بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

این جمله را همواره به یاد داشته باشید که : بازاریابی محتوا پادشاه است.

بازار فعلی بسیار متفاوت تر از بازاری است که کسب و کار خود را شروع نمودید . در گذشته ای نه چندان دور با استخدام چند بازاریاب و فروشنده و صرف تبلیغات به راحتی کالا یا خدمت به فروش می رسید چرا که ماهیت رقابت در میان برندها بیشتر در سطح افزایش سهم بازار بوسیله افزایش فروش بود ، اما رقابت در دنیای امروز بر روی تک تک خریداران متمرکز است چرا که با توسعه فضای مجازی و شبکه های اطلاع رسانی مشتریان خود به عنوان یک خریدار متخصص شناخته می شوند.

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

اگر مقالات پیش بینی سالانه در چند سال اخیر را مطالعه کرده باشید، یکی از پیش بینی های برجسته که به احتمال زیاد دیده اید این است :

“سال کمپین های بازاریابی داده محور “

اما در واقع، بازاریابی مبتنی بر داده مورد انتقاده بوده است، و در سال ۲۰۱۷ این نوع بازاریابی در خط مقدم استراتژی های بازاریابان قرار دارد. همانطور که برای سال ۲۰۱۷ پیش بینی شده، یک مسئله کاملاً روشن است : استفاده از داده ها برای انتقال پیام مناسب کسب و کارتان به عنوان بخش حیاتی در هر استراتژی بازاریابی باقی خواهد ماند.

طبق گزارش پژوهشی Marketo 60 تا ۹۰ درصد خریداران قبل از تماس با یک برند یا فروشنده از طریق قیف فروش سنتی هدایت می شوند. و بازاریابی داده محور نقشی اساسی در این قیف فروش ایفا می کند. ۸۱ درصد خریداران قبل از رفتن به یک فروشگاه ، به صورت آنلاین تحقیق می کنند. مصرف کنندگان به صورت میانگین ۷۹ روز قبل از تصمیم به خرید پژوهش آنلاین انجام می دهند.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent