تجربه تویوتا از برند Scion

تجربه تویوتا از برند Scion

تجربه تویوتا از برند Scion

مطالعه تجربیات برندهای بزرگ در بازاریابی و فروش می تواند راهگشای بسیار از مسائل در این حوزه باشد ، تجربه تویوتا از برند Scion از نمونه مثال های بازاریابی در این زمینه است.

تویوتا برند Scion را در سال ۲۰۰۲ به منظور حل یک مشکل ایجاد کرد :

میانگین سنی خریداران مدلهای لوکس تویوتا مانند لکسوس ۵۴ سال بود، و این برند می خواست خریداران با میانگین سنی ۲۰ سال را به خانواده تویوتا جذب کند.

برند Scion دارای ۳ مدل متداول بود :

  • xA Hatchback
  • ، xB minivan که گاهی به جعبه کفش یا ماکرویو تشبیه می شد – و
  • tC sports .

تویوتا این ماشین ها را ساخت و از طریق فروشندگان خود آنرا توزیع نمود.

تجربه تویوتا از برند Scion
تجربه تویوتا از برند Scion
تجربه تویوتا از برند Scion

مقر Scion در کالیفرنیا است و یک تیم کوچک حدوداً ۱۷ نفره دارد. علاوه بر این ماشین نه چندان جذاب ، Scion به دنبال جذب مخاطبان هدف در رده های سنی ۱۸ تا ۲۴ سال بود. مشتریان می توانستند این وسیله نقلیه را از طریق فروشندگان یا وب سایت Scion خریداری کنند. در حقیقت بیشتر فروش این ماشین ها از طریق اینترنت انجام می شد و قیمت ها قابل مذاکره نبود و این کار به فرآیند خرید سرعت می داد و در زمان خرید نیز صرفه جویی می کرد.

هدف Scion چه بود ؟

هدف Scion ایجاد راحتی برای خریداران بود. یک انتخاب و در حدود ۴۰ گزینه در دسترس بود، و به طور بالقوه چندین هزار دلار هزینه در بر داشت. انتخاب ها شامل طلایی ، مشکی و طیفی از رنگ زرد و همچنین سه سیستم صوتی، و کاورهای نقره ای پدال و چراغ های داخلی آبی یا کهربایی بود.

Scion دریافت که کانال های تبلیغاتی صنعتی ارتباط اندکی با بازار جوانان دارند، پس هزینه کمی در این قسمت صرف نمود. در عوض شرکت حدود صد رویداد ترفیعاتی در ماه را برنامه ریزی کرد، که سه چهارم آن مربوط به کلوپ های شبانه بود. نتیجه جالب بود، xB mini موفقیت قابل توجهی در میان مخاطبان سنی ۴۰ ساله داشت در حالیکه تویوتا برای مصرف کنندگان جوانتر برنامه ریزی کرده بود. هاتچ بک های Yaris در بین خریداران هدف ۲۰ تا ۳۰ سال مورد استقبال قرار گرفت و این کار بر فروش مدلهای Scion تأثیر گذاشت.

خریداران Scion در حال حاضر تنها میانگین سنی ۳۱ سال دارند، و تویوتا بدون تردید بازار جدیدی را کشف کرده است. همچنین نشانه هایی از توجه برندهای تویوتا برای شروع ایده های جدید مشاهده می گردد. برای مثال، Prius ، مدل خودروی الکترونیکی – بنزینی تویوتا برای آزمایش رانندگی آن در زنجیره ای از سوپر مارکت های غذای طبیعی ارائه می گردد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)