10 مهارت بازاریابی مورد نیاز در بازاریابی مدرن

10 مهارت بازاریابی مورد نیاز در بازاریابی مدرن

۱۰ مهارت بازاریابی مورد نیاز در بازاریابی مدرن

کسب و کارها با در دست داشتن نقش های جدید بازاریابی به سرعت در حال تغییر هستند. براساس گزارش اخیر Gartner بعضی از مهارتهای بازاریابی جزء سخت ترین وظایف بازاریابان محسوب می شوند . تجزیه و تحلیل داده ها، مدیریت محصول و تفسیر بینش مشتری یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که بازاریابان امروز با آن مواجه هستند.

یکی از دلایلی که این مجموعه مهارتها دشوار و سخت هستند این است که شرکت ها نیز به دنبال دستیابی به تمام این مهارتها هستند. در گزارش Gartner آمده است که نیاز عمیق به دانش وسیع تر در موضوعات مختلف از تمایزات بازاریابی مدرن و بازاریابی سنتی است.

10 مهارت بازاریابی مورد نیاز در بازاریابی مدرن

۱۰ مهارت بازاریابی مورد نیاز در بازاریابی مدرن

مهارت های دشوار

بازاریاب با مهارت، تجربه و تخصص در تکنیک های اثبات شده و تکنولوژی های جدید قادر خواهد بود سطح بینش را به بخش های فراتر از بازاریابی ارتقاء دهد.

تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل داده ها در بازاریابی یکی از مهارت های مورد نیاز برای بازاریاب ها در بازاریابی مدرن است. این به معنای توانایی تفسیر مخاطب و رفتار خریدار، ارزیابی عملکرد کمپین های بازاریابی و ROI است.

استراتژی محتوا

ایجاد محتوا باید با استراتژی آغاز شود. یک بازاریاب باید بداند چگونه یک استراتژی محتوا ایجاد کند. در استراتژی محتوا، بازاریاب باید اهداف را تعریف کرده و بداند کدام نوع محتوا برای دستیابی به این اهداف کمک کند. آنها برای کسب حداکثر مواجهه با تلاشهای ایجاد محتوا، بایستی همه چیز درباره جستجوگرها، ایجاد پیوند و بهترین شیوه های تقویت محتوا بدانند.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی نه تنها برای ایجاد و تقویت نام برند مهم هستند، بلکه برای گوش دادن به صدای مشتری نیز اهمیت دارند. با استفاده از ابزار گوش دادن به رسانه اجتماعی، یک بازاریاب قادر خواهد بود موضوعات مشترکی را در میان مشتریان پیدا کند و از داده های رسانه های اجتماعی استفاده کند تا شرکت بتواند تصمیمات تجاری بگیرد. آنها همچنین قادر خواهند بود از داده ها برای اولویت بندی زمان و پول صرف شده در کانال های مختلف اجتماعی استفاده کنند.

تلفن همراه

همچنان که نقش بازاریابی تلفنی در بازاریابی مدرن برجسته تر می گردد ؛ نقش تلفن همراه در سفر مشتری در بین برندها نیز پر رنگ تر می گردد.  بازاریاب ها برای  بهینه سازی بازاریابی تلفن همراه تاکتیک های خود را اولویت بندی می کنند و ارتباط قوی بین تلفن همراه و رسانه اجتماعی را برای ارائه کمپین های بازاریابی موفق درک می کنند.

تجارت الکترونیک

همانطور که کسب و کار دیجیتال از تجارت سنتی فراتر میرود، بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک پیچیده تر خواهد شد. یک بازاریاب از بینش خود درباره مشتریان، کمپین های بازاریابی ، رسانه های اجتماعی و موبایل برای کمک به کشف کانال های جدید تجارت الکترونیک و کمک به افزایش جریان پول نقد به شرکت استفاده خواهد کرد.

مهارت های ساده تر

به غیر از دانش در زمینه های مختلف تخصص، بازاریاب همچنین نیاز به برخی از مهارت های فردی برای انطباق با چشم انداز بازاریابی مدرن دارد.

خلاقیت

خلاقیت مرده نیست همانطور که بازاریابی بیشتر در همه جا در دسترس است، شما باید بازاریابی را که ایده ها و تفسیر های جدید را به مشکلات رایج ارائه می دهد، استخدام نمایید.

منابع

جمع آوری داده های بازاریابی تجزیه و تحلیل آسان نیست. یک بازاریاب از تمام ابزارهای موجود خود برای یافتن دقیق ترین منابع داده ها و تجزیه و تحلیل دقیق تر استفاده خواهد کرد. آنها از این برای برنامه ریزی استراتژیک برنامه های بازاریابی استفاده می کنند.

سازگاری

با توجه به تنوع مهارت ها در لیست آرزوهای شرکت، تعجب آور نیست که بازاریاب باید آماده باشد تا مهارتهای مختلف را در خود تقویت نماید. آنها بایستی قادر به تغییر برنامه ها و تنظیم وظایف  برای مقابله با چالش های جدید باشند.

همکاری

بازاریابی نباید در سیلویی از داده ها، به ویژه هنگامی که داده ها جمع آوری می گردند، صورت گیرد. کار با بخش های مختلف برای بهینه سازی تلاش های بازاریابی و ارائه بینش به تیم های دیگر، یک بازاریاب را به منبعی برای تفسیر استراتژیک و تحلیل اطلاعات تبدیل می کند.

رهبری

رهبری چیزی بیش از صرفا مدیریت افراد است. بازاریاب مدرن می تواند با بینش، تجربه و قابلیت دسترسی خود، همکاران خود را هدایت نموده و الهام بخش آنها باشد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش Marketing Iran Talent