حقایق اقتصاد چین و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا

حقایق اقتصاد چین و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا

حقایق اقتصاد چین و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا

اقتصاد و بازاریابی دو جزء مهم در تجارت محسوب می شوند. بررسی اقتصاد و بازاریابی در کشورهای بزرگ بویژه آمریکا و چین می تواند برای بسیاری از مشکلات بازاریابی و فروش راهکارهای خلاقانه ارائه دهد.

تولید اقتصادی چین در سال ۲۰۱۷ ، بر اساس برابری قدرت خرید  به بیش از ۲۳ تریلیون دلار رسید. چین بزرگترین اقتصاد جهان است. اتحادیه اروپا دومین اقتصاد جهانی با نزدیک به ۲۰ تریلیون دلار و آمریکا بیش از ۱۹ تریلیون دلار سومین اقتصاد جهانی هستند.  چین دارای جمعیت ۱٫۳۸ میلیارد نفر ، بیش از هر کشور دیگری دارای جمعیت است. با توجه به استانداردهای سطح زندگی، چین هنوز کشوری نسبتاً فقیر محسوب می گردد. تولید اقتصادی چین به ازائ هر نفر ۱۶٫۶۰۰ دلار است که در مقایسه با تولید ناخالص داخلی آمریکا به ازائ هر نفر معادل ۵۹٫۵۰۰ دلار بسیار پایین است.

حقایق اقتصاد چین و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا

سطح پایین زندگی به شرکت های چینی اجازه پرداخت دستمزد پایین تر نسبت به کارگران آمریکایی را می دهد. این امر باعث تولید محصولات ارزان تر می گردد. همچنین این پارامتر موثر باعث می گردد که چین به بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده تبدیل شود.

اجزا اقتصاد چین

چین رشد اقتصادی خود را با کاهش هزینه های صادرات ماشین آلات و تجهیزات ایجاد می نماید. مخارج هنگفت دولت به عنوان محرکی برای شرکت های دولتی عمل می کنند. بازگشت سرمایه شرکت های خصوصی در چین تنها ۴٫۹ درصد در برابر ۱۳٫۲ درصد شرکت های دولتی است. این شرکت ها بر صنایع خود مسلط هستند. آنها شامل سه شرکت بزرگ انرژی یعنی PetroChina ، Sinopec و China National Offshore Oil Corporation می باشند.

حقایق اقتصاد چین و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا


چین شهرهای اطراف این کارخانه ها را برای جذب کارگر توسعه می دهد. در نتیجه این سیاست اقتصادی یک چهارم اقتصاد چین در صنعت املاک و مستغلات است. دولت چین همچنین ، برای ساخت و ساز راه آهن و زیرساخت های دیگر حمایت های مالی فراوانی انجام می دهد. که در نتیجه آن مقادیر عظیمی از کالاها مانند آلومینیوم و مس وارد چین می گردد.


تا سال ۲۰۱۳، رشد سالیانه  ۱۰ درصدی چین تهدید برای ایجاد حباب در این اقتصاد بود. در همین هنگام چین به سمت اصلاحات اقتصادی حرکت نمود.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent