برندسازی کارفرما در برابر برندسازی مصرف کننده

برندسازی کارفرما در برابر برندسازی مصرف کننده

برندسازی کارفرما در برابر برندسازی مصرف کننده

برندسازی کارفرما در برابر برندسازی مصرف کننده : استراتژی هایی برای تقویت کسب و کار

هنگامی که در مورد برندسازی فکر می کنید، احتمالاً ارزش های سازمان شما ، بیانیه ماموریت ، لوگو و رنگ های مورد استفاده در طراحی در ذهنتان نقش می بندد. این برندسازی مصرف کننده است ، و دقیقاً همان بخش مهم در بازاریابی و فروش است که موفقیت یا شکست شرکت را در پی خواهد داشت. اما یک جنبه دیگر در برندسازی وجود دارد و آن برندسازی کارفرما است.

مقدمه ای بر برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما چیست ؟ خیلی ساده ، با این روش شرکت شما توسط کارکنان بالقوه جدید درک می شود. فرهنگ شرکت شما ، ماموریت یا دلایل حمایت شما ، اعتبار شما و ارزش هایتان ، همه از عوامل موثر بر برندسازی کارفرما است. شاید تا قبل از این شما در مورد برندسازی کارفرمایان نشنیده باشید . اما به دلیل تاثیر برندسازی کارفرما در استخدام ، می توانید تفاوتهای ایجاد شده را به راحتی متوجه شوید. گزارش ها نشان می دهند برندسازی کارفرما بر استخدام کارمندان جدید ، حفظ و تعامل با کارمندان فعلی و ادراک کلی از سازمان بسیار تاثیر گذار است.

برندسازی کارفرما چیست ؟

شهرت شرکت شما بسیار مهم است. مخصوصاً زمانیکه بخواهید افراد با استعداد را برای سازمان خود بکار گیرید. همانطور که هر مدیر منابع انسانی می داند پیدا کردن و حفظ کارکنان خلاق کار ساده ای نیست. در مطالعه ای توسط مجله Corporate Responsibility مشخص شد که ۶۹ % از جویندگان کار ، استخدام در شرکت های با شهرت بد را قبول نمی کنند ، حتی اگر بیکار باشند. برندسازی کارفرما به شما امکان می دهد شهرت شرکت خود را استخدام افراد مناسب بکار گیرید. برندسازی کارفرما ابزاری استراتژیک برای جلب اعتماد در استخدام است. برندسازی کارفرما چیزی نیست که شما بتوانید به یکباره ایجاد کنید. فراموش نکنید که مدیریت شهرت سازمانی تعهدی بلند مدت است که نیاز به ایجاد ارزشها و فرهنگ سازمانی ویژه است.

استراتژیهای برندسازی مصرف کننده که برند کارفرما را تقویت می نمایند

مخاطبان هدف خود را بشناسید

در بازاریابی راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی بدون دانستن مخاطبان هدف یک رویاپردازی است . هر ارائه ای در بازار بدون شناخت درست از بازار هدف محکوم به شکست است. همین امر در مورد برندسازی کارفرما نیز مطرح است. در برندسازی منظور از ادراکات برند آن است که نظرات افراد مختلف در مورد نام برند چیست. در استخدام نیز این سوال مطرح است که « چرا کارجو باید برای کارفرمایی خاص کار کند؟» این همان ادراک از برند است با این تفاوت که در اینجا منظور ادراک از برند کارفرما است.

Harvard Business Review پیشنهاد می کند که “پروفایل های استعداد” ایجاد کنید. این استراتژی به شخصی سازی برند برای مشتری بسیار شبیه است. این پروفایل ها کیفیت و صلاحیت های مورد نیاز برای انواع مختلف موقعیت های پستی برای جذب و استخدام افراد فراهم می آورد.

ایجاد آگاهی از برند کارفرما

اگر کسی در مورد شما چیزی نداند، پس طبیعتاً از شما خرید نخواهد کرد. به همین دلیل است که قیف فروش با مرحله آگاهی شروع می شود. در این مرحله از برندسازی مصرف کننده ، هدف شما دسترسی وسیع به مخاطبان هدف است. شما سعی می کنید تا احساسی مثبت در مصرف کننده ایجاد کنید و اینکه مصرف کننده بداند شما چه نیازی از وی را برطرف می کنید.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent