نقش صادرات چین در اقتصاد چین

نقش صادرات چین در اقتصاد چین

نقش صادرات چین در اقتصاد چین

صادرات به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی یک کشور و توسعه اقتصاد و بازاریابی در آن کشور در نظر گرفته می شود. بررسی صادرات اقتصاد چین واقعیت های اقتصاد و بازاریابی در این کشور را تسهیل می نماید.

چین در سال ۲۰۱۷، موقعیت خود را به عنوان بزرگترین اقتصاد صادرکننده با صادرات ۲٫۲ تریلیون دلار تثبیت نمود. اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۶ رتبه اول را در این زمینه داشت، در حال حاضر با صادرات ۱٫۹ تریلیون دلاری در رتبه دوم قرار دارد. آمریکا نیز با ۱٫۶ تریلیون دلار در جایگاه سوم است.

اقتصادو بازاریابی


نقش صادرات چین در اقتصاد چین

نقش صادرات چین در اقتصاد چین

چین در سال ۲۰۱۷، ۱۸ درصد صادرات خود را به ایالات متحده اختصاص داد. این امر باعث کاهش تجارت به میزان ۳۷۵ میلیارد دلار شد. تجارت چین با هنگ کنگ تقریباً به همین اندازه (۱۴%) بود. این میزان برای ژاپن معادل ۶% و کره جنوبی ۴٫۵ % بوده است.

اقتصادچین

چین تجارت با کشورهای آفریقایی را نیز تشویق می نماید. سرمایه گذاری در زیرساخت های نفتی از جمله این موارد است. موافقت نامه های تجاری با بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین در حال افزایش است. این یکی از دلایل راه اندازی توافقنامه همکاری مشارکت Trans-Pacific توسط پرزیدنت اوباما بود. این تنها شامل چین نمی گردد. یکی از اهداف این توافقنامه ایجاد تعادل قدرت در رشد اقتصادی چین است. در ژانویه سال ۲۰۱۷ رئیس جمهور ترامپ از TPP خارج شد اما کشورهای دیگر به حضور خود ادامه دادند.

تولیدات چین

چین تولیدات بسیاری برای شرکت های خارجی، از جمله شرکت های آمریکایی دارد. آنها مواد خام را به چین حمل می کنند، و کارگران چینی محصولات نهایی را می سازند. به این ترتیب بسیاری از محصولات چینی به اصطلاح ” صادرات از محصولات فنی آمریکا ” است. چین عمدتاً تجهیزات الکتریکی و سایر ماشین آلات را صادر می کند. این شامل کامپیوتر و تجهیزات پردازش داده ها و همچنین چین تجهیزات نوری و پزشکی است. چین پوشاک، پارچه و منسوجات را نیز صادر می کند. کشور چین بزرگترین صادرکننده فولاد در جهان است.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent