استراتژی بازاریابی هوندا در آمریکا

استراتژی بازاریابی هوندا در آمریکا

استراتژی بازاریابی هوندا در آمریکا

هوندا برای رقابت با رقبای خود در بازار آمریکا ناچار به استفاده از استراتژی بازاریابی ویژه خود بود. استراتژی بازاریابی هوندا در آمریکا چگونگی موفقیت برند هوندا در آمریکا را نشان می دهد.

در پایان سال ١٩٧٨ هوندا بین فروش اتومبیل هاى وارداتى ، مقام سوم را داشت و پس از تویوتا و نیسان قرار گرفت. در عرض چند سال ، شرکت ، شتاب خود را با پالایش و گسترش خط تولید ، افزایش داد. سومین مجموعه ى هوندا به نام پریلود در ١٩٧٩ عرضه شد. در ١٩٨٠ مجله ى موتور ترند به نسل دوم سیویک ، لقب ” اتومبیل وارداتى سال ” را داد. اکنون فروش سالیانه ، بیش از ٣٧۵٠٠٠ اتومبیل شده بود. 

استراتژی بازاریابی هوندا در آمریکا

در سال ١٩٨۴ هوندا ، جدیدترین فکر خود را عرضه کرد. سى . آر . ایکس ، این اتومبیل به عنوان یک وسیله ى حمل و نقل اسپورت با کمترین میزان مصرف سوخت را مجدداً مجله ى موتور ترند ، ” اتومبیل وارداتى سال ” لقب داد. 

به علاوه هونداى پریلود و سیویک هاچ بک از حیث اتومبیل هاى اسپورت ، مقام هاى اول و دوم را کسب کردند و براى اولین بار تا آن زمان محصول واحد یک کارخانه در تاریخ طولانى این رقابت حیثیتى ، سه مکان اول را به خود اختصاص مى داد.

مدلهای هوندا در امریکا

اکنون هوندا با عرضه ى ١٢ مدل مختلف در ایالات متحده در مجموع نیم میلیون اتومبیل در سال فروش دارد. براى اولین بار ، تبلیغات هوندا به جاى استفاده از شعار واحد شرکت ، شروع به تمرکز بر شخصیت خاص هر مدل کرده است. هوندا نوع لوکس آکورد را به عنوان مدل شاخص در طبقه خود و مدل پریلود اسپورت کوپه را به عنوان ” اتومبیل اسپورتى براى بزرگسالان “تصویر کرده است.

نسل دوم مدل سیویک بزرگتر و شیک تر از نسل قبل است ، در حالى که از نظر صرفه جویى در مصرف سوخت و قیمت فرقى نکرده است. شعار کنایى ” ما کار را ساده مى کنیم ” دیگر روش هوندا براى تبلیغ محصولاتش نیست ، آن هم به دلیل پیچیدگى روزافزون خط تولید که اکنون قشر وسیعى از خریداران را به خود جذب کرده است.

رقابت هوندا و مرسدس بنز در رضایت مشتری

هوندا همواره بر رضایت مشترى به عنوان بخشى از روش خود تأکید کرده است. در سال ١٩٨۶ هوندا با کنار زدن مرسدس بنز ، از حیث جلب رضایت مشترى به عنوان اتومبیل شماره ى یک ، شناخته شد. این بررسى براساس نظر خواهى از مالکان درباره ى کیفیت اتومبیل هایشان و از فروشندگان در خصوص ارائه ى خدمات انجام شده بود. هوندا این موفقیت را با اعلام آن در تبلیغ چاپى ” ما خوشحالیم که شما خوشحالید ” سرلوحه ى کار خود قرار داد. 

در سال ١٩٨٨ مجله ى موتورترند در انتخاب ” اتومبیل وارداتى سال ” هوندا را مجدداً صاحب سه عنوان اول کرد. مدل سى . آر . ایکس . اس . آى با طراحى جدید دیپلم افتخار ، مدل پریلود اس. آى و مدل فرمان چهار چرخ و مدل سوارى سیویک چهار در ، مقام هاى بعدى را به خود اختصاص دادند.  روش هوندا در تبلیغات براى بیان جوایز دریافتى ساده است. ” چه کسى مى گوید که در آن بالا تنهاست ؟” 

0/5 (0 Reviews)