CRM چگونه به کسب و کارها کمک می کند ؟

مزایای CRM چیست ؟ نرم افزار CRM چه منافعی برای کسب و کارها دارند ؟ سیستم CRM چگونه فرآیندها را در بازاریابی و فروش تسهیل می نماید ؟ در صورتی که CRM به درستی اجرا گردد می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به سودآوری و تقویت برند کسب و کار گردد.

با بالا گرفتن رقابت در بازار، تمام نیازهای مشتری به نام تجاری یا محصول ختم نمی شود.

مزایای CRMBenefits of CRM
مزایای crm

مزایای CRM

مزایای CRM چیست ؟ نرم افزار CRM چه منافعی برای کسب و کارها دارند ؟ سیستم CRM چگونه فرآیندها را در بازاریابی و فروش تسهیل می نماید ؟ در صورتی که CRM به درستی اجرا گردد می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به سودآوری و تقویت برند کسب و کار گردد.

با بالا گرفتن رقابت در بازار، تمام نیازهای مشتری به نام تجاری یا محصول ختم نمی شود. اساسا این بدان معنی است که شما می خواهید مشتری خود را به آنچه در حال اتفاق است ، مطلع سازید. هنگامی که مشتری از محصول استفاده می کند، محصول شما کار خود را برای حفظ مشتری انجام می دهد. با این حال، برای اطمینان از همه جوانب، شما نیاز به یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار CRM دارید.

CRM راه عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان شما است. با در اختیار گرفتن جزئیات از مشتریان خود در طول زمان و آرشیو کردن این اطلاعات، می توانید یک پایگاه داده کامل داشته باشید. هنگامی که تاریخ تولد مشتری را نیاز دارید، یا انتخابات مورد علاقه او را به یاد می آورید یا آخرین سفارش وی را می خواهید، این دقیقاً زمانی است که شما به عنوان یک دوست برای مشتری هستید. بنابراین، مزایای زیادی از CRM وجود دارد که به شما در بهبود روابط مشتریان شما کمک می کند.

در اینجا ۷ نکته که مزایای CRM را توجیه می کند، در صورتی که CRM برنامه ریزی شده و به درستی اجرا شده شود، ذکر می کنیم.

  • مشتری می تواند غافل گیریهای شخصی دریافت کند

اگر از قدم های ذکر شده در بالا استفاده می کنید و شما شروع به شخصی سازی، اما نه نفوذ به مشتری، پس شما تبدیل به یک مزیت مورد علاقه برای مشتری خواهید شد. در طی یک دوره زمانی، مشتری خود را به برند خود وفادار می کنید و به عنوان یک عضو خانواده به همان اندازه به وی نزدیک می شوید. شما تاریخ تولد ، سالگرد ازدواج، آخرین سفارشات و غیره برای اطمینان بخشی به مشتری در اختیار دارید.

  • عملیات آسان هستند

در هر سازمان کوچک و بزرگ، عملیات بستگی به جریان ورود و خروج کالا دارد. از آنجا که شما یک سیستم CRM دارید و سفارشات مورد انتظار را می دانید، عملیات بسیار ساده تر می شود. علاوه بر این، ایجاد فاکتورها، پیگیری پرداختها و سایر کارهای عملیاتی کوچک نیز به دلیل داشتن یک سیستم CRM آسان تر می شود. تسهیل در عملیات جاری از مزایای CRM است.

  • فروش آسان می شود

برای اکثر سازمان ها، فروش به طور مستقیم از بازار به وجود می آید و هزینه های زیادی برای جذب و تبدیل مشتریان به سازمانتحمیل می شود. با این حال، هنگامی که سی ار ام دارید، فروش نسبتا ارزان تر و سریعتر می شود، زیرا شما می توانید با مشتریان موجود خود در زمان مناسب تماس گرفته و آنها را حفظ کنید. همانطور که CRM تاریخ آخرین خرید مشتری را ذکر می کند، می توانید بر اساس آن مشتری را برای تجدید نظر تماس در نظر بگیرید و ارزش خرید را از همان مشتری حفظ کنید. بنابراین، مزایای CRM همچنین شامل افزایش فروش می شود. علاوه بر فروش تکراری، CRM همچنین می تواند یک قیف فروش داغ را در جایی که مدیر همیشه می داند منجر به فروش می شود برای مدیران فروش ایجاد نماید.

  • استراتژی بازاریابی بوسیله مزایای CRM حمایت می شود

یک نرم افزار CRM خوب می تواند نوع مشتریانی که از سازمان شما و محصولاتی که خریداری می کنند، را طبقه بندی نماید. یکی از مزایای اصلی CRM این است که می تواند به شما در استراتژی بازاریابی کمک کند. با پیدا کردن محصولات دارای “تقاضای” بیشتر، می توانید نوع مشتریانی که آنها را خریداری می کنید پیدا کنید. بر این اساس شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را برنامه ریزی کنید. به همین ترتیب، دومین محصول فروش نیز می تواند تبلیغ شود تا شماره های فروش آن را افزایش دهد. بنابراین CRM میتواند در استراتژیهای بازاریابی نیز کمک کند.

  •  سرمایه گذاری در تبلیغات، کنترل می شود

بنا به دلایل بالا، مدیریت ارتباط با مشتری می تواند نشان دهد کدام محصولات برای تبلیغ و چه افرادی مورد هدف قرار می گیرند. بنابراین بازاریابی ساده تر و ارزان تر می شود. شما در مورد هدف قرار دادن مشتریان غلط پول زیادی صرف نمی کنید. به طور مشابه، امروزه در نمایشگاه های خرده فروشی، تعداد تلفن های همراه و شناسه های ایمیل مشتریان در حال حرکت است. اس ام اس ساده یا ایمیل نشان دهنده آخرین پیشنهادات شما به مشتریان است. کافی است تا این موارد مشتریان را به برند شما بازگرداند. بنابراین، بازاریابی با وجود CRM ارزان تر می شود.

  • مدیریت موجودی را می توان آسان تر کرد

این نکته وجود دارد اگر موجودی انبار شما با سیستم CRM هماهنگ باشد ، شما می توانید در هر لحظه آماری درست از موجودی مواد و کالا داشته باشید. بنابراین، اگر در هر زمان شما موجودی خود را بدانید، به راحتی سفارشات خرید آینده خود را مدیریت خواهید نمود. یک سناریوی جایگزین تصور کنید، یعنی جایی که شما این اطلاعات را در یک زمان ندارید. این امر منجر به استفاده از موجودی های استفاده نشده در انبار شما می شود و یا حتی بدتر از آن، زمانی که مشتری به محصول نیاز دارد، شما هیچ موجودی ندارید.

  • تقویت برند و اعتبار آن

بازار درباره شما صحبت می کند، خدمات شما را ارتقا می دهند، نام تجاری شما را تقویت می کنند، زمانی که می دانند شما آنها را به یاد دارید. اولین مفهوم این مقاله، آخرین مفهوم را پیش می کشد – اگر از مشتریان خود مراقبت می کنید، مشتریان شما از شما مراقبت خواهند کرد. یک CRM خوب، و بنابراین یک سرویس خوب، همیشه به معنای تبلیغ دهان به دهان خواهد بود. و هیچ نوع ارتقاء تک نفره قوی تر و و موثر تر از تبلیغات دهان به دهان وجود ندارد.

البته، تمام موارد فوق ممکن است زمانی که شما یک سیستم CRM خوب داشته باشید ، رخ دهد. سیستم های CRM به شما اجازه می دهند تعدادی از زمینه ها را از جمله جزئیات مشتری، موجودی، پرداخت ها و موارد مهم دیگر را ثبت کنید. بنابراین، یک سیستم CRM خوب دارای مزایایی است که می تواند فرآیند های کسب و کار شما را تسهیل نماید.