بازاریابی و فروش هوندا

بازاریابی و فروش هوندا

بازاریابی و فروش هوندا

یکى از دلایل عملکرد مستمر قوى هوندا در زمینه ى رضایت مشترى ، شبکه ى فروش آن است. هوندا به گونه اى تنگاتنگ با نمایندگان خود کار مى کند تا اطمینان یابد که عملیات آن ها ، فروش ، خدمات ، قطعات یدکى و لوازم اضافى ، بازتابى از کیفیت خود اتومبیل هاست.

هوندا مواد پشتیبانى کننده ، شامل آموزش فروش و خدمات ، جزوات و بروشورها و ویدئوهاى حاوى اطلاعات کامل در خصوص محصول را به نمایندگى هایش عرضه مى کند.

فلسفه شرکت هوندا

بخشى از فلسفه شرکت هوندا آن است که یک شهروند حقوقى خوب باشد. هوندا با این روحیه ، مبارزه ى تبلیغاتى مهم دیگرى را شروع کرد : حفظ جان ها. براى سه سال متوالى ، بسیار قبل از آن که چنین امرى رایج شود . هوندا ، تبلیغاتى چندین میلیون دلارى براى ترغیب رانندگان به استفاده از کمربندهاى ایمنى انجام داد. شرکت ، آگهى هایى را طراحى کرد که به موجب آنها ، رانندگان متقاعد مى شدند که کمربندهاى ایمنى در حفظ جان ها اهمیت دارد و این آگهى ها را از طریق تلویزیون و رسانه هاى چاپى پخش مى کرد.

مسئولیت شهروند حقوقى شکل دیگرى نیز به خود گرفت. در ١٩٨٠ ضمن اظهار تمایل براى ساخت محصولاتى در بازار که در همان جا به فروش برسند ، هوندا احداث کارخانه ى جدید اتومبیل سازى در ماریزویل اوهایو آغاز کرد. این تصمیم ، هم مشکلات و هم فرصت هایى را ایجاد کرد.

بازاریابی و فروش هوندا

تحقیقات نشان داد که خریداران بالقوه ممکن است هونداى ساخت اوهایو را پست تر از آنچه در ژاپن ساخته مى شود ، تصور کنند. به هر حال بسیارى از آمریکایى ها که از خرید یک اتومبیل وارداتى ناخشنود بودند ، اکنون خرید یک هونداى آکورد ساخت ایالات متحده را مد نظر داشتند. هوندا بر آن شد که با استفاده از مبارزات تبلیغاتى و بازاریابى ، به اندیشه ى فروش اتومبیل هاى ساخت اوهایو یارى رساند. این مبارزات تبلیغاتى ، مشارکت هوندا را در ساخت اقتصاد آمریکا توصیف مى  کرد. همچنین شرکت مزبور ، مجموعه اى از آگهى هاى تبلیغاتى را در نشریات کلیدى تجارى نظیر وال استریت ژورنال با تأکید بر کیفیت آکورد ساخت اوهایو ، ارائه کرد.

0/5 (0 Reviews)