استخدام بازاریابی و فروش

استخدام بازاریابی و فروش

استخدام بازاریابی و فروش

استخدام بازاریابی و فروش بخش مهمی از ایجاد یک تیم بازاریابی و فروش است که می تواند کسب و کار شما را به حرکت وا دارد. این که آیا شما از یک آژانس کاریابی یا استخدام استفاده می کنید و یا به طور مستقیم اقدام به جذب و استخدم می نمایید، به استراتژی های کسب و کار تان بستگی دارد. مهم در استخدام بازاریابی و فروش نحوه کشف و جذب نامزدهای شغلی مناسب برای کسب و کار شما است.

نیازهای استخدام بازاریابی هر کسب و کار

هر کسب و کاری بایستی برنامه های استخدام بازاریابی و فروش را با توجه به نایزهای کسب و کار تدوین نماید. در مورد آنچه که در تلاش برای دستیابی به اهداف بازاریابی و فروش مد نظر دارید، تمرکز کنید. به برنامه های ورود به بازارهای جدید و یا افزایش سهم بازار دقت داشته باشید. نقاط ضعف بازاریابی خود را جستجو نمایید. برای استخدام می توانید موارد جایگزین مانند پروژه های برون سپاری و یا آموزش بازاریابی کارمندان را در نظر بگیرید.

استخدام فروش

استخدام بازاریابی و فروش

استخدام فروش اغلب در شناسایی و جذب فروشندگان به منظور بدست آوردن مشتریان جدید متمرکز است. اما تجزیه و تحلیل درست نیازهای استخدامی می تواند به هر کسب و کاری در شناسایی فرصت ها و نیازهای ضروری کمک کند. شرکت های در حال رشد اغلب تصمیم به استخدام مهارتهای اضافی بازاریابی دارند. برای مثال در نظر گرفتن استخدام بازاریابی برای بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی رسانه های اجتماعی و یا بازاریابی محتوا تصمیم گیریهایی بدین منظور صورت می پذیرد. ضعف در عملکرد کلی بازاریابی و فروش ممکن است بر نیاز به استخدام متخصص بازاریابی تاکید داشته باشد تا فراهم آوردن پشتیبانی و حمایت از انتظارات کارکنان. هر کسب و کاری می تواند نتایج تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی و فروش در استخدام بازاریابی و فروش بکار گیرد.

نکتهاستخدام

برای استخدام فروش، روابط موجود با مشتریان هدف هر کسب و کار می تواند به عنوان یک الزام اولیه در نظر گرفته شود. در نظر گرفتن نقش نیروی فروش جوان و پر انرژی در زمینه هایی چون فروش تلفنی و یا بازاریابی تلفنی اغلب به آگاهی و نگرش مثبت مدیران کسب وکار نیازمند است. در بعضی از نقش های بازاریابی داشتن تخصص خاص بسیار مهم است، مثلا در تحقیقات بازار و یا برندسازی.

یافتن نامزدهای استخدام بازاریابی یا فروش

تماس های شخصی ، توصیه دوستان و یا شبکه های اجتماعی می تواند در پیدا کردن نامزدهای فروش بسیار مثمر ثمر و به بخش بازاریابی و فروش کسب و کار کمک ویژه نماید. اما اغلب کسب و کارها تصمیم می گیرند از طریق آژانس های کاریابی و استخدام این کار را انجام دهند. تبلیغات استخدام بایستی به افراد مناسب برسد. روزنامه ها و وب سایت های استخدامی یک گزینه مناسب برای جستجو و پیدا نمودن نامزدهای استخدامی است. نشریات بازرگانی و یا اقتصادی نیز منبعی منطقی برای کشف نامزدهای مرتبط با مشاغل بازاریابی و فروش هستند.

جذب و ارزیابی استخدام های بازاریابی و فروش

در آگهی استخدام بازاریابی یا استخدام فروش دقت کنید که نیازهای کسب و کار را دقیقاً منعکس کنید. الزامات ضروری پست شغلی را به درستی تشریح نمایید و از هدر رفتن زمان در استخدام جلوگیری کنید. دقت کنید که موارد زیر را حتما در آگهی استخدام خود قید نمایید :

  • جنسیت
  • تحصیلات
  • میزان تجربه کاری
  • سن
  • شرح شغل

پس از دریافت رزومه های شغلی نامزدهای شغلی منتخب ابتدا یک بررسی اجمالی نموده و کسانی که بیشترین تناسب با کسب وکار شما و پست شغلی بازاریابی و یا فروش تان را دارند، انتخاب نمایید. حتما سعی کنید از مدیر بازاریابی و یا مدیر فروش خود برای بررسی رزومه های منتخب کمک بگیرید.

یادداشتی در مورد استخدام

شما می توانید در صورت داشتن بودجه کافی از یک مشاور بازاریابی نیز کمک بگیرید. دقت کنید که استخدام بازاریابی و فروش با استخدام نیروی اداری تفاوت دارد. در استخدام بازاریابی  بایستی به نکات مهم در رشته بازاریابی و فروش دقت داشته باشید، بویژه اگر می خواهید مدیر بازاریابی و یا فروش استخدام کنید حتما بایستی از یک مشاوره بازاریابی خبره و با تجربه در استخدام برای برگزاری جلسه مصاحبه کمک بگیرید.

نکتهاستخدام

بهترین ارزیابی برای تعیین صلاحیت نامزدهای شغلی بازاریابی و فروش تدوین یک سناریوی فرضی است. اگر بتوانید یک سناریوی بازاریابی و فروش را برای به چالش کشیدن نامزدهای استخدام تدوین کنید به شما در تعیین نامزدهای شغلی واقعی کمک بسیاری می کند.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent