کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت

کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت

کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت

در این مقاله از مجموعه مقالات بازاریابی و فروش در حوزه کسب و کار اینترنتی به چگونگی شروع کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت می پردازیم.

اختراع تجارت الکترونیک یکی از مهمترین و با ارزش ترین اختراعات از زمان آغاز بازاریابی بوده است. در این راستا استفاده از بازاریابی در بهداشت و سلامتی از موضوعات داغ در بازار سلامت می باشد. یکی از بهترین بازارها برای شروع کسب و کار اینترنتی، بازار سلامت است. در حقیقت بازار سلامت، بازاری ۳٫۷ تریلیون دلاری است. این بدان معنا است که بازار سلامت یکی از مهم ترین صنایع تاثیر گذار بر بازاریابی و فروش و بویژه  کسب و کار اینترنتی است.

کسب و کار اینترنتیبازار سلامت

کارآفرینان بسیاری کسب و کار اینترنتی خود را با یک لپ تاپ و از خانه خود شروع نمودند. و اکنون شما می توانید رد پای این کسب و کارهای اینترنتی را در دنیای آنلاین بازاریابی مشاهده و بررسی نمایید. کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت نیز مانند سایر بازارها کم هزینه است.کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت را می توان در اطراف خود به وفور مشاهده نمود.

 1. محبوب ترین فروشگاه ها در محل خرید شما کدامند ؟
 2. فروشگاه هایی که ویتامین ها و مکمل های غذایی می فروشند، کدامند؟
 3. کتاب های مرتبط با بازار سلامت در کدامیک از کسب و کارهای اینترنتی به فروش می رسند؟

همین سوالات به تنهایی نقش پر رنگ کسب و کار اینترنی در بازار سلامت را نشان می دهند.

اما چطور می توان یک کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت راه اندازی نمود؟

کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت

شناسایی جایگاه های ویژه بازار – تحقیقات بازار

وقتی به دنبال ایجاد کسب و کار، بویژه کسب و کار اینترنتی، هستید؛ بایستی جایگاه های ویژه بازار را شناسایی نمایید. منظور از جایگاه های ویژه بازار قسمت هایی از بازار است که علاوه بر حاشیه سود بالا دارای خریداران ویژه نیز می باشد. اما برای بررسی کافی است لیستی از پرکاربرد ترین واژگان سلامت در بازار سلامت را بررسی نمایید. با بررسی اینترنتی و پرس و جوی میدانی شاید بتوان موارد زیر را پر استفاده تر از بقیه ارزیابی نمود:

 • سلامت گوارش
 • کاهش وزن
 • ضد پیری
 • ارتروز
 • درد پشت و گردن
 • ریزش مو
 • محصولات مراقبت از پوست
 • بهداشت بارداری

حال بایستی نیازهای بازار در این حوزه ها را تشخیص دهید.

کسب و کار اینترنتی

بازار سلامت

یافتن محصولاتی برای فروش کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت

منظور از محصول در بازاریابی چیست ؟ هنگامی که در بازاریابی از محصول صحبت می کنیم کالا یا خدمت هر کدام می توانند مورد نظر باشند. برای شروع کسب و کار اینترنتی در بازار سلامت حتما نیاز به تجربه و آشنایی تمام و کامل در بازار سلامت نیست. شما می توانید هر آنچه را که

به نوعی تقاضای بازار سلامت را بر طرف می نماید برای ارائه به این بازار به عنوان محصول در نظر بگیرید. در واقع به خاطر تازه وارد بودن نبایستی در کسب و کار اینترنتی پول، هزینه و سرمایه بالا را همراه با ریسک بالا بکار بگیرید.

شما در اینجا چند گزینه پیش رو دارید :

سفارشات بدون هزینه حمل

با یک مدل سفارش بدون هزینه حمل، کسب و کار آنلاین قادر به ترویج محصولات خود از طریق وب سایت خود می باشید. شما سفارشات را از مشتری گرفته و طی توافق با تولید کننده یا عمده فروشی یا خرده فروشی محصول انرا به دست مشتری می رسانید. در این حالت محصول را با قیمت پایین تر سفارش داده و با حاشیه سودی مطلوب به فروش می رسانید.

کسبو کار اینترنتی

بزرگترین مزیت این روش نداشتن هزینه انبارداری و حمل است. شما این مسئولیت ها را به تامین کننده ، تولید کننده ، عمده فروش و یا خرده فروش واگذار می نمایید.

بازاریابی وابسته

مانند حمل بدون هزینه، با بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing) شما نقش یک واسطه را در این کسب وکار اینترنتی بر عهده دارید. اما تفاوت های حیاتی بین بازاریابی وابسته و سفارشات بدون هزینه حمل وجود دارد. در بازاریابی وابسته برای کسب و کار اینترنتی شما از طریق وب سایت ، وبلاگ ، صفحات اجتماعی، لیست ایمیل و یا هر گونه دارای آنلاین خود مشتری را به سمت محصول تامین کننده یا تولید کننده هدایت می کنید. هر کلیکی که بر روی لینک ” خرید ” صورت می پذیرد مشتری را به وب سایت ارائه دهنده محصول منتقل کرده و برای شما درصدی از فروش در نظر گرفته می شود. معمولاً کمیسیون فروش برای بازاریابی وابسته بین ۵ تا ۲۵ درصد است.

کسب و کار اینترنتی محتوا محور در بازار سلامت

همچنان که در قسمت پیش گفتیم، برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی حتما نیاز به وجود یک کالا نیست، شما می توانید خدمت ارائه دهید. در هر یک از موضوعاتی که برای بازار سلامت در نظر گرفتید می توانید با ایجاد محتوا به تقاضای بازار پاسخ دهید. رشد وب سایت کسب و کار اینترنتی محتوا محور باعث جلب توجه سایر کسب و کارها ی اینترنتی به شما می گردد. از طریق این روش نیز می توانید به کسب درآمد نیز فکر کنید. بایستی دقت داشته باشید که در کسب وکارهای اینترنتی محتوا محور همچنان که هزینه پایین تر است زمان سود دهی نیز دیرتر خواهد بود. استفاده از موضوعات مرتبط با سلامت و تولید محتوای ناب مهم ترین عامل موفقیت در این قسمت خواهد بود.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی  Marketing Iran Talent