فراز و نشیب های جنرال موتورز

فراز و نشیب های جنرال موتورز

فراز و نشیب های جنرال موتورز

کمپانی آمریکایی جنرال موتورز با سابقه ۱۱۰ سال فعالیت یکی از قدیمی ترین و بزرگترین خودرو سازان جهان می باشد.

جنرال موتورز

جنرال موتورز

رشد و توسعه جنرال موتورز

این کمپانی به مرور زمان با خرید شرکتهای متعدد و متنوع خودروساز و موتورساز پدید آمد. ویژگی این به برخی از شرکتهای تشکیل دهنده این مجموعه عظیم صنعتی است، که قدمتی فراتر از یک قرن دارند. قدیمی‌ترین واحد جنرال موتورز، شرکت خودروی اولدز، محسوب می شود که در سال ۱۸۹۷ با سرمایه ۵۰ هزار دلار توسط رانسوم اولدز تاسیس شد. دو سال بعد با ادغام این شرکت با کارخانه های موتور بنزینی اولدز، کارخانه های موتور اولدز تشکیل و اولین کارخانه مخصوص ساخت خودرو در آمریکا به راه افتاد به ترتیب دو شرکت خودروی کادیلاک در دیترویت توسط هنری لیلاند و شرکت موتور بیوک توسط دیوید بیوک درسالهای ۱۹۰۲و ۱۹۰۳  تاسیس و بعدها به جنرال موتورز پیوستند.  

جنرال موتورز و بیوک

یک سال بعد، بیلی دورانت مدیریت شرکت موتور بیوک را برعهده گرفت. اما نقطه عطف صنعت خودرو در سال ۱۹۰۸ پدید آمد که تحت رهبری بیلی دورانت، شرکت جنرال موتورز متشکل از شرکت موتور بیوک تاسیس شد. در ۱۹۶۷ در یک تغییر ساختاری، شرکت به صورت گروههای مجزای خودروهای سبک و کامیون، بدنه و مونتاژ، قطعات خودرو و بخش خارجی از آمریکا درآمد. در ۱۹۸۳، جشن ۷۵ سالگی شرکت با ۲۳۵ میلیون خودروی تولیدی همراه شد. اولین خودرو با کیسه هوا توسط این شرکت در سال ۱۹۹۰ تولید شد و درهمین سال، شرکت، اولین خودروی سواری نوع کوچک به نام ساترن را عرضه کرد. هدف از راه اندازی بخش ساترن، تبدیل خط مونتاژ سنتی به کارگروهی نوآورانه بود.

مدیریت موثر در متحول نمودن برند جنرال موتورز

جنرال موتورز در ۳۳ کشور، کارخانه خودروسازی دایر کرد و محصولات خود شامل سواری و کامیون را به بیش از ۲۰۰ کشور می فروشد. بیش از ۲۵ هزار تأمین کننده جهان، قطعات خودروهای تولیدی شرکت را تأمین می کنند.

در سال ۱۹۲۳ با انتخاب آلفرد اسلوان به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت تحولات مدیریتی  به وقوع پیوست. رهبری ۳۳ ساله او بر شرکت، جنرال موتورز رامتحول کرد. او از همان بدو ورود استراتژی تولید را در پیامی به سهامداران چنین اعلام کرد:  “یک خودرو برای هر نفر.”

جنرال موتورز

جنرال موتورز

اسلون ابتکار عمل زیادی در مدیریت داشت. او تمرکز زدایی در تصمیم گیری ها و دادن استقلال مالی و انتخاب در بخش های زیر مجموعه جنرال موتورز را سرلوحه کار خود قرار داده بود. اسلون توانست با ایده هر سال یک مدل، ضربه سختی به شرکت رقیب خود یعنی فورد که تنها یک مدل T تولید می کرد بزند. همچنین به جای تولید خودرو در دو سبک مشتریان عمومی و مشتریان خاص، تولید خودرو را به ۵ سبک مختلف مطابق سلیقه مشتریان متفاوت توسعه داد.

شرکتهای تحت مالکیت جنرال موتورز

جنرال موتورزتا قبل از ورشکستگی بزرگترین شرکت خودروساز جهان از لحاظ درآمد و میزان تولید محسوب می شد. شرکتهای تحت مالکیت مهم شامل :  جی‌ام‌سی. بیوک، کادیلاک، کامی، شورولت، نومی، اپل. پونتیاک، دلفی، وکس هال، ساترن، بدفورد، هولدن، GMC، هامر، دوو GMTدالوو، ایسوزو، ساب، فیات، سوبارو سوزوکی می باشد.

تهاجم جدی اتومبیل‌سازان آسیایی به بازار آمریکای شمالی به خصوص شنیده شدن صدای پای خودرو رقیب تویوتا در جریان دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی آغاز شد. آنها محصولاتی را به بازار ارائه دادند که عموما کوچکتر، کارآمدتر و پیچیده‌تر از اتومبیل‌های پرمصرف مورد علاقه مصرف کنندگان آمریکایی بودند. از دیدگاه منتقدان اتومبیل‌سازان آمریکایی بسیار کند به این روند واکنش نشان داده و واکنش آنها هم با تولید اتومبیل‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تر همچون وانت و اتومبیل‌های SUV بود.

اما چند سال بعد وقتی فروش اتومبیل‌های «سبز» مانند تویوتا بیشتر شد، انتقادها از استراتژی شرکت‌های آمریکایی نیز افزایش یافت. این مسئله‌ای بود که باب لوتز، رئیس شرکت جنرال موتورز نیز در وبلاگی در سال ۲۰۰۵ به آن اذعان کرد.

او نوشت:

«به نظر می‌رسد از وقتی که ما قصد به بازار آوردن اتومبیل‌های بزرگتر خود را اعلام کرده‌ایم، مردم احساس می‌کنند تصمیمی‌غیرعاقلانه گرفته‌ایم. من اعتراف می‌کنم که با توجه به قیمت امروز سوخت ممکن است تصمیم ما کمی‌ناسازگار با شرایط جهان باشد. اما باید بگویم که این محصولات هنوز کارآمد هستند.»

با این وجود در اوایل سال ۲۰۰۸ وقتی قیمت سوخت به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافت تمایل مردم برای خرید این خودرو ها به شدت کاهش یافت و  البته بخت با این غول خودروسازی یار نشد و با شروع رکود شرایط برای انها دشوار شد. و سرانجام در ماه ژوئن ۲۰۰۹ پس از ۱۰۱ سال فعالیت در این عرصه، گروه اتومبیل سازی جنرال موتورز با ۱۷۲ میلیارد بدهی اعلام ورشکستگی کرد و تحت پوشش قانون ورشستگی ایالات متحده قرار گرفت.

بر اساس طرحی که مورد توافق دولت امریکا و مسوولان شرکت جنرال موتورز قرار گرفت شرکتی کوچکتر تشکیل وبر اساس این طرح دولت امریکا برای بازپرداخت خسارت جنرال موتورز ۵۰ میلیارد دلار در اختیار آن قرار و در مقابل ۶۰ درصد سهام شرکت جدید را به خود اختصاص داد .پس از گذشت چند سال پر چالش و با حمایت دولت فدرال جنرال موتورز به مقام اول صنعت خودروسازی آمریکا بازمی گردد.

در آستانه اصلاح قانون مالیاتی از سوی دولت ترامپ، شرکت «جنرال موتورز» اعلام کرد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بیش از پیش، قوی و سودآور است.

قیمت سهام این غول صنعت آمریکا با جهشی بزرگ به بالاترین حد خود رسید.
جنرال موتورز در ماههای گذشته به موقعیت پیشین یعنی مقام اول از نظر سرمایه گذاری درصنعت اتومبیل آمریکا بازگشت و توانست تسلا شرکت سازنده اتومبیل های برقی لوکس را پشت سر بگذارد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent