استخدام در عصر دیجیتال

استخدام در عصر دیجیتال

استخدام در عصر دیجیتال

استخدام در عصر دیجیتال : آینده استخدام چگونه است ؟

به نظر می رسد امروزه استخدام بسیار متفاوت تر از چند سال پیش است. دورانی که روزمه خود را برای کارفرما ایمیل یا فکس می کردید در حال به سر آمدن است. روند جمع آوری و تجزیه و تحلیل برنامه های شغلی کاملاً دیجیتالی شده و به سمت غنی تر شدن فرآیند استخدام در حال حرکت است. Jon Bischke ، مدیر عامل شرکت نرم افزار استخدامی Entelo ، می گوید :

بیست سال پیش رزومه یک تکه کاغذ بود. اکنون مجموعه ای از تمام اطلاعات نامزدهای شغلی را می توان در اینترنت یافت، مانند مشارکت در انجمن ها ، کنفرانش ها و ملاقات های آنلاین . استخدام کنندگان بسیار راحت از گذشته می توانند بررسی کنند که آیا فرد مورد نظرشان مناسب است و مهارتهای لازم را دارد یا خیر ؟

روندهای دیجیتالی جدید در استخدام

تاکتیک های استخدام دیجیتال همیشه در حال تغییر است و برای استخدام کنندگان ابزار جدیدی به ارمغان می آورد. ابزارهای اتوماسیون به صورت گسترده تری فرآیند استخدام را تسریع می کنند. ابزارهایی مانند تایید ایمیل ، ارسال خودکار پاسخ به فرستندگان ایمیل باعث صرفه جویی بسیار در هزینه و زمان شده اند. فنآوری های چت بات (chatbot) سرعت ارتباط میان کارفرما و کارجو را افزایش داده است.

بر اساس گزارش Rachit Jain ، بنیانگذار و مدیر عامل Youth4Work ، پیشرفت بعدی در استخدام دیجیتال ، داده های بیومتریک خواهد بود ، و در این میان اطلاعات نامزدهای شغلی پذیرفته شده ذخیره می گردد. تجزیه و تحلیل داده ها به پیدا کردن افراد مناسب با شرایط مورد نظر بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

مزایای استخدام دیجیتال برای کارفرمایان

آنچه که در طی فرآیند استخدام به صورت دستی صورت می پذیرفته اکنون به صورت کاملاً دیجیتال صورت می گیرد. اغلب فعالیت های استخدام به صورت تکراری و بی مصرف هستند که در استخدام دیجیتال این موارد کاملاً حذف می گردند. مثال خوب از موارد برنامه ریزی های طولانی برای تماس با کارجو ، تعیین زمان مصاحبه شغلی ، وارد کردن اطلاعات در سیستم های دستی و … همگی با استخدام دیجیتال از بین خواهند رفت. کل فرآیند استخدام اکنون می تواند در چند دقیقه انجام گردد. ابزارهای مناسب مانند چت بات ها می توانند در سریع ترین زمان بهترین و شایسته ترین نامزد های شغلی را انتخاب کنند.

آینده استخدام دیجیتال

به نظر می رسد هوش مصنوعی به راحتی می تواند بسیاری از فرآیندهای استخدام را علاوه کنترل ، به صورت خودکار نیز انجام پذیر سازد. هوش مصنوعی به صورت الگوریتمی بر روی بهترین نامزدهای شغلی کار می کند. اکنون کارفرما ها در عصر دیجیتال به جای درج آگهی های استخدامی در روزنامه ها و مجلات ، ازطریق پورتال های آنلاین به دنبال نامزدهای استخدامی می گردند.

نکتهاستخدامی

بر خلاف گذشته ، متقاضیان شغلی بسیار باهوش تر عمل می کنند. آنها به جای جستجو در رسانه های چاپی در فضای آنلاین به دنبال آگهی های استخدام هستند. آینده استخدام دیجیتال تمرکز فراوانی بر لینکدین و رسانه های مشابه دارد. لینکدین محلی برای برندسازی کارفرما و افزایش تعامل میان متخصصین هر رشته شده است.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent