بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاثیرگذاران

بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاثیرگذاران

بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاثیرگذاران

به دلیل استقبال رسانه های اجتماعی و مشارکت مخاطبان در مقیاس بزرگ، تأثیر گذاران یا اینفلوئنسرها به یک منبع مهم تبدیل شده اند. اصطلاح “تأثیرگذار” (Influencer) در بازاریابی به افرادی اطلاق می گردد که دارای طرفداران بسیاری در رسانه های اجتماعی بوده و پست های ایشان به صورت گسترده ای بازدید دارد. از تاثیرگذاران یوتیوب ، وبلاگ نویسان حرفه ای تا اینفلوئنسرها در Instagram، همگی به نوعی از تاثیرگذاران در بازاریابی یا اینفلوئنسرها در بازاریابی به شمار می آیند. سرمایه گذاری بر روی  اینفلوئنسرها در بازاریابی روز به روز افزایش می یابد، زیرا به طور پیوسته برندها ها به دنبال خرید مخاطبان از اینفلوئنسرها هستند، بنابراین همکاری برندها با اینفلوئنسرها به یک ضرورت تبدیل شده است. پژوهش های بازاریابی نشان می دهد که برندها در اینستاگرام تقریبا حدود ۱۰۰۰ دلار برای هر صفحه دارای ۱۰۰،۰۰۰ فالوور هزینه می کنند و برای تاثیرگذاران در  یوتیوب دو برابر آن پرداخت می گردد. بازاریابی دیجیتال باید از تاثیرگذاران یا اینفلوئنسرها برای تأیید نام برند و محصولات شرکت بهره جوید. زیرا این سطح توجه و دسترسی به بازار هدف بی بدیل است.

 اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی

اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی

علت اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی

علت اهمیت اینفلوئنسرها در بازاریابی بویژه بازاریابی دیجیتال چیست ؟ با ظهور دنیای دیجیتال مصرف کنندگان به هیاهوهای تبلیغاتی در دنیای پیرامون خود بی توجه تر از گذشته شده اند. در مقابل تاثیرگذاران اعتماد مخاطب را بیشتر از تبلیغات سنتی در بازاریابی جلب می نمایند. مصرف کننده دیگر تمایل به ارائه ویژگی های و عملکردهای یک برند از خود آن برند ندارند.

در مقابل، آنها می خواهند از افراد و دوستان و یا گروه های مرجع درباره تجربیات و نظرات شان بیشتر بدانند . و اینفلوئنسرها به منبعی موثق و قابل اعتماد برای تصمیم گیری افراد در تصمیم به خرید تبدیل شده اند. پست مناسب با قدرت نفوذ مناسب باعث افزایش چشمگیر شهرت و اعتبار نام برند در بازاریابی بویژه بازاریابی دیجیتال می شود.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent