گلکسی S9 در برابر آیفون X

گلکسی S9 در برابر آیفون X

گلکسی S9 در برابر آیفون X

گلکسی S9 در برابر آیفون X : نبرد بازاریابی و فروش سامسونگ و اپل


سامسونگ گلکسی اس ۹ در برابر آیفون X : کیفیت کدام گوشی بالاتر است ؟

در حال حاضر سامسونگ گلکسی S9 جدید خود را برای معرفی در سال ۲۰۱۸ معرفی کرده است . شاید تعجب کنید که چطور آیفون X قدرتمند اپل که در اواخر سال ۲۰۱۷ معرفی شد ، با این مدل سامسونگ مقایسه می شود. سامسونگ و اپل مدتهاست در دنیای گوشی های هوشمند به نبرد بازاریابی و فروش در برابر یکدیگر ادامه می دهند. گوشی های هوشمند سامسونگ اغلب بهترین گزینه اندرویدی در برابر آیفون های اپل هستند . به عنوان دو غول دنیای گوشی های هوشمند این دو برند همواره بهترین عملکرد و کیفیت را به بازار گوشی های هوشمند عرضه نموده اند.

گلکسی S9 در برابر آیفون X

اما کدامیک برای شما بهتر هستند ؟ اجازه دهید به جزئیات دقیق تر دو مدل گلکسی اس ۹ و آیفون X نگاه نماییم.

مقایسه گلکسی S9  سامسونگ و آیفون X اپل

مقایسه گلکسی S9 سامسونگ و آیفون X اپل
ویژگی هاآیفون Xگلکسی S9
صفحه نمایش5.8-inch OLED5.8-inch Super AMOLED
نمایشگر2436×۱۱۲۵ (۴۵۸ppi)2960×۱۴۴۰ (۵۷۰ppi)
نسبت ابعاد16:918.5:9
دوربین پشتی12MP wide-angle, f/1.812MP, f/1.5
دوربین جلو7MP f/2.28MP, f/1.7
تراشهApple A11 BionicQualcomm Snapdragon 845 or Samsung Exynos 9810
مقدار RAM3GB4GB
حافظه داخلی64/256GB64GB/256GB
اسکنر اثر انگشتخیربلی
وزن174g163g

طراحی سامسونگ گلکسی S9 در برابر آیفون X – تفاوت در چیست ؟

در حال حاضر اپل طراحی بیضی شکل برای آیفون X را در دستور کار خود قرار داده است و شروع به نگاهی تقلید گونه به رقبای اندرویدی خود کرده است. گوشی های اندرویدی با ویژگی قطر کم و نازک بودنشان معروف هستند و این همان کاری است که آیفون X به تقلید از با گلکسی S8 انجام داده است. با آنکه Galaxy S9 نسبت به گذشته تغییر شگرفی نداشته همچنان بر ویژگی های گذشته این نوع گوشی پافشاری دارد. حتی سامسونگ توانسته بیشتر فضای اضافی قاب گلکسی S9 را حذف نماید. این کار سامسونگ باعث شده تا بالا و حتی پایین صفحه نازک تر از قبل گردد. این یک شاهکار طراحی از سوی سامسونگ بود هاست.

رویکرد متفاوت اپل در طراحی آیفون

رویکرد اپل کمی متفاوت تر و تا حدی متضاد است. صفحه نمایش آیفون X به سمت لبه بالایی فریم گوشی رفته و در کارآیی گوشی خللی ایجاد نمی نماید. اسکنر اثر انگشت در گلکسی S9 کمی منتقل شده و در حال حاضر در زیر دوربین پشتی قرار گرفته است .

قیمت گلکسی S9 سامسونگ  در برابر آیفون X اپل

آیفون X گران ترین گوشی اپل است. قیمت ها از ۹۹۹ پوند برای مدل ۶۴ گیگابایتی شروع شده و به ۱۱۴۹ پوند برای گوشی های ۲۵۶ گیگا بایتی می رسد. در طرفف مقابل قیمت گلکسی S9 سامسونگ از ۷۳۹ پوند برای مدل ۶۴ گیگا بایتی شروع و به ۸۶۹ پوند برای مدل ۲۵۶ گیگا بایتی ختم می گردد. این مقایسه ها نشان می دهد که اپل همچنان سهم بزرگی از بازار گوشی های هوشمند را به علت قیمت گذاری بالا در اختیار ندارد و همین موضوع اپل را وادار به تغییر برخی از استراتژی های بازاریابی در سال ۲۰۱۸ نموده است.

تهیه و تنظم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent