روندهای بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۰

روندهای بازاریابی دیجیتال برای سال 2020

سال ۲۰۱۹ را فراموش کنید ، روندهای بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۰ کدامند ؟

یکی سوالات بسیار مهم در صنعت بازاریابی این است : “روندهای بازاریابی دیجیتال کدامند ؟” در حالیکه بسیاری از شرکت سعی در تغییر استراتژیهای بازاریابی و حرکتی منعطف در این راستا دارند. اما بعضی از این روندها تاثیراتی شگرف در سودآوری و یا حذف این کسب و کارها در صنعت خواهد داشت. بسیاری از سازمانهای پیشرو قبل از همه اقدام به پیاده سازی روندهای جدید در بازاریابی دیجیتال گرفته و به بهترین شیوه آنها را اجرا می کنند. این در حالی است که بسیار دیگر پس از سالها تازه به فکر بکار گیری و اجرای این استراتژی ها می گیرند.

درست است که هنوز آینده پیش رو فرا نرسیده اما روندهایی در بازاریابی وجود دارند که طی سالهای آینده رشد فزآینده ای خواهند داشت.

بازاریابی مشتری محور

روندهای بازاریابی دیجیتال برای سال 2020

شخصی سازی یک از روندهای بازاریابی دیجیتال است ، اما به دلیل داده های جدید، سفارشی سازی پیام های کسب و کار مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. ضمن آنکه باید قدردان هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشم، بازاریابان علاوه بر تکیه بر ویژگی های جمعیت شناختی به عادات ، خواسته ها ،  و فعالیت ها و ترجیحات خرید از طریق لمس یک دکمه تمرکز کرده اند. علاوه بر این شرکت ها در حال یادگیری نحوه استفاده از این معیارهای عملی برای تبدیل داده ها به فروش هستند.

متخصصین بازاریابی معتقدند که :

بازاریابان همیشه می خواسته اند که در مورد آنچه مشتریان فکر می کنند، بدانند. اما اکنون صنعت این توانایی را دارد که رویکردی مشتری محور را در نظر گیرد. چرا که ما داده هایی برای پشتیبانی از این تفکر در اختیار داریم. قبل از آن ، بازاریابان همیشه در یک بازی حدس و گمان به سر می بردند، اما در روند های جدید در بازاریابی دیجیتال  واقعاً می توانیم آنچه را خریدار می خواهد را ارائه دهیم.

به عنوان مثال، خرده فروشان بزرگ مانند آمازون ، از افزایش راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برخوردار هستند که اطلاعات را از منابع مختلف مانند داده های تاریخی معاملات ، روندهای فروش ، اطلاعات رقابتی ، داده های CRM و رسانه های اجتماعی به دست می آورند. این دیدی کلی و نادر از شخصیت خریدار می دهد. با درک بهتر رفتار مصرف کننده ، آمازون می تواند برچسب گذاری خصوصی برای کالاها ایجاد نماید.

روندهای بازاریابی دیجیتال برای سال 2020

Google AdWords

گوگل ادوردز سالهاست که نقشی مهم در بازاریابی دیجیتال ایفا می نماید. اما درست مثل هر چیز دیگری ، همچنان در حال تکامل و رشد است. جدا از ساختار ساده  پرداخت به ازای کلیک و کلمات کلیدی ، بسیاری از آخرین ویژگی های گوگل مبتنی بر بادگیری ماشینی و بازاریابی مشتری محور می باشد.

به عنوان مثال، با استفاده از تبلیغات جدید هوشمند گوگل ، تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات خود را تقریباً در تمام فرمت های موجود در کل Google Display Network ارائه دهند. این در روندهای بازاریابی دیجیتال بدان معنا است که تبلیغات در تمام مراحل چرخه خرید مردم در دسترس هستند. این مراحل از مرحله علاقه مندی تا زمانی که مشتری برای پرداخت اقدام می نماید وجود دارند. برای انجام این کار ، سه تکنولوژی بهینه سازی اتصالات گوگل شامل پیشنهاد خودکار ، هدفگیری خودکار ، و ایجاد تبلیغات خودکار وجود دارد. با استفاده از این ابزار هدفگیری ، این تبلیغات پاسخ های معنادار و با ارزشی را دریافت می کنند. در حالی که این تغییرات در حال حاضر در حال انجام است ، گوگل نشان می دهد که در آینده تبلیغات تعیین کننده و تاثیر گذار خواهد بود.

مقالات پیشنهادی

هوش مصنوعی چیست ؟

اشکال جدید تبلیغات محلی

تبلیغات بومی یا محلی یا تبلیغات رسانه های پولی در هنگام ترکیب با یک پلت فرم مشخص عمدتاً تبلیغاتی غیر مزاحم هستند. در صورتی که این نوع تبلیغات به صورتی هماهنگ عمل کنند بسیار تاثیرگذار تر از سایر اشکال تبلیغات خواهد بود. اما، آنچه که اخیراً به وقوع پیوسته آن است که مصرف کنندگان در حال پیشروی در فضای پنهان و شروع شفاف سازی تقاضا هستند.

آنچه در روندهای نوین بازاریابی دیجیتال تغییر خواهد نمود ، این است که تبلیغات به صورت تبلیغات محلی انجام خواهد شد. در سال گذشته ، کمیسیون تجارت فدرال هشدار داد که حدود ۹۰ برند و اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی ، از جمله رسانه اجتماعی کیم کارداشیان ، نتوانسته اند محتوای ارائه شده در تبلیغات را به صورت مشخص ارائه دهند. اینستاگرام به تازگی نحوه نمایش محتوای حمایت شده خود را تغییر داده است ، بخشی از این قضیه به دلیل این هشدار کمیسیون تجارت فدرال است.

بازاریابی جستجوی صوتی

پیش بینی شده تا سال ۲۰۱۹ ، ۶۷ میلیون دستگاه صوتی تنها در دفاتر و خانه های آمریکایی خواهد بود. در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان از این تکنولوژی برای ایجاد لیست خرید و گوش دادن به آخرین موسیقی استفاده می کنند. استراتژی بازاریابی در حوزه تبلیغات به سرعت در حال تغییر است. برندها شروع به درک این موضوع کرده اند که این دستگاه ها فرصتی منحصر به فرد برای ایجاد فرآیندی ساده در خرید را به همراه خواهند داشت. با ایجاد کمپین هایی با استفاده از اطلاعات خرید گذشته ، خریداران می توانند با استفاده از صدای خود به خرید محصول مورد علاقه خود بپردازند.

در هر صورت آینده بازاریابی دیجیتال به دنبال تبدیل شدن به فرآیندی پاسخگوتر ، معتبر تر و تحلیلی تر هستند. این امر به دلیل وجود رسانه های جدید و پلتفرمهای توسعه یافته است. اما آنچه که هدف همیشگی بازاریابی است انتخاب بهترین گزینه برای مشتریان است.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش بازاریابی Marketing Iran Talent