15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

۱۵ مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

در ادامه مقاله ۱۵ مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم به مثالهایی کاربردی تر از هوش مصنوعی در بازاریابی می پردازیم.

خدمات مشتری پیشگویانه

دانستن اینکه چگونه یک مشتری ممکن است با ما در تماس باشد و به چه دلیل، این اطلاعات ارزشمند است. این اطلاعات نه تنها اجازه برنامه ریزی منابع  را می دهد (آیا ما به اندازه کافی پاسخگو تلفن های مردم هستیم؟)، بلکه اجازه می دهد تا ارتباطات شخصی سازی کنیم.

یکی دیگر از پروژه های مورد آزمایش در USAA از این روش استفاده می کند. این شامل یک تکنولوژی AI ساخته شده توسط Saffron است که در حال حاضر یک بخش از اینتل است. تجزیه و تحلیل هزاران عامل اجازه می دهد تا انجمن الگوهای گسترده رفتار مشتری با اعضای انفراد آنها منطبق شود.

 AI تا کنون به USAA تا حدودی کمک کرده است تا میزان حدس خود را از ۵۰٪ به ۸۸٪ افزایش دهد، به طوری که بدانند چگونه و برای چه محصولاتی کاربران تماس های بعدی را برقرر می کنند.

گرافیک از وب سایت Saffron

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

تبلیغات هدفمند

همانطور که آندرو نگن، دانشمند ارشد درمرکز تحقیقات Baidu، به Wired می گوید: « یادگیری عمیق [قادر است] سیگنال بیشتری را برای تشخیص بهتر روند در رفتار کاربر، مدیریت کند. ارائه تبلیغات عمدتا توسط یک موتور توصیه اجرا می شود، که توسط یادگیری عمیق به خوبی اعمال میشود. “

بهینه سازی مزایده ها برای تبلیغ کنندگان، الگوریتم ها بهترین قیمت در هر اکتساب (CPA) از موجودی در دسترس کسب میشود.

هنگامی که به هدفمندی  تبلیغات برنامه ریزی شده می رسیم، یادگیری ماشینی کمک می کند که احتمال کلیک توسط کاربر را افزایش دهد. این ممکن است آنچه که ترکیب محصول برای نمایش در هنگام بازاریابی، و یا آنچه که تبلیغ برای استفاده جمعیت شناختی کپی می کند را بهینه کند.

تشخیص گفتاری

مترجم اسکایپ  اکنون از زبان عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ماندارین، پرتغالی برزیل و اسپانیایی پشتیبانی می کند.

یک کاربراین محصول با استفاده از ترجمه گفتار عربی که اخیرا اضافه شده، در رویویی (review) گفت که اشتباهاتی رخ داده است، اما “با صبر کافی، من معمولا پیام را دریافت کردم.”

ترجمه ی گفتار تا به امروز، به دلیل پیشرفت شبکه های عصبی طی پنج سال گذشته صورت گرفته است.

من نمیتوانم وانمود کنم که منطق و محاسبات را درک می کنم، اما اگر یک اطلاعات پس زمینه در مورد این پست وبلاگ رامی خواهید  از اندرو گیبیاانسکی بپرسید.

سیری و کورتانا و سایر دستیارهای شخصی نیز البته از تشخیص گفتار استفاده می کنند، بنابراین بدون شک اکثر مصرف کنندگان متقاعد کننده کاملا دقیق هستند.

تشخیص گفتار در بازار چینی بسیار مهم است، جایی که با استفاده از صفحه کلید برای تایپ کاراکترهای کوچک و پیچیده می تواند دشوار باشد. Baidu گام های بزرگی در این زمینه با جستجوی صوتی دارد.

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

تشخیص زبان

در پشت تشخیص گفتاری چالش شناخت زبان است. نه چیزی که شما می گویید، بلکه آنچه که معنی می دهد (در رابطه با چیزها و مفاهیم دیگر). این استفاده دیگری از یادگیری ماشین است که مصرف کنندگان با استفاده از آن در جستجو آشنا هستند.

با این حال، به رسمیت شناختن زبان می تواند به طور فزاینده ای توسط برندها مورد استفاده قرار گرفته برای هضم اطلاعات غیر ساختاری از مشتریان و چشم انداز.

 WayBlazer به نام “پلت فرم شناختی مسافرت” شناخته است، یک سرویس B2B برای استفاده واتسون AI شرکت آی بی ام است برای قوی کردن کاربردهای مصرفی از طرف شخص ثالث، از قبیل هتل های زنجیره های و خطوط هوایی.

بنابراین، به عنوان مثال، تصاویر،پیشنهادات ها و چشم اندازهای سفر با توجه به  داده های مشتری شخصی سازی می شوند.

ممکن است در قالب متن بدون ساختار باشد، مثلا “ما مکانی برای تعطیلات ساحل با خانواده می خواهیم که تعداد زیادی امکانات بازی برای  بچه ها داسته باشد و همینطور غنی از فرهنگ”.

15 مثال کاربردی از هوش مصنوعی در بازاریابی – قسمت سوم

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent