بازاریابی و رفاه فردی

بازاریابی و رفاه فردی

بازاریابی و رفاه فردی

از جمله از انتقادات وارد شده به بازاریابی ، برخی شیوه های مورد استفاده توسط بازاریابی است که ممکن است به رفاه فردی آسیب برسانند. در حالی که ممکن است برخی از این انتقادات در شرایط خاص درست باشند ، مهم است که در هر کسب و کاری به رسمیت شناخته شوند. در صورتی که کسب و کاری به رفاه فردی آسیب برساند ، نمی تواند امیدوار به ادامه حرکت در بازار باشد.

بیشتر دیدگاه های نامطلوب بازاریابی ، انتقاد از بازاریابی ضعیف است تا شیوه های صحیح بازاریابی استراتژیک .

نگرانی ها در مورد بازاریابی ضعیف

دیگران نگرانی هایی در مورد بازاریابی ابزار کرده اند که می گویند افزایش قیمت ها باعث افزایش بیش از حد حاشیه سود می گردد. بازاریابان متوجه اند که مصرف کنندگان ممکن است مایل به پرداخت بیشتر برای یک محصول – مانند گردنبندی با برند Tiffany & Co. – به دلیل اعتبار پرستیژی این برند باشند . این امر نه تنها باعث افزایش هزینه ها برای تبلیغات و توزیع می شود ، بلکه به بازاریابان اجازه می دهد حاشیه سود بالاتری نسبت به حاشیه سود متداول آن صنعت بدست آورند.

بازاریابی و رفاه فردی

اما بازاریابان با این نگرانی مخالفت می کنند چرا که معتقدند محصولات علاوه بر مزایای عملکردی دارای جنبه های نمادین نیز هستند. با ایجاد پارامترهای پرستیژی و لوکس ، Tiffany & Co. قیمت را برای مصرف کننده توجیه می کند. علاوه بر این ، برندها ممکن است نه تنها پرستیژ بلکه کیفیت و عملکرد را نیز به برند خود اضافه نمایند.

در نهایت تبلیغات و ترفیعات اغلب روش های مقرون به صرفه ای برای اطلاع رسانی به عموم مردم در مورد اقلام و خدمات موجود در بازار است.

تعدادی از بازاریابان متهم به استفاده شیوه های فریبنده مانند فعالیت های تبلیغاتی گمراه کننده یا فروش با فشار بالا هستند. این اقدامات فریبنده باعث شده است تا راهکارهای قانونی و اداری ، از جمله دستورالعمل ها و مقرارت دولتی در مورد شیوه های تبلیغاتی ، گارانتی ها و ضمانت نامه های محصول ارائه گردد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent