داستان دیجی کالا

داستان دیجی کالا

داستان دیجی کالا

انتخاب عنوان جسورانه نیاز به کنکاش وسواس گونه دارد. اینکه برند دیجی کالا را در کنار برند جهانی آمازون قرار دهیم، شاید در نگاه اول قیاس منطقی به نظر نیاید؛ امّا با چیدن درست قطعات پازلی که در این مقاله ارائه می گردد می توان حداقل این عنوان را قابل تأمل دانست. دیجی کالا توسط دو برادر به نام های حمید و سعید محمدی در سال ۲۰۰۷ به وجود آمد. ایده شکل گیری دیجی کالا زمانی به وقوع پیوست که این دو برادر در جستجوی آنلاین یک دوربین دیجیتال، هیچ وب سایت ایرانی که ویژگی های مناسبی برای خرید این کالا به آنها ارائه دهد، پیدا نکردند.

داستان دیجی کالا


داستان دیجی کالا

برادر در جستجوی آنلاین یک دوربین دیجیتال، هیچ وب سایت ایرانی که ویژگی های مناسبی برای خرید این کالا به آنها ارائه دهد، پیدا نکردند.

آنها کسب و کار خود را با ۱۰ هزار دلار پس اندازشان، یک دفتر اجاره ای کوچک در تهران، گروهی هفت نفره و ارائه تنها دو کالا – تلفن همراه و دوربین دیجیتال – راه اندازی کردند.

علامت برند دیجی کالا

داستان دیجی کالا

علامت برند دیجی کالا در طبقه بندی “علامت های واژه ای” قرار می گیرد. هم رنگی میان واژگان digi ، بررسی و انتخاب و انتخاب رنگ مشخص قرمز برای واژگان kala و خرید آنلاین در واقع ارتباط معناگرایانه ای بین کانال ارتباطی دیجیتال و خرید آنلاین برقرار می کند. دیجی کالا برای تقویت انتقال پیام فلسفه کاری خود به مصرف کننده شعار خود را در کنار لوگو قرار داده است.

شعار دیجی کالا به نوعی سهولت در فرآیند خرید از این برند را نیز نشان می دهد.

داستان دیجی کالا

حوزه های فعالیت دیجی کالا

  • کالاهای دیجیتال
  • لوازم خانگی
  • لوازم آرایشی و بهداشتی
  • لوازم آموزشی و فرهنگی
  • پوشاک
  • ابزار الکترونیک
  • خودرو

رقبای دیجی کالا

داستان دیجی کالا

دیجی کالا در بازار ایران حکم IBM در صنعت کامپیوتر را برای رقبا دارد، ناو هواپیما بر بزرگی که رقبایی برای این برند در حکم قایق تندرو و رقبایی نیز حکم کشتی جنگی را دارند. انبوهی از رقبای اینترنتی ریز و درشت دیجی کالا را محاصره کرده اند، اما استراتژی دیجی کالا نشان از قدرت رهبری این برند دارد. همه ی رقبا در یک الگو برداری فصل مشترک دارند و آن تقلیدی از سبک طراحی وب سایت دیجی کالاست. بسیاری از این رقبا حوزه فعالیت خود را در بخشی خاص قرار داده اند و بسیاری دیگر حتی متنوع تر از دیجی کالا به ارائه محصول پرداخته اند.

بامیلو ، مدیسه ، گلدتگ، زنبیل، خانومی، شیکسون، تک سبد، شهروند، ابزار مارت مجموعه ای از رقبای دیجی کالا هستند. به این مجموعه هر روز اضافه می گردد؛ اما تفاوت دیجی کالا چیست ؟ در مقالات بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)