تکنیک های ترفیعات فروش مصرف کننده

تکنیک های ترفیعات فروش مصرف کننده
یادداشت بازاریابی

تکنیکهای فروش در ارتباط مصرف کننده توسط بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط برای افزایش فروش مورد استفاده قرار می گیرند.

تکنیک های فروش در ارتباط با مصرف کننده

ترفیع فروش مصرف کننده یکی از تکنیک های بازاریابی است که برای جذب مشتری به منظور خرید محصول بکار می رود.

تکنیک های ترفیعات فروش مصرف کننده

تکنیک های ترفیعات فروش مصرف کننده

ترفیعات معمول گذشته برای دوره ای زمانی مورد استفاده قرار می گرفتند و بیشتر برای یک هدف خاص مانند افزایش سهم بازار و یا پرده برداری از محصول جدید بکار می رفتند . تعدادی از تکنیک های ترفیعاتی معمولاً توسط تولیدکنندگان و فروشندگان استفاده می شود.

نمونه رایگان در بازاریابی

ارائه نمونه رایگان در بازاریابی تکنیکی است که معمولاً برای معرفی محصول جدید به بازار بکار می رود. این نمونه رایگان فرصتی مناسب برای مصرف کننده به منظور بررسی و آزمایش محصول فراهم می نماید؛ چرا که در غیر این صورت و در حالت عادی این نوع کالاها خریداری نمی شوند. نمونه های رایگان گاهی اوقات به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی بزرگتر که شامل روزنامه های محلی و یا تبلیغات رادیویی است مورد استفاده قرار می گیرند.

آزمایش رایگان در بازاریابی

آزمایش رایگان در بازاریابی روشی است که مصرف کننده می تواند بدون ریسک محصول جدید را استفاده کند. در این تکنیک می توان روشهایی خاص مانند استفاده رایگان در دوره ای زمانی خاص و پرداخت قیمت پس از رضایت مصرف کننده و یا بازپرداخت کامل هزینه به مصرف کننده در صورت عدم رضایت اشاره نمود.

هدیه رایگان در بازاریابی

هدیه رایگان در بازاریابی مصرف کننده را  به خرید در ازاء دریافت هدیه ای مرتبط یا غیر مرتبط با محصول ترغیب می کند. این هدیه می تواند جدا از کالا به عنوان بخشی از جاذبه بصری و یا در درون بسته بندی خودِ کالا به صورت یک جایزه ارائه گردد. به عنوان مثال شرکت های مواد غذایی از ارائه کارت هدیه نقدی و یا پول نقد در بسته بندی های تصادفی استفاده می کنند.

قرعه کشی در بازاریابی

قرعه کشی در بازاریابی به عنوان تکنیکی مؤثر برای افزایش شانس برنده شدن مصرف کننده مانند دریافت پول نقد و یا کالاهای مشابه مورد استفاده قرار گیرد. این تکنیک معمولاً توسط شرکت های بزرگ و در سطح گسترده مانند بازار یک کشور مورد استفاده قرار می گیرد. اصولاً جوایز در این حالت از لحاظ مبلغی بالاتر و ارزشمندتر است مانند قرعه کشی ماشین و یا خانه .

قیمت های ویژه در بازاریابی

قیمت گذاری ویژه در بازاریابی برای ارائه محصول با قیمت پایین تر برای یک دوره زمانی محدود و یا برای خرید مقادیر ویژه از کالا ارائه می شود. برای مثال بعضی از شرکت ها محصولات خود را با  ۵ درصد زیر قیمت برای دوره ی زمانی ۳ ماه ارائه می کنند. البته از این نوع قیمت گذاری برای محصولات دارای تاریخ انقضاء نزدیک نیز استفاده می گردد.

تهیه و تنظیم : تیم پژوهش بازاریابی Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)