ویژگی هایی که یک مصرف کننده را وفادارتر می کند

ویژگی هایی که یک مصرف کننده را وفادارتر می کند

ویژگی هایی که یک مصرف کننده را وفادارتر می کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف کننده ها باید بیشتر طرفدار برند شما باشند، همچنین مصرف کننده وفاداری به سختی پیدا می شود. برندهای بیشماری در بین همه  بخش ها از برنامه های وفاداری به عنوان تاکتیکهای بازاریابی استفاده می شود و هم برای ترغیب تکرار معامله و شناختن بیشتر مشتریان. در یک گزارش جدید، YouGove  نشان داد نگرش های کلیدی مشتریان که ازاین  برنامه ها بیشتر استفاده می کنند و چگونه برای برند شما ارزش قائل هستند.

ویژگی هایی که یک مصرف کننده را وفادارتر می کند.

تقدس وفاداری و چگونگی دستیابی به آن

فقط ۱۳% از اعضای برنامه های وفاداری  ادعا ارائه  همه سه ویژگی کلیدی مورد نظر برندها را دارند:

  • خرید بیشتر،
  • توصیه بیشتر و
  • ارتباط احساس بیشتر. خرید بیشتر از بین آنها معمول تر است.

در بین این مصرف کنندگان کسی می گوید برنامه های وفاداری ترویج کننده همه سه رفتار است.

زنان بیشتراعضای برنامه  وفاداری هسنتد.

۸۵ % زنان عضو یک برنامه وقاداری هستند، در مقابل ۷۰% از مردان، اما زنان زیر ۲۵ سال بیشتر وفادار برند هستند تا زنان در سنین بالاتر.

مشتریان تخفیف و جایزه می خواهند و نه بیشتر از آن

تخفیف ها به شدت جاذبه اصلی در برنامه وفاداری هستند، ۸۷% می خواهند یک برند قیمت ها را کاهش دهد و ۵۶% به  دنبال بازپرداخت  پاداش ها   با بقیه برندها  هستند  و بیشتر از نصف جایزه و محصولات رایگان  می خواهند. دسترسی اختصاصی و پریمیوم درخواست کمتری داشتند و کمتر از یک چهارم مردم به آن تمایل داشتند.

خرده فروشی و رستوران ها: سوالی درباره  سن

در بیشتر بخش ها، سن فاکتور اصلی در تعیین کننده اینکه مردم عضو برنامه وفاداری هستند نمی باشد- به جز خواربار فروشی، خرده فروشی و رستوران ها. مصرف کننده های مسن تر اولویت بیشتر برای رستوران ها، کافی شاپ و سوپر مارکت دارند در حلی که آنهایی که زیر ۴۴ سال هستند بیشتر طرفدار  برنامه  های خرده فروشان خیابانی هستند.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent