما – آسان است.

Spotify / اسپاتیفای با آژانس تبلیغاتی Wieden + Kennedy نیویورک برای ایجاد مجموعه ای از ویدئوها و تبلیغات با تمرکز بر لیست های پخش کاربران همکاری نموده است. به طوری که موضوع نامفهوم و خنده دار باشد.

این کمپین به دنبال کمپین موفقیت آمیز سال ۲۰۱۶ این برند – هنگامی که از داده های عمومی کاربران برای ایجاد آگهی های خاطره انگیز قرار دادن بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده نمودند – راه اندازی شد.

مجموعه ویدئوهایی که حتی از هنرمندان برجسته مانند DNCE  و  D.R.A.M  در لیست پخش آهنگ های مبهم قرار گرفت . و آنها ویدئوهایی با عنوان Play This At My Funeral / این را در مراسم خاکسپاری من بازی کنید را منتشر کردند.

کمپین بازاریابی برند اسپاتیفای ایده ای به مراتب ساده و پربازده بود : اسپاتیفای از داده هایی که در اختیار داشت استفاده می کرد تا بتواند رابطه شرکت و کاربران را با ایجاد یک حس صداقت و حسی غیر منتظره ارتقاء دهد.

مقاله بازاریابی پیشنهادی

برترین کمپین های بازاریابی سال ۲۰۱۸

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

ایکیا : برنامه ” Place “

داشتن تجربه های جدید در سال ۲۰۱۷ توسط برندهای امروزی بسیار جذاب و هیجان انگیز بود. برنامه “Place” ایکیا که از واقعیت افزوده برای نشان دادن چگونگی مبلمان خانگی استفاده می نمود نمونه ای عالی از چگونگی ایجاد یک تجربه برند شده بود که از تکنیک های پیشرفته و بسیار مفید برای مصرف کننده استفاده می نمود.

آیکیا برای مصرف کننده تصمیم گیری آگاهانه در خرید را ایجاد نمود. شما می توانستید با قرار دادن وسایل در محیط مورد نظر خود قبل از خرید اقدام به تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

نیویورک تایمز : کشف حقیقت سخت است

ما در زمان عجیب و غریبی هستیم . همانطور که اغلب هم می شنویم : این طبیعی نیست ، این غیر واقعی است . تحولات سیاسی در سراسر جهان باعث می گردد که روزنامه نگاری مهمتر از قبل در نظر گرفته شود و این همان چیزی است که ما شاهد آن هستیم.

نیویورک تایمز با کمپین “کشف حقیقت سخت است” تلاش می کند تا اهمیت رزونامه نگاری را در زمانی که بیشترین نیاز به آن وجود دارد ، به تصویر بکشد. نیویورک تایمز تبلیغات ویدئویی ساخته شده روایت عکس ها را منتشر نمود. یکی از این موارد شامل عکاس خبرنگار بریان دنتون Bryan Denton و عکس های وی پس از بدرقه وی با ماشین بمب گذاری شده توسط ISIS بود.

این کمپین تلاشی قابل توجه ، اما ساده است که همگان امیدوارند نه تنها باعث تقویت نیویورک تایمز که کل رزونامه نگاری گردد.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

: آیا منظورتون MailChimp بود ؟

WhaleSynth ، MaleCrimp و VeilHymn ، همگی صدای شبیه هم دارند ، اما نه کاملاً . MailChimp ، پلت فرم بازاریابی پست الکترونیکی ، فیلم ها ، آهنگ ها و کمپین های کوتاه شگفت انگیز و هوشمندانه ای را در مورد اینکه چطور افراد به طور معمول نام آنرا غلط تلفظ می کنند ایجاد نمود.

هر تلفظ نادرست برندسازی ، سبک و پیام متعلق خودش را که در نهایت به وب سایت MailChimp ختم می شد ، را داشت. آگهی های MailChimp به دلیل برداشت های متفاوت و انتزاعی بودنشان برجسته هستند. آنها برای رسیدن به یک مخاطب در اشکال گوناگون طراحی شدند.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

اپل : آگهی ” The Earth ”  

به عنوان کاربر وفادار اندروید ، ترکیب احساس در مورد اپل و محصولاتشان سخت است اما در عین حال نمی توان این کمپین را نادیده گرفت. مفهوم  کمپین اپل چیزی جدید نیست اما پیام نمی توانست خیلی مرتبط باشد.

اولاً ، تبلیغ به طور مستقیم به تصمیم دونالد ترامپ به منظور حذف ایالات متحده از توافقنامه پاریس بود. درست است که این عمل سیاسی اپل در راستای فعالیت های بازاریابی و متناسب با فعالیت های معمول این برند نبود، اما خیلی هم نادرست و غیر منطقی نبود.

به طور کلی برندها هواداران وفاداری دارند ، و اپل نمونه بارزی از این وفاداری را به همراه دارد. آنها این فرصت را برای تاثیرگذاری تغییر یا حتی شروع یک مکالمه به درستی درک کردند.

ثانیاً ، این آگهی بسیار احساسی بود ، که سبک روایتی و تصویر سازی قدرتمندی را که به طور هوشمندانه یادآور مجموعه مستندهای سیاره زمین ساخته David Attenborough را در ذهن مخاطب ایجاد می نمود.

در نهایت ، این آگهی پیامی قدرتمند را به روشی موثر در حالی که به طور ویژه با یکی از محصولات اپل برجسته شده بود را اتنقال می داد. و موضوعی که اپل موفق به انتقال آن شده بود.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

Heineken : World’s Apart

در آوریل ۲۰۱۷ دو کمپین تبلیغاتی با مفاهیم مشابه راه اندازی شدند – اما بعد از ۲۴ ساعت ، همگان تنها به تحسین یکی از این دو کمپین پرداختند. این دو کمپین ، کمپین پپسی و هینیکن بودند که افراد را با شیوه های مختلف زندگی در یک روحیه هم اهنگی گرد می آورد ، نشان می دادند. اجازه دهید به جای تمرکز بر تلاش های ناخوشایند پپسی در مورد کمپین هینیکن صحبت کنیم .

در کمپین هینیکن ما افراد واقعی را برای اولین بار ملاقات می کنیم ، ظاهراً بدون اینکه بخواهند هیاهویی ایجاد کنند .

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

مک دونالدز : جستجویش کنید

تعجب آور نیست که مک دونالدز بیشترین مشاهده آنلاین در اینترنت را دارد. شگفت آور این است که کمپین اخیر مک دونالدز هیچ اشاره ای به برندشان ندارد. آژانش تبلیغاتی کمپینی را راه اندازی نمود که ما را تشویق به جستجوی آنلاینی می نماید که بهترین کوکاکولا را پیدا کنیم.

جای هیچ شکی نیست که این کمپین در شمار برترین کمپین های بازاریابی سال ۲۰۱۷ قرار گیرد . این کمپین  با تاثیرگذاری بر مخاطبان و هدفگیری نوشیدنی های کوکاکولا آنها را در دام خوردن غذاهای خوشمزه مک دونالدز می اندازد. این کمپین بازاریابی به دنبال قدرت نفوذ در تبدیل مشتریان جدید است و انتظار ما را از مک دونالدز در سال ۲۰۱۸ فراتر می برد و به احتمال زیاد فروش بیشتری را برای این برند رقم خواهد زد.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

پاتاگونیا : مبارزه برای سرزمین های عمومی

روزهای قبل از به قدرت رسیدن ترامپ بحث در مورد تنزیل رتبه ۲۷ اثر تاریخی در جریان بود که ، پاتاگونیا اولین نمایش تلویزیونی خود را پخش نمود.

این کمپین یک بیانیه است . یک تمسک کوچک و در عین حال فروتنانه که با تصاویری از کوه های در هم تنیده ، اشاره ای به تلمبه های نفتی و قطع درختان تنومند فاجعه بی توجهی به محیط زیست را به تصویر می کشاند.

این کمپین نه تنها ما را تشویق به محافظت از زمین برای نسل های آینده می نماید ، بلکه مسئولیت زیست محیطی شرکت ها و در دستور کار قرار دادن آگاهی زیست محیطی در برنامه های بازاریابی را خاطر نشان می سازد.

بازاریابی را می توان به نوعی فعالیت کلیشه ای در جهت دستور کار سرمایه داری بدون توجه به محتوای تبلیغات متهم نمود. بنابراین ، کمپین هایی مانند پاتاگونیا و کمپین های مشابه ما را برای اقدامی عملی صدا می زنند.

برترین کمپین های بازاریابی سال 2017

نایک : #Breaking2

شما بایستی عاشق ظرافت کمپینی باشید که مایل به شکست است. این بهترین بخش از کمپین #Breaking2 نایک است. نایک به منظور فروش کفش های ورزشی VaporFly Elite ، کاری را ترتیب داد که قبلا انجام نداده بود – تکمیل یک دوی ماراتون در کمتر از دو ساعت .

شاهکاری که از نظر انسانی غیر ممکن می نمود و زمانی که همه چیز تمام شد ، دونده نایک در ثانیه های باقی مانده از هدف مشخص شده رد شد.

ما تنها می توانیم حدس بزنیم که آیا کمپین با رد شدن دونده از خط پایان در کمتر از دو ساعت موفق تر خواهد بود ، اما می خواهیم عنوان کنیم که هرگز هشتگی با این تاثیر ندیده ایم. صرف نظر از اینکه نایک برندی است که مشتریان خود را مجبور به تحمل محدودیت هایشان می کند اما این کمپین نمایشی تمام عیار از کامل بودن است.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)