6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۶ گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در این مقاله بازاریابی و فروش در ارتباط با کسب و کار اینترنتی ، ۶ گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مورد بررسی قرار می گیرد. مطالعه و بررسی این راهکارها به موفقیت شما در راه اندازی کسب و کار اینترنتی کمک بسیار می نماید.

در اینجا به بررسی ۶  گزینه عالی برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی می پردازیم :

 • نرم افزار ( شامل برنامه های کاربردی / App )
 • محصولات فیزیکی
 • تبلیغات
 • بازاریابی وابسته
 • مشاوره
 • دوره های آنلاین

نکته بازاریابی : بهتر در راه اندازی کسب و کار اینترنتی به هزینه های راه اندازی ، بازار هدف ، حاشیه سود و مهم تر از همه به توانایی های خود توجه داشته باشید.

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چند حقیقت کلیدی در مورد راه اندازی کسب وکار اینترنتی

 • از یک چارچوب ساده استفاده نمایید که به شما اجازه بررسی مستقیم جذابیت و یا عدم جذابیت مدل کسب و کار را دهد (اکثر افراد به این موضوع بی توجه اند) .
 • شما مجبور نیستید از کسب و کار فعلی خود خارج شده و هزینه ی بسیار زیادی برای کسب و کار اینترنتی خود انجام دهید .
 • به نظر می رسد دوره های آنلاین و مربیگری بهترین و جذابترین گزینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند. … به راستی چطور تصمیم بگیریم ؟

گزینه اول راه اندازی کسب و کار اینترنتی : نرم افزار ( شامل برنامه های کاربردی / App )

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

هر کسی می خواهد اسنپ چت (Snapchat) بعدی و یا اینستاگرام آینده را ایجاد کند . و در صورتی که شما یک برنامه نویس باشید این امر برای شما بسیار وسوسه کننده خواهد بود. همیشه برای ما داستان کسب و کارهای اینترنتی جدید بسیار هیجان انگیز است. استارت آپ ها / کسب و کارهای نوپا (Startups) می آیند و سرمایه های بسیار را جذب می کنند . واقعیت این است که داستان این کسب و کارهای نوپا برای بسیار غیر قابل قبول و غیر عملی است.

بسیاری از افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی به سراغ نرم افزار و برنامه های کاربردی یا همان App ها می روند. این ایده بسیار خوبی برای ایجاد کسب و کار اینترنتی است. اما بایستی بدانید تنها ارائه نرم افزار کافی است. برنامه های کاربردی بسیاری را می بینید که فقط راه اندازی شده اند و هیچ کاربردی ندارند.

نکته بازاریابی : اگر برای کسب و کار اینترنتی جدید تصمیم به ارائه نرم افزار یا اپلیکیشن های کاربردی می گیرید ، به یاد داشته باشید موفقیت در این مسیر علاوه وجود یک برنامه بازاریابی منسجم نیازمند به روز رسانی ها و ارائه جدیترین ها در این حوزه است. بازدید بالای کسب و کار اینترنتی منوط به در پیش گرفتن منظم به روز رسانی ها و اطلاع رسانی های به موقع است.

گزینه دوم راه اندازی کسب و کار اینترنتی : محصولات فیزیکی

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

شما ممکن است فکر کنید که ایده فروش اینترنتی لباس شگفت انگیز است ، اما حقیقت این است که این ایده ای جالب با حاشیه سود بسیار کم است. محصولات فیزیکی بسیاری برای ارائه در یک کسب و کار اینترنتی وجود دارد. اما موضوع مهم انتخاب درست این محصولات است. وجود یک کانال در یک رسانه ی اجتماعی و فروش کالا در آن خود یک کسب و کار اینترنتی است اما در ادامه این سوالات استراتژیک مطرح می گردد :

 • آیا برندسازی یک کسب و کار اینترنتی تنها با یک کانال در رسانه های اجتماعی کار ساده ای است ؟ تا چه میزان امکان پذیر است ؟
 • آیا کسب و کار اینترنتی بدون یک وب سایت حرفه ای در بازار هدف ایجاد اعتماد می نماید ؟
 • آیا می توان تنها با فعالیت صرف در یک رسانه اجتماعی به تمام بازار هدف دسترسی داشت ؟ (اتفاقی که در بازاریابی و فروش ایران به شدت در حال انجام است )

گزینه سوم راه اندازی کسب و کار اینترنتی : تبلیغات

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی وب سایت یا رسانه ای برای تبلیغات آنلاین یکی پر سود ترین گزینه ها در کسب و کارهای اینترنتی است . سعی کنید برای ایجاد یک وب سایت تبلیغاتی بر روی حوزه ای خاص تمرکز نمایید.

دقت داشته باشید که همچنان که کسب و کار اینترنتی تبلیغاتی راه اندازی می کنید ، همچنان به تبلیغ کسب و کار خود نیز احتیاج دارید.

تبلیغات بی هدف معضل بسیاری از کسب و کارهای بویژه کسب و کارهای اینترنتی در ایران است. رشد قارچ گونه شرکت های تبلیغاتی ، به خصوص تبلیغات گوگل این بازار را به شدت مورد آسیب قرار داده است. مشکل بسیار بزرگ تر در این حوزه مشاوره های برندسازی توسط شرکت های تبلیغاتی بویژه شرکت های گرافیکی است. به یاد داشته باشید برای تبلیغات هدفمند اینترنتی بایستی از افراد توانمند در این حوزه بهره بگیرید. زمانی که مشاوره تبلیغاتی شما دانشی در مورد علم بازاریابی نداشته باشد شما در مسیر هزینه بدون منفعت حرکت می کنید.

نکته بازاریابی : یکی از جنبه های کسب و کارهای اینترنتی عدم نیاز به تبلیغات محیطی است. این امر باعث می شود که تمرکز شما در فضایی باشد که تمام بازار هدف شما در آنجا در حال جستجوی نیاز خود هستند.

 گزینه چهارم راه اندازی کسب و کار اینترنتی : بازاریابی وابسته

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بازاریابی وابسته یکی از پرکاربردترین جنبه های کسب و کارهای اینترنتی است . برای آشنایی با بازاریابی وابسته بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

بازاریابی وابسته (Affiliate marketing)

روش کار در بازاریابی وابسته بسیار ساده است. در این بازاریابی معمولاً از شخص ثالثی مانند یک وبلاگ نویس حرفه ای یا یک سایت معتبر تقاضا می گردد که برای محصول یا خدمتی بازاریابی و فروش صورت گیرد. در این حالت این شخص ثالث با ارائه لینکی به وب سایت شما و معرفی مشتری درصدی کمیسیون می گیرد.

شما می توانید نقش این شخص ثالث را با ایجاد یک کسب و کار اینترنتی ایفا نمایید. اما همیشه نبایستی انتظار سود بالا در این حوزه داشته باشید. یکی نکات ضروری در ایفای این نقش داشتن یک کسب و کار با محتوای غنی است.

گزینه پنجم راه اندازی کسب و کار اینترنتی : مشاوره

6 گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

توانایی های خود را فهرست کنید. مطمئنا کسانی که در فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستند بایستی مهارتهای ویژه ای هم داشته باشند. یکی از گزینه های سودآور در ایجاد کسب و کاری اینترنتی ارائه خدمات مشاوره ای است. اگر شما فردی هستید با تحصیلات در رشته ای مهندسی و به نرم افزارهای رشته ی خود مسلط هستید درنگ نکنید. یک وب سایت ساده و در عین حال با محتوای مناسب گزینه ای برای جذب مشتریان ویژه است. بسیاری از افراد به دنبال چنین کسب و کارهایی هستند.

گزینه ششم راه اندازی کسب و کار اینترنتی : دوره های آنلاین

این گزینه با گزینه ی قبل مقداری هم پوشانی دارد. با رشد روز افزون بازارهای آنلاین و تکنولوژی آنلاین، افراد بازار در جستجوی رفع نیاز خود به صورت آنلاین هستند. می توانید دوره های جذاب آنلاین را برنامه ریزی و ارائه نمایید. در حال حاضر فروش دوره های آنلاین بسیار پر طرفدار از حضور در کلاس های غیر آنلاین است. افراد به دنبال کسب و کارهای اینترنتی هستند که نیاز آنها را با مناسب ترین هزینه و کمترین اتلاف وقت بر طرف نمایند.

نکته بازاریابی : بر خلاف آنچه بسیار تصور می کنند در دنیای به شدت رقابتی کسب و کارهای اینترنتی دیگر ایجاد یک وب سایت تنها با جذابیت بصری کافی نیست. زمانی که نتوانید محتوای مفید تولید کنید در رقابت دنیای اینترنتی قرار نخواهید گرفت. برای پیشرو بودن در کسب و کار اینترنتی بایستی برنامه محور و محتوا محور باشید.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent