بازاریابی و رفاه اجتماعی

بازاریابی و رفاه اجتماعی

بازاریابی و رفاه اجتماعی

نگرانی ها همچنین در مورد برخی از تاکتیک های بازاریابی ممکن است علاقه بیش از حد به دارایی های مادی را ایجاد و منجر به خواسته های غلط و یا افزایش خرید کالاهای غیر ضروری گردند. برای مثال در ایالات متحده ، بسیاری از این تبلیغات در ساعات و روزهای خاص ممنوع هستند .

با این حال ، در بسیاری از موارد ، انتقادات قدرت ارتباطات بازاریابی را به جهت تحت تاثیر قرار دادن مخاطب مورد هدف قرار می دهند. علاوه بر این ، چنین انتقاداتی بازاریابی را مسئول علت مشکلات اجتماعی نیز می دانند ، زیرا اغلب مشکلات ریشه های اجتماعی عمیق تری دارند.

بازاریابی و رفاه اجتماعی

فعالیت های بازاریابی گاهی اوقات به خاطر کنترل آن توسط منافع خصوصی قوی و بی توجهی به نگرانی های اجتماعی و عمومی مورد انتقاد شدید قرار می گیرند. به عنوان مثال ، در حالی که بسیاری از شرکت های صنایع نفت و الکل ممکن است تاثیرات قابل توجهی بر قانون گذاری ، رسانه ، و رفتار فردی داشته باشند ؛ سازمانهایی که بر روی مسایل مربوط به محیط زیست ، سلامت و یا آموزش تمرکز دارند کمتر دارای چنین قدرتی هستند. اگر چه در قرن حاضر بسیاری از شرکت های اخلاق مند در حوزه بازاریابی مورد تمجید و ستایش قرار گرفته اند اما همچنان به وضوح اختلاف قدرت بین این نهاد ها و سازمان های خصوصی مشهود است.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent