سرمایه گذاری مشترک تویوتا و سافت بانک

سرمایه گذاری مشترک تویوتا و سافت بانک
اخبار بازاریابی

سرمایه گذاری مشترک تویوتا و سافت بانک در خودروهای بدون سرنشین جدید

تویوتا و سافت بانک اتحادی استراتژیک

تویوتا و سافت بانک ، از بزرگترین برندهای ژاپنی ، مشارکت جدید خود در خودروهای بدون سرنشین جدید را اعلام کردند. طبق این اعلامیه این دو برند بزرگ برای توسعه حمل و نقل ، تحویل و خدمات لجستیک با تکیه بر تکنولوژی خودران (self-driving technology) مانند ماشین های بیمارستانی ، همکاری خواهند نمود.

تویوتا و SoftBank این سرمایه گذاری مشترک را به دلیل پیش بینی آینده ای انجام داده اند که در آن افراد کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند و حمل و نقل شخصی به صورت یک محصول جدید مورد نیاز است.

در این مشارکت خودروهای تویوتا با تکنولوژی پلتفرم اینترنت اشیاء (IoT) سافت بانک ترکیب خواهد شد. سرمایه گذاری جدید تویوتا و سافت بانک با عنوان MONET اعلام شده است. این اعلامیه جدید طیفی وسیع از خدمات خودرو مانند تحویل غذا ، اتوبوس های حمل و نقل مانند آمبولانس های بیمارستانی را در بر می گیرد.

شرکاء این معامله سرمایه گذاری تقریبا معادل ۱۸ میلیون دلار را انجام داده اند ، که SoftBank مالکیت نیمی از کسب و کار را در اختیار دارد.

مقالات پیشنهادی

رقابتی بزرگ برای برنده شدن در بازار خودروهای بدون سرنشین

معامله بین برترین خودرو ساز ژاپنی و غول تکنولوژی ژاپن در سرمایه گذاری بر روی خودروهای خودران ، هوش مصنوعی و رباتیک ، نشان می دهد که رقابتی سخت در صنعت خودروهای بدون سرنشین اتفاق افتاده است.

با این حال، این مشارکت نشان می دهد که آینده بازار خودروهای بدون سرنشین نه تنها به خط پایان خود نرسیده بلکه مشارکت های فزآینده در بازار جهانی را به همراه خواهد داشت. مشارکت بین برندهای خودرو و برندهای تکنولوژی هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

Junichi Miyakawa ، مدیر ارشد فناوری در سافت بانک ، و مدیر عامل شرکت MONET ، تایید نمود که :

” SoftBank و خودروسازان به تنهایی هیچکدام قادر به سرمایه گذاری در خودروهای بدون سرنشین نمی باشند.”   

“این همکاری بسیار غیر معمول است . اما ؟ ما امیدواریم در این اتحاد ژاپنی بتوانیم در سطح جهانی رقابت کنیم.”  

سرمایه گذاری مشترک تویوتا و سافت بانک

واحد مستقل خودروی سافت بانک ، با نام SB Drive ، تکنولوژی خودران را برای اتوبوس ها توسعه داده است. این در حالی است که موسسه تحقیق تویوتا مدتهاست که بر روی هوش مصنوعی و خدمات حمل و نقل متمرکز بوده است.

هر دو شرکت همچنین در شرکت های Ola ، Grab ، Uber و Didi Chuxing سرمایه گذاری کرده اند، اما این اولین باری است که در یک سرمایه گذاری جدید شرکت کرده اند.

Akio Toyoda ، رئیس تویوتا ، توضیح داد:

“ما در حال تلاش برای بکارگیری ماشین های سنتی در حوزه ای جدید هستیم. ما متوجه شدیم که سافت بانک دارای چشم اندازی مشترک با تویوتا است ، پس تصمیم به همکاری گرفتیم.”  

ناوگان پلتفرمها

تویوتا معتقد است که این آینده شامل ماشین های خودران ، سیستم های چند منظوره ، و پلتفرمهای مستقلی است که می توانند به عنوان مثال برای رستوران ها و هتل ها به صورت پرداخت به ازای هر کاربر موبایل در نظر گرفته شوند.

این پروژه در حال توسعه ،که با مفهومی به عنوان e-Palette نامگذاری شده ، بوسیله Amazon ، Didi ، Uber و Pizza Hut به زودی شروع به همکاری خواهد نمود. تویوتا اعلام کرده است که قصد دارد از این سرویس برای انتقال ورزشکاران و مهمانان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو استفاده نماید.

MONET اعلام کرده که یک سرویس رانندگی بدون سرنشین با استفاده از e-Palette در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تولید خواهد نمود. سافت بانک در حال ایجاد تکنولوژی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به حمل و نقل است تا اطمینان حاصل نماید که اطلاعات مورد نیاز در هر زمان و هر مکانی برای اتومبیل ها ارسال خواهد شد.

کسب و کار اینترنتی و سرمایه گذاری مشترک تویوتا و سافت بانک

خودروسازان ، غولهای فن آوری و ارائه دهندگان اپلیکیشن های خدمات خودرو به طور فزآیند های نسبت کاهش مالکیت خودرو در شهرهای مختلف ، و  سرویس های خدمات مستقل دارای چشم اندازی مشترک هستند.

این بدان معنا است که خدمات جدید و فرصت های درآمدی بیشتری با ظهور شکاف میان فروش سنتی و فروش مدرن اتفاق خواهد افتاد. در اوایل سال جاری ، سافت بانک سرمایه گذاری  ۲٫۲۵ میلیاردی در واحد خودران GM انجام داد. و در همین هفته نیز در یک سرمایه گذاری ۲٫۷۵ میلیارد دلاری در غول خودروسازی ژاپن یعنی هوندا ، ۵٫۷ سهم این شرکت را خریداری نمود.

در ماه اوت ، تویوتا ۵۰۰ میلیون دلار در همواره سازی حمل نقل شرکت اوبر به منظور تسریع در پیشرفت خودروهای بدون سرنشین سرمایه گذاری نمود. این شرکت ها همچنین اعلام کردند که همکاری خود تکنولوژیکی خود را با هدف توسعه بازار اتومیبل های بدون سرنشین با خدمتی به عنوان AutonoMaaS افزایش می دهند.   

منبع : internetofbusiness

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش بازاریابی Marketing Iran Talent