مایکروسافت ما هم انسان هستیم

مایکروسافت ما هم انسان هستیم
یادداشت بازاریابی

تخمین زده می شود که بیش از یک میلیارد نفر برای فعالیت با کامپیوترهای شخصی خود از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند.

مایکروسافت  ما هم انسانیم

سیستم عامل ویندوز مایکروسافت، یکی از موفق ترین محصولات مصرف کننده و از برندهای قابل توجه در دنیا می باشد.

مایکروسافت ما هم انسان هستیم

مایکروسافت ما هم انسان هستیم

تخمین زده می شود که بیش از یک میلیارد نفر برای فعالیت با کامپیوترهای شخصی خود از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند. بیشتر درآمد این شرکت از فروش به مشتریان تجاری بدست می آید، و هیچ ارتباط مستقیمی با مصرف کنندگانی که با خرده فروشان قطعات الکترونیک و تولیدکنندگان کامپیوتر شخصی مرتبط هستند، ندارد.

چالش های ماکروسافت

چندان اهمیتی هم نداشت زمانی که ویندوز یک کالای انحصاری بود ، حتی اگر کسی هم آنرا دوست نداشت. امّا رقابت کامپیوترها و لپ تاپ های  اَپل که با سیستم عامل لینوکس اجرا می شدند. فضای این رقابت انحصاری را دگرگون نمود. در این رقابت ناآشنا ویندوز خودش را بازیافت. ضعف این برند تا بعد از انتشار ویندوز ویستا در سال ۲۰۰۷ برطرف نشد. بسیاری از کاربران کامپیوتر متوجه شده بودند که نرم افزار جدید با بعضی از لوازم جانبی قدیمی مثل چاپگرها یا اسکنرها سازگاری نداشته و بسیار کند اجرا می شد. این نرم افزار به وضوح منجر به نارضایتی شده بود، این عدم رضایت ، اَپل را به راه اندازی کمپین تبلیغاتی ضد ویستا (Anti-Vista) با هدف معرفی نرم افزار ناپایدار مایکروسافت ، افشای تهدیدات امنیتی و سرعت پائین آن ، تشویق نمود. این حرکت اَپل ادراکات ضد مایکروسافتی را تهییج نمود.

این کار مایکروسافت را وادار به اقدام کرد.

مقاله بازاریابی پیشنهادی

مایکروسافت

 اولین و مهمترین کار بهبود تجربه مشتریان ویستا بود.

فارغ از اینکه ، هر اقدام جدید بازاریابی در جهت ارتقاء تصویر ذهنی از برند می تواند پُر بازده یا فاجعه بار باشد. مایکروسافت ادعا کرده که از زمان انتشار نسخه به روز شده در جولای ۲۰۰۸ سطح رضایت مشتری بهبود یافته ، و ۸۹% مصرف کنندگان اعلام رضایتمندی نموده اند.

وظیفه بعدی یک تغییر اساسی در برنامه بازاریابی به منظور تغییر نحوه ی احساس مصرف کنندگان در مورد ویندوز بود، که این کار ساده ای نبود.

اولین اقدام کمپین تبلیغاتی در تلویزیون آمریکا با حضور بیل گیتس و کمدین آمریکایی Jerry Seinfeld بود، مایکروسافت می خواست مصرف کنندگان درک کنند که ” ما حس شوخ طبعی داریم، ما هم مثل شما انسان هستیم. “

رضایت مشتری فراتر از انتظارات مایکروسافت بود و این برند متعهد شد که رابطه عمیق تری با مصرف کنندگان برقرار نماید. این بدان معنا بود که تأکید قوی تری بر خرده فروشی داشته باشند و این حرکت را با فروشگاه های زنجیره ای Best Buy در آمریکا و Dixons در بریتانیا تکمیل نمود و همچنین برای اعطاء نمایندگی به ۱۵۰ فروشگاه خرده فروشی برنامه ریزی کرد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش بازاریابی Marketing Iran Talent