برندها و تصمیمات نادرست در مورد اینفلوئنسرها

برندها و تصمیمات نادرست در مورد اینفلوئنسرها

برندها و تصمیمات نادرست در مورد اینفلوئنسرها

برندها ها هر سال بر روی کمپین های بازاریابی تاثیر گذار / اینفلوئنسرها در حدود ۲٫۰۲ میلیارد پوند، بودجه خود را هدر می دهند و بسیاری از آنها نتایج نامناسبی را تجربه می کنند آنها بر روی افراد مشهور برای تحریک مصرف کنندگان به منظور خرید استفاده می کنند.

بازاریابی تاثیرگذار / بازاریابی اینفلوئنسر در حال حاضر ارزشی معادل ۵ میلیارد دلار در سطح جهانی دارد.

با این حال، فقط ۲۵ درصد از مصرف کنندگان برای خرید یک محصول که توسط یک اینفلوئنسر (با بیش از یک میلیون دنبال کننده)  توصیه شده است ترغیب به خرید می شوند. در حالی که ۵۰٪ “به احتمال زیاد” یا “به احتمال خیلی زیاد” برای خرید یک آیتم به توصیه تاثیرگذارانی توجه می کنند که منطقه ای و محلی باشند.

در مطالعه ای که توسط Points North Group ارزیابی بزرگترین برندهایی که بیشترین هزینه را بر روی بازاریابی اینفلوئنسر در اینستاگرام را دارند، صورت پذیرفته است. این مطالعه نشان می دهد که کارامدترین کمپین ها بوسیله فالوورهای جعلی ضربه می بینند.

بزرگترین برندها در بازاریابی اینفلوئنسرها

بسیار جالب است که از ۱۰ برند بررسی شده  تنها برند صنعت خودرو برند مرسدس بنز است. جدول زیر برندهای بزرگ و میزان سرمایه گذاری در بازاریابی اینفلوئنسرها را نشان می دهد.

رتبه بندینام برندمیزان هزینه تخمینی (دلار)
۱Flat Tummy Co۱٫۵۶۰٫۱۷۸
۲Amazon۶۴۶٫۲۱۲
۳Mercedes-Benz۵۱۵٫۶۹۷
۴Land O’Lakes۴۵۵٫۵۸۶
۵Stella Artois۴۲۳٫۱۷۵
۶Walmart۳۲۹٫۹۵۷
۷Waist Gang Society۳۱۷٫۷۸۳
۸SugarBearHair۳۱۶٫۱۸۲
۹Freeform۳۰۴٫۳۵۷
۱۰Calvin Klein۲۵۰٫۷۶۳

بر اساس گزارشات در زمینه بازاریابی اینفلوئنسر برندها به سختی می توانند تحلیلی دقیق از اثربخشی این تبلیغات داشته باشند. بسیاری از صفحات اینفلوئنسرها دارای فالوورهای جعلی بوده و عملاً هیچ بازخورد مثبتی برای برندها ندارند.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش بازاریابی Marketing Iran Talent