محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال

محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال

محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال

بدون شک ویدئو جذاب ترین نوع محتوا در بازاریابی دیجیتال است. همان اندازه که ارتباطات ویدئویی از طریق اسکایپ (Skype) و فیس تایم (Facetime) قادر هستند اطلاعات و احساسات را به طور موثرتری نسبت به تماس تلفنی یا پیام نوشتاری انتقال دهند، محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال نیز دارای چنین قدرتی است. در حال حاضر، محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال درارای بیشترین رشد انتشار و بالاترین میزان بازگشت سرمایه در بازاریابی است. بر اساس پژوهشی ، ۸۷% بازاریابان محتوای ویدئویی را در بازاریابی محتوای خود استفاده می کنند. بر اساس این پژوهش مشخص شده که ۶۶% بازاریابان از وبلاگ نویسی و ۴۴% به صورت برابر از مقالات و گالری عکس در بازاریابی محتوا استفاده می کنند. کسب و کار ها بایستی برای استفاده از محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال مشخص نمایند که چه چیزی باعث می گردد برندشان خاص باشد. و برای جلب حداکثری توجه بازار اقدام نمایند.

محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال

نقش یوتیوب در بازاریابی دیجیتال

 زمانی که ما در حال صحبت کردن مورد ویدیو هستیم؛ یوتیوب، دومین موتور جستجو در جهان، را نمی توانیم نادیده بگیریم . چرا نقش یوتیوب در بازاریابی دیجیتال حائز اهمیت است ؟ در یک دهه گذشته تغییرات بسیاری در ماهیت تبلیغات نمود یافته است.

  • یوتیوب بزرگترین سایت اجتماعی محسوب می گردد که توانسته در سال ۲۰۱۴ از فیس بوک پیشی گیرد.
  • یوتیوب دومین موتور جستجوی اینترنتی بعد از گوگل است.
  • هر روز صدها میلیون نفر ساعت ها به تماشای ویدئو در یوتیوب می نشینند.
  • در هر دقیقه ۳۰۰ ساعت ویدئو یه یوتیوب ارسال می گردد.
  • نیمی از نمایش های یوتیوب بوسیله تلفن همراه صورت می پذیرد.
نقش یوتیوب در بازاریابی دیجیتال

امروزه برندها تلاش می کنند محتوایی تولید کنند که نیاز واقعی بازدید کنندگان است . پس از تولید یک محتوای ویدئویی با کیفیت ، ایجاد استراتژی محتوا گام بعدی را شامل می شود. یک استراتژی درست در محتوا می تواند به جذب مخاطبان و ایجاد تصویر ذهنی بهتر از برند منجر گردد. وقتی از یوتیوب نام برده می شود در ذهن اکثر افراد ایجاد کانال یا آپلود ویدئو خطور می کند. اما بسیاری از تبلیغات در درون ویدئوی های آپلود شده به عنوان تبلیغات برندها ظاهر می گردند.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent