مزایای فروش اینترنتی

مزایای فروش اینترنتی

مزایای فروش اینترنتی

چرا بایستی فروش اینترنتی داشته باشیم : مزایای فروش اینترنتی

فروش کسب و کار شما می تواند به صورت فروش آفلاین یا فروش آنلاین باشد، که هر کدام از این نوع فروش ها می توانند بر کل عملیات بازاریابی و فروش شما تاثیر گذار باشد. با این حال اگر شما مایل به پیدا کردن راهی برای افزایش سریعتر فروش خود هستید، و می خواهید هزینه های خود را کاهش دهید، یک وب سایت دارای فروش اینترنتی راه بسیار موثری برای این کار است.

اینترنت پلتفرم قدرتمندی برای ایجاد آگاهی وسیع از وب سایت های مربوط به تجارت الکترونیک است. خرید آنلاین هر سال در حال افزایش است و به عنوان روشی مناسب برای خرید محصولات محسوب می گردد. علاوه بر این وب سایت های تجارت الکترونیک به شما اجازه استفاده طیف وسیعی از تکنیک های بازاریابی و فروش را فراهم می آورد.

  • یک فروش اینترنتی چه مزایای برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت ؟

  • آیا فروش اینترنتی فقط مختص کسب و کارهای اینترنتی است؟

مزایای فروش اینترنتی


مزایای فروش اینترنتی
  • هزینه های راه اندازی فروش اینترنتی از فروش آفلاین بسیار کمتر است

هزینه ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیک بسیار پایین تر از هزینه کسب و کار آفلاین است. کل سیستم فروش آنلاین در کسب و کار شما به صورت خودکار صورت می پذیرد. بنابراین در تعداد کارکنان، هزینه دستمزد و سایر هزینه های کسب و کار صرفه جویی به سزایی ایجاد می گردد. از میزان پول صرفه جویی شده در فروش اینترنتی می توانید در توسعه وب سایت تجارت الکترونیک خود استفاده نمایید. فروش اینترنتی به کسب و کارها اجازه می دهد که سریعتر از فروش آفلاین پیشنهادات محصول خود را ارائه دهید.

  • در فروش اینترنتی از هر کجا قادر به اداره کسب و کار خود هستید

فروش اینترنتی هر گونه محدودیت جغرافیایی که مبتنی بر دفتر کسب و کار باشد، حذف می نماید. شما می توانید در هر کجای این کره خاکی کسب و کار خود را اداره نمایید. موارد ضروری برای نظارت بر فروش اینترنتی دسترسی آسان به ایمیل ها ، اینترنت و تلفن ها می باشد.

  • مقیاس توانایی در فروش اینترنتی

در فروش اینترنتی قابلیت شما در مدیریت محصول فراتر از فروش آفلاین خواهد بود. از طریق فروش اینترنتی موفقیت و تاثیر محصولات خود را به سادگی در می یابید. وب سایت آمازون نمونه ای موفق از فروش اینترنتی است. در فروش اینترنتی شما می توانید راحت تر و سریع تر از فروش آفلاین به محاسبه سودآوری و تحلیل رفتار خریداران بپردازید. همچنین خریداران نیز در جستجوی محصولات مورد نیازشان سریعتر عمل می کنند.

  • در فروش اینرتنتی محدودیتی در باز کردن فروشگاه وجود ندارد

بر خلاف فروش آفلاین که مشتری تنها در زمانهای باز بودن کسب و کار شما قادر به دادن سفارش است در فروش اینترنتی این محدودیت وجود ندارد. در این حالت از دست دادن مشتری به دلیل عدم فعالیت کسب و کار در ساعات غیر کاری تقریباً به صفر می رسد. شما در هر زمانی قادر به ارائه طرح های بازاریابی و تشویقی هستید. پیشنهادات ویژه خود را می توانید در هر لحظه برای مشتری ارسال نمایید. تکنیک های فروش مانند تکنیک upselling و cross selling در فروش اینترنتی بسیار سریعتر از فروش آفلاین جواب می دهند.

  • قابلیت اندازه گیری فروش اینترنتی بالاتر از سایر استراتژی های فروش است

ممکن است فکر کنید که چطور با یک وب سایت تجارت الکتورنیک موفق خواهید شد؟ یا نتایج فروش را چگونه می توانید اندازه گیری نمایید؟ وب سایت های تجارت الکترونیک دارای ابزارهای اندازه گیری فوق العاده از جمله گوگل آنالیتیک (Google Analytics) هستند. شما می توانید آمار بسیاری از جمله تعداد سفارشات، میانگین سبد خرید، درصد کل درآمد وب سایت و بسیاری از پارامترهای دیگر را در فروش اینترنتی به صورت لحظه ای در اختیار داشته باشید. همچنین هزینه های تبلیغاتی در فروش اینترنتی بسیار پایین تر از سایر روشهاست. استفاده از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) از جمله پارامترهای کارگشا در این نوع از فروش است.

  • حاشیه سود بالاتر و جریان نقدی بیشتر در فروش اینترنتی

فروش اینترنتی به کسب و کار شما اجازه می دهد تا حاشیه سود بالاتر و جریان نقدی بیشتر به سیستم شما تزریق گردد. فروش اینترنتی حتی باعث می گردد سود شما از حالت فروش آفلاین بسیار بالاتر باشد. همچنین به دلیل پرداخت ۱۰۰% نقدی مشتری ، جریان نقدینگی شما بسیار بالاتر از حالت فروش آفلاین خواهد بود. وجود سیستم های پرداخت مطمئن باعث افزایش اعتماد خریداران می گردد. از جمله سیستم های پرداخت در فروش اینترنتی می توان به پی بال (Paypal) ، Google Checkout ، Sage Payment Solutions ، WordPay اشاره نمود.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent