ابزارهای مهم برای ایجاد هویت برند قوی

ابزارهای مهم برای ایجاد هویت برند قوی

ابزارهای مهم برای ایجاد هویت برند قوی

بدون ایجاد هویت برند ، برنامه های برندسازی بی نتیجه خواهند بود. ابزارهای مهم برای ایجاد هویت برند قوی به شما در ایجاد هویت برند و یک برندسازی منسجم کمک خواهد نمود.

برندها و برندسازی ، مضامینی که در هر کسب و کاری مورد توجه هستند. برندسازی (Branding) ابزار استراتژیک ضروری برای استراتژیهای بازاریابی هستند. موضوع برندسازی نه تنها برای کسب و کارهای بزرگ مهم است ، بلکه برای کسب و کارهای کوچک  ، افراد مشهور ، رویدادها و سازمانهای غیر انتفاعی نیز حائز اهمیت است.

هویت برند دقیقاً چیست ؟

هویت برند اشاره به مجموعه تمام عناصر ایجاد شده بوسیله برند است که تصویر درست و مشخصی را برای مشتریان و کسب و کار ارائه می دهد. عناصر قابل مشاهده ای در هویت برند وجود دارد که نقش معناداری در به تصویر کشیدن چهره ای درست از شرکت ایفا می نمایند.

به طور قابل توجه ، نام ، لوگو ، فونت ، آهنگ ، و انتخاب رنگ ها عناصر قابل مشاهده در برندسازی به منظور ایجاد تصویری روشن برای ارائه ارزشهای کسب و کار به مصرف کنندگان مورد استفاده قرار می گیرند.

مقالات پیشنهادی

چالش حفظ قدرت برندها

برند چگونه توسط مشتریان درک می شود ؟

ضرورتاً ، تصویر برند پاسخی به نیاز بازار است . تصویر برند به خودی خود و به تنهایی نمی تواند ایجاد گردد. تصویر برند از طریق پوشش رسانه ای ، بررسی های مشتری ، تجربه مشتری ، ماموریت ، رسالت ، پیام رسانی ، داستان گویی و تمایز برند کسب و کار از سایر برندها تقویت می گردد.

ممکن است که معنای واقعی هویت برند قوی متعجب گردید. یک هویت برند برند قوی و در حد اعلی با ثبات در تمام عناصر قابل مشاهده آن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده با برنامه و با ثبات از لوگوی شرکت بایستی در تمام موارد زیر در ایجاد هویت برندی قوی مورد استفاده قرار گیرد.

  • کانال های آنلاین و آفلاین
  • خدمات باثبات مشتری
  • ترکیب اصولی عناصر در تمام استراتژیهای سازمان

از کدام ابزارها برای ایجاد هویت برند قوی استفاده کنیم ؟

محتوای بصری

چطور در برابر رقبا حرفه ای عمل کنیم ؟ چطور یک هویت برندی با روایت داستانی بدون گفتن حتی یک کلمه ایجاد کنیم ؟ بسیار ساده است . استفاده از برندسازی بصری ! شما می توانید از یک پرده نقاشی برای ایجاد محتوای بصری منسجم و پایدار برای برندسازی بصری استفاده کنید. استفاده ساده از منابع مفید در وب سایت ، و پیشنهاد یک مدل رایگان قوی به منظور توجه به مشترکین از جمله این ابزار است.

لوگو

مشتریان کسب و کار همواره می خواهند در کمترین زمان در مورد برندتان اطلاعات بدست می آورند. بنابراین لوگوی شما بایستی قادر به نمایش تمام اطلاعات در اولین نگاه باشد. یک لوگوی واضح که با ترکیبی مهیج از رنگ بتواند همواره با بیشترین اطلاعات به مشتریان کمک نماید.

نکتهبرندسازی

سعی نکنید در طراحی لوگو (Logo) وسواس به خرج دهید. همواره لوگوهای ساده و ترکیب رنگی متناسب بیشترین اثر را دارند ، تا لوگوهای پیچیده .

تایپو گرافی

تایپوگرافی (Typography) فن بیان و تعریف کسب و کار به صورت علائم و نشانه های رمزی است. تایپوگرافی عنصری است که اگر به صورت استراتژیک استفاده گردد، می تواند به برند کسب و کار شخصیت دهد. سبک حروف می تواند ، نرمی و لطافت ، قدرت ، و احساس را به ویژگی های لوگوی کسب و کار بیافزاید. شما می توانید با Cool Text Generator برای ایجاد نمادهای متنی و فونت های پرستیژی استفاده کنید.

بازاریابی ایمیلی

اگر واقعاً می خواهید ارتباط مستقیم با مشتریان تان داشته باشید، بایستی به صورت اصولی از بازاریابی ایمیلی (EMAIL MARKETING) استفاده نمایید. بازاریابی ایمیلی نرخ بازگشت سرمایه قابل اندازه گیری از سرمایه گذاری در کمپین های بکار گرفته شده در کسب و کار را به ارمغان می آرود. در سال ۲۰۱۵ بر اساس مطالعه ای توسط DMA مشخص شد که هر یک دلار هزینه ایمیل مارکتینگ ۳۸ دلار بازگشت سرمایه به همراه دارد.

نکتهبازاریابی

تحقیقات نشان می دهند که کسب و کارها در ایمیل مارکتینگ بایستی کمپین های سفارشی بر اساس سلیق و رفتار مشتریان طراحی گردد. شما می توانید از Mailchimp برای یافتن بهترین چارچوب هر پیام استفاده نمایید.

رسانه های اجتماعی

برای بازاریابان ، مدیریت برند در اولویت بسیار بالا قرار دارد. نزدیک به ۳٫۱۹۶ میلیارد نفر – در حدود دو سوم کاربران فعال اینترنت – حساب کاربری در رسانه های اجتماعی دارند. بنابراین ، به طور منطقی ، رسانه های اجتماعی بهترین پلت فرم برای توسعه هویت برند هستند.

نکتهبرندسازی

در توسعه هویت برند استفاده از رسانه های اجتماعی بایستی بر  اساس یک برنامه زمانبندی مشخص و هدفمند عمل نمایید. در استفاده از رسانه های اجتماعی بایستی تاثیرگذاری بر مخاطب و هماهنگی با سایر برنامه های برندسازی مد نظر قرار گیرد.

وب سایت

وب سایت کسب و کار ، در درجه اول پلی برای ایجاد ارتباط و فرصت های متعدد برای اجرای استراتژی هویت برند باشد. بنابراین ، شما بایستی طراحی ویژه بر اساس نوع بازار و نوع مخاطب برای وب سایت تان در نظر بگیرید. اجازه دهید که هر کسی که از وب سایت تان بازدید می کند ، اطلاعات جامع و مفصلی از برند کسب و کار تان بدست آورد. بایستی بین همه ی عناصر هویت برند هارمونی و شفافیت وجود داشته باشد.

نکتهبرندسازی

در طراحی وب سایت به صورتی عمل کنید که تمام استراتژی ها ، اهداف ، و ارزش های کسب و کار موجود و در دسترس باشند.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent