15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

۱۵ مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

در ادامه مجموعه مقالات هوش مصنوعی در بازاریابی به مقاله ۱۵ مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم می پردازیم.

جلوگیری از تقلب و نقض اطلاعات

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

تجزیه و تحلیل الگوهای استفاده از کارت اعتباری / کارت های بانکی و دسترسی دستگاه به متخصصان امنیتی اجازه می دهد تا نقاط سازش را شناسایی کنند. ارتباط AI فقط برای صادرکنندگان کارت نیست.

به عنوان مثال، خرده فروشان به دلیل یک سیستم مبتنی بر صرفا به نامهای کاربری و رمزهای عبور (بدون هیچ گونه نوع قویتر از احراز هویت)، نقض داده های بالا اطلاعات (مثلا Neiman Marcus) را تحت پوشش قرار داده اند.

این حوزه از تجزیه و تحلیل امنیتی سال هاست وجود دارد، اما در حال پیچیده تر شدن است. راه حل ها باید سریعا به تاکتیک های جدید فریبنده واکنش نشان دهند و داده های غیر ساختاری را تجزیه و تحلیل کنند.

پردازش زبان طبیعی (NLP) می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به متن درون معاملات نگاه کند، به عنوان مثال، تبدیل آن به داده های ساخت یافته.

پیاده سازی های جدیدترین  AI، مانند آنچه درانجمن خودروهای متحد ایالات متحده )USAAکه خدمات مالی را برای ارتش سابق ارائه می دهد)، استفاده می شود حتی در اولین نمونه، رفتار غیرعادی را در رفتار شناسایی خواهد کرد.

آیا Neiman مارکوس از AI سود می برد تا از نقض اطلاعات جلوگیری شود؟

معانی اجتماعی

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

با نگاهی به AI  چت شرکت مایکروسافت  “Tay” (و توئیت های تاسف بارش)   ممکن است بلافاصله فکر نیاید که توییتر و AI مثل نمک و سرکه همدیگر را می خورند.

با این حال، یادگیری عمیق (یک اصطلاح اغلب برای اشاره به یادگیری ماشین در مجموعه داده های بزرگ – یک شبکه عصبی به رسمیت شناختن الگوهای انتزاعی) شبکه های اجتماعی زیادی را به دندان کشیده است.

تجزیه و تحلیل احساسات،  محصولات پیشنهادی، تشخیص تصویر و صدا – حوزه های زیادی وجود دارد که پتانسیل AI اجازه می دهد تا شبکه های اجتماعی در مقیاس بهبود یابد.

اگر به دنبال سرفصل های علمی هستید، باید از طریق تحقیق AI فیس بوک یک تور داشته باشید تا امکانات بسیاری را ببینید.

مجله Wired که استفاده های خاص از رمان (خارج از شبکه اجتماعی فیس بوک)  را پوشش می دهد – غول تکنولوژی تحلیل تصاویر سربار از توپوگرافی برای پیدا کردن شواهد از زندگی بشر است.

چنین فناوری ممکن است به فیس بوک اجازه دهد هواپیماهای بدون سرنشین اینترنت خود را در جوامعی که به آنها نیاز دارند، هدف قرار دهد.

طراحی وب سایت

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت دوم

Grid یک پلت فرم طراحی وب سایت AI است.

شناسایی تصویر هوشمند و برداشتن، الگوریتم پالت و تایپوگرافی مجموعه عای انتخابی – Grid با استفاده از AI در حوزه های خاص به طور خودکار طراحی وب را انجام میدهد.

قیمت محصولات

با هزاران محصول و عوامل بسیاری که بر فروش تاثیر می گذارد، برآورد قیمت نسبت به فروش یا کشش قیمت دشوار است.

بهینه سازی قیمت پویا با استفاده از یادگیری ماشین می تواند در این راستا کمک کند – با استفاده از یک الگوریتم، روند روندهای قیمت گذاری را با روند فروش مرتبط سازد، و سپس با سایر عوامل مانند مدیریت رده و سطوح موجودی هماهنگ شود.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent